zelanta
04.01.10,14:45
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či je možné aby pracovníčka obecného uradu, ktorá išla do dôchodku dostala odstupné - 2 mes. a opat zacala pracovať na tom istom mieste - ako dôchodkyna... teda ci podla prac. zakona nemala vrátiť odstupné, príp.nerobit tuto pracu vobec (ani brigadne, ani inak). Starostka sa k tomu nechce nijako zvlašť vyjadrit, tak ma len zaujima ci je to v sulade so zakonmi...
dakujem.
drobeceva
04.01.10,15:10
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či je možné aby pracovníčka obecného uradu, ktorá išla do dôchodku dostala odstupné - 2 mes. a opat zacala pracovať na tom istom mieste - ako dôchodkyna... teda ci podla prac. zakona nemala vrátiť odstupné, príp.nerobit tuto pracu vobec (ani brigadne, ani inak). Starostka sa k tomu nechce nijako zvlašť vyjadrit, tak ma len zaujima ci je to v sulade so zakonmi...
dakujem.
Tým, že išla do dôchodku, nemusela končiť PP.
Prečo dostala odstupné, mala zrušené pracovné miesto? Podľa toho vyzerá, že áno, tak nemôže robiť na tom istom mieste, ak bolo zrušené.
Nemala si náhodou na mysli, že mala vyplatené odchodné?
zelanta
04.01.10,15:27
A odchodné môže dostat aj tým, že ide do dôchodku? alebo tym, že odchadza z prac.pozicie?- lebo prac.pozicia sa nezrusila. nie som si ista ako to nazvali... problem vidim v tom, že u nas v obci stale chybaju peniaze-ale na taketo "rôzne premie" peniaze su...
drobeceva
04.01.10,15:32
§ 76
Odstupné a odchodné
(6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.