veronika05
04.01.10,16:07
Dobryden chcela by som sa spytat ci mam narok na PN-ku ak som doma na rodicovskom prispevku a platim si dobrovolne poistenie?
veronikasad
04.01.10,15:10
Dobryden chcela by som sa spytat ci mam narok na PN-ku ak som doma na rodicovskom prispevku a platim si dobrovolne poistenie?
máš splnenú podmienku 270 dní dobrovolného nem. poistenia ? Kedy si nastúpila na rod. príspevok ?
veronika05
04.01.10,17:59
Tych 270 dni mam splneno.Na rodicovskom prispevku som 2 roky a v marci nastupujem zase na matersku.Ja len chcem vediet zeak poziadam PN-ku ci mi doktor musi dat alebo povie ze ak som doma tak naco mi bude.Od zaciatkuteh.mam kazdy mesiac anginu uz je to chronicke a jedna znama mi povedala ze preco si nepytam PN-ku.Tu socialkusom si platila koli materskej nenapadlo mize sa toda aj tak pouzit.Jasa v tom velmi nevyznam a zajtra idem k doktorke zase s anginou a neviem ci ma zmysel si tu PN-ku pytat.
veronikasad
04.01.10,18:18
Tych 270 dni mam splneno.Na rodicovskom prispevku som 2 roky a v marci nastupujem zase na matersku.Ja len chcem vediet zeak poziadam PN-ku ci mi doktor musi dat alebo povie ze ak som doma tak naco mi bude.Od zaciatkuteh.mam kazdy mesiac anginu uz je to chronicke a jedna znama mi povedala ze preco si nepytam PN-ku.Tu socialkusom si platila koli materskej nenapadlo mize sa toda aj tak pouzit.Jasa v tom velmi nevyznam a zajtra idem k doktorke zase s anginou a neviem ci ma zmysel si tu PN-ku pytat.
Pokial si chorá, lekár ti musí PN-ku vypísať, s označením DPO. (O DNP mnohí lekári veľa nevedia - vlastná skúsenosť, sama posudková lekárka zo SP sa pri dlhodobej PN-ke čudovala, prečo mám dve tlačivá).Počas poberania nemocenského DNP platiť nemusíš. Pred odovzdaním PN-ky v SP si choď v SP skontrolovať, či SP neeviduje voči tebe nedoplatok, lebo ti nemocenské nevyplatia.
veronika05
04.01.10,18:45
Dakujem za radu.Du to zajtra pojde hladko lebo vraj lekari su teraz opatrni komu daju PN-ku.
veronikasad
04.01.10,18:49
Dakujem za radu.Du to zajtra pojde hladko lebo vraj lekari su teraz opatrni komu daju PN-ku.
Neviem čo myslíš pod tým opatrní. Podľa hovorcu SP sa počet prípadov PN neumerne zvýšil, možno ich vypisovali aj v neopodstatnených prípadoch.
Ak si naozaj ochorá a platíš si DNP, trvaj na vystavení PN-ky, na nemocenské máš nárok (vraj pri PN-kách z DNP je aj zvýšená kontrola dodržiavania lieč.režimu). Ešte si daj pozor, aby PN-ka netrvala celý mesiac - pri novom posudzovaní RP by si oň mohla prísť.
BXLmiami
05.01.10,14:00
Píšete tu aj bežní ľudia,ked máte prácu,koľkí z Vás behaju po lekároch,koľkí sa dáte nahovoriť na diagnostiku a vyčkávate v ambulanciách,nikto,len aby ste nestratili prácu.A ked o tú prácu máte prísť,nie je logické,že prvé čo Vás napadne je dokončiť vyšetrenia a doriešiť dlhodobé problémy,na ktoré doteraz nebol čas?Je logické,že lekár Vás vypíše a dorieši sa či už rameno,alebo chrbtica alebo neviem čo....To akurát sociálka nechádpe a verklikuju to mediá,ved čo tie mladé žaby čo tam robia vedia o živote.Co im nahovoríte,to je v správach.
A nárok na PN-ak ju potrebuješ,dostaneš ju,ale....budeš vedieť dodržiavať liečebný režim?Vychádzky v určený čas atd?Má to aj nevýhody,nielen výhody.
veronika05
05.01.10,18:37
Neviem čo myslíš pod tým opatrní. Podľa hovorcu SP sa počet prípadov PN neumerne zvýšil, možno ich vypisovali aj v neopodstatnených prípadoch.
Ak si naozaj ochorá a platíš si DNP, trvaj na vystavení PN-ky, na nemocenské máš nárok (vraj pri PN-kách z DNP je aj zvýšená kontrola dodržiavania lieč.režimu). Ešte si daj pozor, aby PN-ka netrvala celý mesiac - pri novom posudzovaní RP by si oň mohla prísť.



nerozumiem tomu preco by som mohla mat problem pri posudzovani RP?Marodit budem od dnes do posledneho takze to nieje cely mesiac tak dufam ze ziadny problem nebude.Alebo ano?