Jarmila Ráczová
04.01.10,14:26
Dobrý deň. Chcela by som začať externe študovať pedagogiku ZŠ. Pretože som zatiaľ v školstve nepracovala, rada by som najskôr pracovala v ŠKD a neskôr by som chcela učiť deti roč. 1-4.
Mohol by mi niekto poradiť, aké vzdelanie potrebujem pre prácu v ŠKD? Mám 44 rokov a v r.1985 som maturovala na strojárskej škole.
Ešte by som vás prosila, keby ste mi povedali niečo o poplatkoch. Ďakujem. Prajem príjemný deň.:)
zdenka131
04.01.10,15:57
Želám pohodový večer. Tu sú uvedené kvalifikačné predpoklady vychovávateľa v ŠKD: http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf
Poplatky na jednotlivých školách nie sú rovnaké. Konkrétnu sumu si treba zistiť na príslušnej škole.
Jarmila Ráczová
05.01.10,12:50
Ďakujem veľmi pekne.
Darica
05.01.10,15:14
Podľa mňa predškolskú a elementárnu pedagogiku, po skončení 1. stupňa si spôsobilá učiť v MŠ, alebo v školských kluboch. Ak sa rozhodneš pokračovať v štúdiu na 2. stupni - učiteľstvo 1-4, tak si spôsobilá učiť na ZŠ.
Sabadka
05.01.10,17:00
Podľa mňa predškolskú a elementárnu pedagogiku, po skončení 1. stupňa si spôsobilá učiť v MŠ, alebo v školských kluboch. Ak sa rozhodneš pokračovať v štúdiu na 2. stupni - učiteľstvo 1-4, tak si spôsobilá učiť na ZŠ.

Súhlasím s odpoveďou už len doplním, že spôsobilá učiť na základnej škole budeš až po ukončení VŠ II. stupňa . V ŠKD môžeš pracovať aj so stredoškolským vzdelaním podmienkou je pedagogické vzdelanie, teda k tvojmu vzdelaniu by si si mala doplniť pedagogickú spôsobilosť.