judythf1
04.01.10,19:44
Dobrý večer!

Prosím Vás o pomoc. Zamestnávateľ posiela mesačné výkazy poistného cez EZU. V roku 2009, v mesiaci október nemal žiadnych zamestnancov. Rozhodol sa, že aj ďalej bude registrovaný, ako zamestnávateľ a bude posielať za október mesačný výkaz negatívny. Pred pár dňoch dostal oznámenie, že nemá na mes. výkaze správne vyplnený vymeriavacie základy a rodné čísla. (Mes. výkaz doručil poštou.)

1. otázka: Zamestnávateľ musí posielat mes. výkaz poistného aj cez EZU, aj keď nemá zamestnancov alebo stačí doručiť len poštou?

2. otázka: Soc. poistovna prečo zistila, že má zle vyplnený mes. výkaz zamestnávateľa, keď je to negatívny (nemá zamestnancov)?

Ďakujem Vám za skorú odpoveď.

S pozdravom!
Rozalka
04.01.10,18:49
Odhlásil zamestnancov v SP?
Melnick
04.01.10,19:02
Dobrý večer!

Prosím Vás o pomoc. Zamestnávateľ posiela mesačné výkazy poistného cez EZU. V roku 2009, v mesiaci október nemal žiadnych zamestnancov. Rozhodol sa, že aj ďalej bude registrovaný, ako zamestnávateľ a bude posielať za október mesačný výkaz negatívny. Pred pár dňoch dostal oznámenie, že nemá na mes. výkaze správne vyplnený vymeriavacie základy a rodné čísla. (Mes. výkaz doručil poštou.)

1. otázka: Zamestnávateľ musí posielat mes. výkaz poistného aj cez EZU, aj keď nemá zamestnancov alebo stačí doručiť len poštou?

2. otázka: Soc. poistovna prečo zistila, že má zle vyplnený mes. výkaz zamestnávateľa, keď je to negatívny (nemá zamestnancov)?

Ďakujem Vám za skorú odpoveď.

S pozdravom!

Rozalka má pravdu.
1/Treba zistiť či má odhlásených všetkých zamestnancov a to aj 5-6 rokov dozadu.
2/ Ak je raz prihlásený na EZU potom musí podávať cez EZU aj nulové výkazy až kým nepožiada písomne o odobratie práv na podávanie výkazov a RL elektronicky.

mimotemyčerešnička na tortičke SP : ak aj máte zamestnancov z obdobia pred EZU poriadne odhlásených a pred sebou opečiatkované odhlášky a prihlášky a čojaviem ešte aké "ášky" v poslednej dobe stále " vykrikuje" nesúlad s poistencami evidovanými u vás a s tými, ktorých má v evidencii SP. Pečiatka, nepečiatka aj tak to hlási chybu.
rodina1
07.01.10,07:56
Dobrý deň. Majiteľka firmy (SZČO) sa chystá založiť s manželom s.r.o. Zamestnancov, ktorých zamestnáva ako FO asi bude chcieť zamestnať v s.r.o. Viem, že treba odhlásiť zamestnancov ale aj zamestnávateľa už potom neexistujúcej FO, prihlásiť aj zamestnávateľa aj zamestnancov ako s.r.o. Chcem sa ale spýtať, čo s GRID kartou, ktorá bola vydaná na moje meno (som zamestnankyňa) a doručená na moju adresu do vlastných rúk. Je potrebné túto GRID kartu vrátiť na SP, alebo stačí len "dohlásiť" novú firmu (s.r.o.), v ktorej budem robiť mzdy? Ďakujem.
hanelie
07.01.10,09:35
dohlásiť novú firmu + splnomocnenie od tejto firmy
rodina1
07.01.10,15:01
Ďakujem.
Ivenka
09.11.10,11:23
Milé poraďačky krúžim už hodnú chvíľu na stránke SP a hľadám splnomocnenie pre EZU. Pani na sociálke tvrdí že to tam je ale neviem to nájsť. Ďakujem.
maartin
16.11.10,21:46
Ahojte,
chcem sa len spytat, neporadil by mi niekto ako sa registrovat do EZU? neviem to tam na stranke SP nikde najst, asi som slepy.

Alebo sa to robi na pobocke? Tiez sa chcem spytat, da sa vobec registrovat ked firma ma len 1 zamestnanca?
KEJKA
17.11.10,12:25
EZU je aj dobrovoľné, klient má 1 zamestnanca a posiela všetko elektronicky /SP aj ZP/.
Išiel to vybaviť osobne na pobočku, bolo treba podpísať zmluvu, alebo dohodu, neviem presne.
Gabhus
17.11.10,13:11
Ja sa chodím prihlasovať do SP osobne, najprv sme to mali v jednej firme povinné no a keď sme zistili, že je to dobré, tak sme sa prihlásili aj na tie s. r. o., ktoré povinnosť nemajú - napr. 1 zamestnanec. A prihlásili sme na aj do VšZP, podľa nás je to dobré. Postup keď sa chceš prihlásiť ako dobrovoľný cez EZU je rovnaký ako pre povinného. Odovzdáš žiadosť, splnomocnenie a u nás chcú aj ŽL alebo výpis z OR. Veľmi milá pani vybaví na počkanie, kartu pošlú poštou - u prvého, u ďalších je to na tú istú.
yvica
03.12.12,09:32
prosím Vás neviem ako mám prihlásiť zamestnávateľa na ezu stále mi ponúka len prihlásenie osoby, prosím o radu súrne.
veronikasad
03.12.12,09:40
prosím Vás neviem ako mám prihlásiť zamestnávateľa na ezu stále mi ponúka len prihlásenie osoby, prosím o radu súrne.
Zamestnávateľa treba prihlásiť v papierovej forme. Prílohou je kopia živ.listu alebo výpisu z OR.
yvica
04.12.12,07:47
viem, že v písomnej forme ale myslela som zaregistrovanie na ezu, ale už som to našla, dík
katka 23
11.01.13,15:45
pekný podvečer, potrebujem pomôcť, chcem sa zaregistrovať na elektronickú komunikáciu vo VŠZP, registračný formulár v poriadku vypísaný , odoslaný, len prisľúbený e mail s odkazom na aktiváciu konta už druhý deň nikde... má s tým niekto skúsenosť ? to trvá tak dlho ?