zuzanna
04.01.10,20:32
chcem sa opytat je potrebne sledovat aj prijmy zo sluzieb v ČR je pri nejakej vyske povinnosti registracie neviete mi poradit dakujem:mee:
zuzanna
04.01.10,19:55
chcem sa opytat je potrebne sledovat aj prijmy zo sluzieb v ČR je pri nejakej vyske povinnost registracie v ČR za platitela DPH neviete mi poradit dakujem:mee:
a_je_to
05.01.10,18:56
chcem sa opytat je potrebne sledovat aj prijmy zo sluzieb v ČR je pri nejakej vyske povinnost registracie v ČR za platitela DPH neviete mi poradit dakujem:mee:
Kým nedostaneš lepšiu odpoveď, pozri si aspoň §5, ods. 1 nášho zákona o DPH. Zákony o DPH majú všetky členské štáty EU zhruba rovnaké, vychádzajú z tej istej smernice. Hranica obratu u služieb sa určite nesleduje, buď je tam povinnosť pred začatím poskytovania, alebo nie je.
marina8
05.01.10,19:01
chcem sa opytat je potrebne sledovat aj prijmy zo sluzieb v ČR je pri nejakej vyske povinnost registracie v ČR za platitela DPH neviete mi poradit dakujem:mee:

a mozes to prosim ta nejako blizsie vysvetlit co vlastne potrebujes?;)

z ceskeho zakona o DPH:

§ 6
Osoby osvobozené od uplatňování daně
(1) Osoba povinná k dani, která má sídlo nebo místo podnikání v tuzemsku, je osvobozena od uplatňování daně, pokud její obrat nepřesáhne za částku 1 000 000 Kč za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců, pokud tento zákon nestanoví jinak (§94).
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží, převod nemovitosti a poskytnutí služby, s místem plnění v tuzemsku, jde-li o úplaty za
a)
zdanitelné plnění,
b)
plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně, nebo
c)
plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle §54 až §56, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně.
Do obratu se nezahrnuje úplata z prodeje hmotného majetku [7c] a odpisovaného nehmotného majetku [7c] nebo pozemků, které jsou dlouhodobým hmotným majetkem [7d], o kterých osoba povinná k dani účtuje nebo o kterých vede evidenci.


je to z ceskej danovej spravy
zuzanna
05.01.10,19:47
no u nas je povinna registrovat sa zahranicna osoba ak dosiahne nejaky obrat nad neviem presne kolko EUR pri tovare tak ze ci my sa nemame registrovat pri vyvoze sluzieb len tolko som chcela vediet