Mona Lisa
04.01.10,14:55
Ahojte,
všetko dobrá v novom roku prajem všetkým, veľa zdravia, pokoja a taktiež aj peňazí.

Chcela by som Vás poprosiť spisujem zmluvu o účtovníckych prácach, klient navrhol aby bolo v zmluve nasledovné:



" Poskytovateľ zodpovedá za spracované účtovníctvo, pokuty a sankcie pri plnení predmetu zmluvy zavinené poskytovateľom znáša poskytovateľ."


Hľadala som no neviem kde presne sa uvádza, že za účtovníctvo je zodpovedná podnikajúca osoba resp. konateľ spoločnosti. Viete mi prosím pomôcť, z ktorého zákona to plynie?
Vďaka
Danila
04.01.10,13:59
Ahojte,
všetko dobrá v novom roku prajem všetkým, veľa zdravia, pokoja a taktiež aj peňazí.

Chcela by som Vás poprosiť spisujem zmluvu o účtovníckych prácach, klient navrhol aby bolo v zmluve nasledovné:



"Poskytovateľ zodpovedá za spracované účtovníctvo, pokuty a sankcie pri plnení predmetu zmluvy zavinené poskytovateľom znáša poskytovateľ."


Hľadala som no neviem kde presne sa uvádza, že za účtovníctvo je zodpovedná podnikajúca osoba resp. konateľ spoločnosti. Viete mi prosím pomôcť, z ktorého zákona to plynie?
VďakaMáš pravdu, za účtovníctvo zodpovedá účtovná jednotka, teda spoločník, prípadne konateľ. A keďže tento Tvoj klient je šikovný a múdry, tak si Tvoje kvality, či nekvality pozichroval v zmluve. Zdá sa, že tiežúčtovníkom zvoní umieračik.;) K môjmu potešeniu.
Džudi
04.01.10,14:01
Zákon o účtovníctve č. 431/2002 Z.z. § 5 ods. 1 a 2.
Mona Lisa
04.01.10,14:04
Máš pravdu, za účtovníctvo zodpovedá účtovná jednotka, teda spoločník, prípadne konateľ. A keďže tento Tvoj klient je šikovný a múdry, tak si Tvoje kvality, či nekvality pozichroval v zmluve. Zdá sa, že tiežúčtovníkom zvoní umieračik.;) K môjmu potešeniu.
ale v ktorom zákone je to napísané
Mona Lisa
04.01.10,14:12
Vďaka.
Zuziana
04.01.10,14:16
...a ešte živnostenský zákon:
Živnosť
§ 2
Na začiatok

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
ekopo
04.01.10,14:19
a čo tak ešte veta do zmluvy: "objednávateľ je povinný poskytnúť všetky doklady a podklady na zaúčtovanie a vysvetlivky k nim"
Zoltán Kovács
04.01.10,14:54
Ja v zmluvách tiež mám podmienku, že zodpovedám za vyrúbené penále a pokuty, ktoré som zavinil ja nesprávnym aplikovaním zákonov.
Ale tak isto mám uvedené, že za pokuty a penále, ktoré budú vyrúbené z dôvodu nedodania podkladov (dokladov) na čas a nestihnutím termínov, alebo nepodania celkových informácii znáša objednávateľ.
KEJKA
04.01.10,17:50
všetky vyššie uvedené citácie sú samozrejmou súčasťou zmluvy, pokiaľ ju uzatvára účtovník a nie "tiežúčtovník"
grammatika
04.01.10,17:53
Napr.:
Dodávateľ zodpovedá za škody spôsobené úmyselným porušením alebo hrubým zanedbaním povinností podľa tejto zmluvy. Náhrada škody sa určuje podľa príslušných ustanovení Obchodného zákonníka. Dodávateľ nezodpovedá za prípadný vznik škody v dôsledku oneskoreného spracovania dokladov alebo oneskoreného odovzdania príslušných priznaní/výkazov, ak odberateľ je v omeškaní s poskytnutím potrebnej súčinnosti. V prípade, že účtovné a iné doklady odberateľa budú vykazovať nedostatky týkajúce sa ich obsahu alebo formy z hľadiska zákona o účtovníctva, príp. daňových predpisov, dodávateľ je povinný odberateľa upozorniť na ich odstránenie, ak tak odberateľ neurobí, dodávateľ nezodpovedá za prípadný vznik škody.
Danila
05.01.10,06:48
všetky vyššie uvedené citácie sú samozrejmou súčasťou zmluvy, pokiaľ ju uzatvára účtovník a nie "tiežúčtovník"Tiežúčtovník zmluvy neuzatvára.:) Nie je samovrah, a občas ani nevie, čo je zmluva a k čomu slúži.;)