iveta.kankova
04.01.10,14:59
Velmi by som potrebovala poradit, lebo uz naozaj neviem na com som.. Som zamestnana od 28.5.2008 a zamestnavatel mi plati odvody z minimalnej mzdy. Od septembra 2009 si navyse platim DNP vo vyske doplatku k maximalnej vyske odvodu. DNP som si ale musela vybavit v meste mojho trvaleho bydliska. 15.02.2010 by som mala nastupit na matersku. Viete mi prosim niekto poradit ako asi bude vyzerat vyska mojej materskej? Budu mat tie 4 mesiace platenia DNP za rok 2009 vobec nejaky vplyv na jej vysku? a druha otazka, kedze uz za mesiac nastupujem na matersku, je este dovod aby som si platila tieto dobrovolne odvody? neoplati sa mi skor od februara 2010 odhlasit sa z SP? A uplne posledna otazka, myslite, ze je potrebne upovedomit nejak SP o tom, ze si platim DNP v inom meste nez kam mi plati odvody zamestnavatel? Vopred dakujem za akukolvek radu :-)
Xanti
04.01.10,15:51
Velmi by som potrebovala poradit, lebo uz naozaj neviem na com som.. Som zamestnana od 28.5.2008 a zamestnavatel mi plati odvody z minimalnej mzdy. Od septembra 2009 si to kto ti poradil takú hlúposť , začať si platiť DNP? ked si bola už tehotná a nemala si ukončené iné poistenie?
navyse platim DNP vo vyske doplatku k maximalnej vyske odvodu. DNP som si ale musela vybavit v meste mojho trvaleho bydliska. 15.02.2010 by som mala nastupit na matersku. Viete mi prosim niekto poradit ako asi bude vyzerat vyska mojej materskej? minimálna materská
Budu mat tie 4 mesiace platenia DNP za rok 2009 vobec nejaky vplyv na jej vysku? nebudú mať žiaden vplyv, boli to zbytočne vyhodené peniaze a druha otazka, kedze uz za mesiac nastupujem na matersku, je este dovod aby som si platila tieto dobrovolne odvody? ja dôvod nevidím,
neoplati sa mi skor od februara 2010 odhlasit sa z SP? A uplne posledna otazka, myslite, ze je potrebne upovedomit nejak SP o tom, ze si platim DNP v inom meste nez kam mi plati odvody zamestnavatel? Vopred dakujem za akukolvek radu :-) v texte

Chyba, chyba od začiatku po koniec. :eek:
Nemalo zmysel sa Ti prihlasovať na DNP od septembra ked si bola už tehotná. DNP a tie 4 mesiace platenia nevyužiješ nijak, lebo na to aby si mohla dostávať materskú aj z DNP by si si musela platiť 270 dní toto poistenie.
Aj keby si v období od 15.02.2008 do 28.05.2008 mala inú prácu, aj tak nenaškrabeš toľko dní poistenia. :(
Tvoja materská bude z minima. Takže Ti bude úrad práce doplácať do výšky zvýšeného rodičovského príspevku teda do sumy 256 eur. Túto sumu budeš dostávať od narodenia dieťaťa.

Ešte môžeš mať max. materskú. Ak sa dohodneš zo zamestnávateľom. Dáš výpoved a on ťa znova príjme tak aby tvoj vymeriavací základ bol maximálny. Ak ale nemáš dohode prístupného zamestnávateľa tak neriskuj stratu zamestnania.
iveta.kankova
05.01.10,07:10
No pekne, to som dopadla.. Ja som to urobila na radu znamej, ale zjavne v tom nemala az tak jasno ako si myslela :-( skusim to teda cez zamestnavatela. Da sa to ale este stihnut? je januar a od polky februara som na materskej.. myslim, ze so sefom by sa dohodnut dalo. mam teda ukoncit co najskor PP a potom od dalsieho dna podpisat novu zmluvu? vies mi pls napisat aky musi byt minimalne moj hruby plat, aby z neho sli max. odvody? Este raz dakujem :-)
infoziadatel
05.01.10,08:34
PRosím aj ja aj o jednu radu, ak tehotná žena je SZČO-platila si z minim.mzdy odvody.Ide 2/2010 na matersku.
A teraz ak by chcela dosiahnuť najvyššiu materskú-dá sa to ešte nejako urobiť.
Môže sa ešte niekde zamestnať a dať si najvyšší VZ? Je treba ale zrušiť živnosť, alebo pozastaviť alebo sa to už nedá stihnúť ovplyvniť?
Ďakujem veľmi pekne.
Xanti
05.01.10,08:35
No pekne, to som dopadla.. Ja som to urobila na radu znamej, ale zjavne v tom nemala az tak jasno ako si myslela :-( skusim to teda cez zamestnavatela. Da sa to ale este stihnut? je januar a od polky februara som na materskej.. myslim, ze so sefom by sa dohodnut dalo. mam teda ukoncit co najskor PP a potom od dalsieho dna podpisat novu zmluvu? vies mi pls napisat aky musi byt minimalne moj hruby plat, aby z neho sli max. odvody? Este raz dakujem :-)
To sa stáva,
je tu viac tém, ktoré sa týmto zaoberajú. Ale prečítaj si toto http://www.porada.sk/1189397-post10.html , nasmeruje ťa to čo sa týka šéfa.
A tu máš další zaujímavý príspevok http://www.porada.sk/1229904-post16.html alebo aj tento je dobrý http://www.porada.sk/1106598-post66.html , v podstate stále môžeš mať zmluvu na minimum pri novom pracovnom pomere. Stačí ak šéf Ti hodí odmeny, ktoré Ti zvýšia nový VZ.

Treba použiť vyhladávač a čítať. Je tu toho naozaj požehnane.
Xanti
05.01.10,08:37
PRosím aj ja aj o jednu radu, ak tehotná žena je SZČO-platila si z minim.mzdy odvody.Ide 2/2010 na matersku.
A teraz ak by chcela dosiahnuť najvyššiu materskú-dá sa to ešte nejako urobiť.
Môže sa ešte niekde zamestnať a dať si najvyšší VZ? ANO Je treba ale zrušiť živnosť, alebo pozastaviť alebo sa to už nedá stihnúť ovplyvniť?
Ďakujem veľmi pekne. Môže zrušiť živnosť, resp. pozastaviť aj tak ju nemôže mať otvorenú pokiaľ chce poberať zvýšený rodičovský príspevok po materskej dovolenke. A ak sa zamestná na pár dní z max. VZ 1084,55 tak bude mať maximálnu materskú.
KEJKA
05.01.10,08:40
jednorazové zvýšenie platu formou odmien nevyrieši nič, lebo rozhodjúce obdobie je rok 2009.
odporúčam preštudovať odporúčané témy - môj názor nie je podstatný a nemusí byť správny - testujem vlastné vedomosti.
Xanti
05.01.10,08:44
jednorazové zvýšenie platu formou odmien nevyrieši nič, lebo rozhodjúce obdobie je rok 2009.
odporúčam preštudovať odporúčané témy - môj názor nie je podstatný a nemusí byť správny - testujem vlastné vedomosti.
Kejka mýliš sa rozhodujúcim obdobím bude nový pracovný pomer, a ak aj nový pracovný pomer bude s min. mzdou, tak odmena tie odvody, nové odvody zvýši.
Nie predošlý rok, to platí v prípade ak je poistenie súvislé. Trošku viac čítaj, ale to testovanie ti celkom ide. Prajem Ti aby si dobre poradila v rodine, ako získať čo najviac. ;)
veronikasad
05.01.10,08:46
jednorazové zvýšenie platu formou odmien nevyrieši nič, lebo rozhodjúce obdobie je rok 2009.
odporúčam preštudovať odporúčané témy - môj názor nie je podstatný a nemusí byť správny - testujem vlastné vedomosti.
Pokial bude predchádzajúci pracovný pomer ukončený a znovu uzatvorený s vyšším platom pred nástupom na materskú, materská sa počíta z nového VZ - nie z predch. kal. roku, aj keď ide o toho istého zamestnávatela.
KEJKA
05.01.10,10:35
To sa stáva,
je tu viac tém, ktoré sa týmto zaoberajú. Ale prečítaj si toto http://www.porada.sk/1189397-post10.html , nasmeruje ťa to čo sa týka šéfa.
A tu máš další zaujímavý príspevok http://www.porada.sk/1229904-post16.html alebo aj tento je dobrý http://www.porada.sk/1106598-post66.html , v podstate stále môžeš mať zmluvu na minimum pri novom pracovnom pomere. Stačí ak šéf Ti hodí odmeny, ktoré Ti zvýšia nový VZ.

Treba použiť vyhladávač a čítať. Je tu toho naozaj požehnane.


Môže zrušiť živnosť, resp. pozastaviť aj tak ju nemôže mať otvorenú pokiaľ chce poberať zvýšený rodičovský príspevok po materskej dovolenke. A ak sa zamestná na pár dní z max. VZ 1084,55 tak bude mať maximálnu materskú.


jednorazové zvýšenie platu formou odmien nevyrieši nič, lebo rozhodjúce obdobie je rok 2009.
odporúčam preštudovať odporúčané témy - môj názor nie je podstatný a nemusí byť správny - testujem vlastné vedomosti.
nuž ja som reagovala na tú poznámku, že šef jej dá odmeny. Ale som si to zle prečítala. Šéf jej dá novú zmluvu teda novy PP, minimálny plat ale v tom mesiaci jej prizná mimoriadne odmeny. Tak bude chránený do budúcnosti a zároveň jej pomôže.
Takže dobre chápem možnosti, ale zle čítam otázky a následne blbo odpovedám. Majte so mnou strpenie, učím sa.
iveta.kankova
05.01.10,13:08
Jeeej, takze sanca este je. Bola som za zamestnavatelom, vraj by bol ochotny urobit nieco take, zrusili by sme terajsie prihlasenie a dal by mi novu zmluvu od 11.01.2010. tak uz len par otazok na upresnenie. Moj sef ma dve rozne firmy, moze ma do noveho PP prihlasit aj v druhej firme, aby to v SP nebolo u toho isteho zamestnavatela. Je to jedno u koho ma teda zamestna? A este jedna vec, asi sa to pokusime vyriesit cez tie mimoriadne odmeny, len sa trochu obavam, aby mi to nasa mzdarka spravne pochopila a aby to nebolo nakoniec zbytocne. Viete mi prosim napisat co presne mam od nej chciet, aby to vsetko urobila spravne? A dakujem za vsetky prispevky, velmi ste mi pomohli a zlepsili den :-)
Katy a R
05.01.10,14:49
.. a nezabudni sa odhlásiť z DNP ..