sesi
04.01.10,12:11
mám štvrťročného platcu dph. za minr.rok prerkročil zákonom stanovený obrat pre mesačného platcu, obrat dosiahol na základe prác vykonaných v zahraničí pre nemeckého odberateľa, platcu dph. idú tieto tržby do celkového obratu?
Lubkka
04.01.10,11:16
Otazka je, ake prace vykonaval. Ak ide o sluzby ktore maju miesto dodania v nemecku potom sa do obratu nezapocitavaju...
jajko50
04.01.10,11:22
Ak je miesto zdanitel plnenia zahraničie, tak sa nezapočitavaju.
sesi
04.01.10,11:27
služby v nemecku , už mi to je jasné, dakujem
tuscany
30.01.10,20:58
Dobrý den,

1. mali sme obrat 317 tisic eur bez DPH v tuzemsku, sme mesační platcovia, v §77 zák o DPH je stanovené, že ak je suma obratu nižšia ako 331.939,19 eur, je zdaňovacím obdobím kal. štvrťrok, a ja neviem ci je to bez DPH alebo vrátane DPH. Chceme zostat mesacnými platcami (bud rok budeme mat urcite vyssi obrat).

2. mam poslat na Dú oznámenie o...., vlastne oznámenie o čom, keby ste mi tu tukli tu formulku, neviem sa tak vyjadrovat, budem velmi vdacná:).

dakujem
cloe
30.01.10,21:19
Dobrý den,

1. mali sme obrat 317 tisic eur bez DPH v tuzemsku, sme mesační platcovia, v §77 zák o DPH je stanovené, že ak je suma obratu nižšia ako 331.939,19 eur, je zdaňovacím obdobím kal. štvrťrok, a ja neviem ci je to bez DPH alebo vrátane DPH. Chceme zostat mesacnými platcami (bud rok budeme mat urcite vyssi obrat).

2. mam poslat na Dú oznámenie o...., vlastne oznámenie o čom, keby ste mi tu tukli tu formulku, neviem sa tak vyjadrovat, budem velmi vdacná:).

dakujem

K bodu 1, - Obrat sa rozumie bez DPH.
Džudi
30.01.10,21:36
Ja som to pochopila skôr tak, že si chcú ponechať mesačné odbobie k DPH. Niekedy je to výhodnejšie napr. kvôli skoršiemu vráteniu NO . Nemala som taký prípad, ale myslím že stačí nejako jednoducho napísať, že teda dosiahli sme takýto obrat, ale naďalej by žiadame- mať mesačné obdobie a nemal by s tým byť problém. Ale vždy je najlepšie sa dohodnúť príp. informovať u svojho správcu dane a ten bude určite nápomocný.
tuscany
30.01.10,21:38
Teda bez DPH, to znamená že ak sme boli doteraz mesacnými, stavame sa automaticky kvartalnymi platcami, nie? Lenze ak chceme zostat mesacnymi, tak to asi musim to oznamit DU podľa §77 ods.4???
cloe
30.01.10,22:16
Ja som to pochopila skôr tak, že si chcú ponechať mesačné odbobie k DPH. Niekedy je to výhodnejšie napr. kvôli skoršiemu vráteniu NO . Nemala som taký prípad, ale myslím že stačí nejako jednoducho napísať, že teda dosiahli sme takýto obrat, ale naďalej by žiadame- mať mesačné obdobie a nemal by s tým byť problém. Ale vždy je najlepšie sa dohodnúť príp. informovať u svojho správcu dane a ten bude určite nápomocný.

Áno, zle som čítala, to bude asi tou pokročilou dobou.:)