contigo
04.01.10,13:51
Zdravim potreboval by som poradit.
Mame v firme 3 mailboxy
mailbox1@test.sk, mailbox2@test.sk, mailbox3@test.sk a kazdy mailbox ma niekolko aliasov napr katka@test.sk, marta@test.sk su v prvom mailboxe a dalsie mena su v inych mailboxoch. A ja by som potreboval nastavit mailserver tak aby stiahol vsetky 3 mailboxy rozrtiedil spravy podla aliasov a uzivatelia by si stahovali napr. cez POP3 uz len spravy ktore patria im.
Nechcem tu od vas konkretne nastavenia, viem ze sa budem muset stym potrapit sam...ale len radu ako to vyriesit, pripadne aky soft pouzit, alebo nato staci mailserver ktory je vo Windows Server 2003...
Vopred velmi pekne dakujem
pistik71
04.01.10,14:05
Mailserver vo Windows Server 2003 ? :-)
Pouzi Kerio MailServer, je to klikacia zalezitost a taketo veci to spravi velmi pekne, jednoducha konfiguracia,...
Alebo miesto Win pouzit Linux, ale to je narocnejsia zalezitost.

A preco si nenechas spravit u ext. providera viac mailboxov?
contigo
04.01.10,14:18
No najprv som sa traapil s Linuxom...ale je to dost zlozite..tak ostanem pri tom windowse...od poskytovatela nedostanem tolko mailboxov...za kazdy naviac pyta peniaze, preto je to riesene tymi aliasmi...ono je to teraz funkcne bezi to na Linuxe, ale chalan co to robil niekolko rokov dozadu uz nema cas...tak to potrebujem spravovat ja, preto som to cel prerobit tak aby som to zvladol konfigurovat...Ten kerio som uz pozeral, zda sa to byt celkom silny nastroj, mozno ze az moc pre moje potreby, ale v kazdom pripade zatial dakujem za radu...
Fero11
04.01.10,15:35
Rozchodit a nastavit mail server v linuxe je velmi obtiazne. Pre linuxovych laikov su dobre uz hotove moznosti. Ja som niekedy tiez mal potrebu spravit na linuxe mail server aj sa mi to podarilo, ale nebol som s niecim spokojny a potom som nasiel ine riesenie, resp. ja som potreboval len SMTP nic viac a toto bolo jednoduche, samozrejme s manualom od 13 rocneho manika :)
Ak niesi linuxak, tak odporucam napr. EHCP, tu je manual pre instalaciu http://www.howtoforge.com/instaling_ehcp_on_debian_ubuntu (pre distra zalozene na debiane). Tu je stranka projektu http://www.ehcp.net/ skus pozret do demo je to klikacka a nieje to len o mail servery, je tam ftp, web, dns .....