mr.sing
04.01.10,20:16
Mám jeden ťažký hlavolam a neviem si dať rady. Mám staršie auto Fiat Tipo r.v. 1990 a potrebujem neustále nejaké náhradné diely, ktoré sú v obchode príliš predražené. Koncom roka 2009 sa mi naskytla príležitosť kúpiť také isté auto v celkom slušnom stave (ak odmyslíme koróziu) len za nejakých 100 €. Problém je v tom že to auto je na značkách a nie je vyradené z evidencie a vlastní ho jedna pani, ktorá potrebuje súrne peniaze, lebo sa zrejme topí v dlhoch. A dokonca nie som si istý či platí aj PZP. Keďže ja nepotrebujem auto na papieroch a nestojím o prepis auta na moje meno, len potrebujem súčiastky (čo najviac súčiastok) s toho auta, ako mám postupovať? Dá sa vôbec nejak auto vyradiť z evidencie bez potvrdenia o odovzdaní do šrotoviska? Dá sa v tomto prípade spísať kúpno-predajná zmluva? V opačnom prípade ak jej vyplatím tých 100 €, stále sa nestanem vlastníkom auto ani náhradných dielov. Ak ho zoberiem k sebe domov a rozoberiem ho-ona ho ako vyradí z evidencie? A čo dočasne vyradiť z evidencie? Ona trvala na tom aby som jej dal peniaze a zobral si auto preč a keď budem mať čas nech ho rozoberiem. Bojím sa aby potom nenahlásila napr, krádež, alebo čosi podobné. Mrzí ma, že to auto za takú cenu nemôžem mať. Nedá sa nejak obísť zákon?
Ice dive
04.01.10,19:40
Najčistejšie a najbezpečnejšie riešenie v tejto situácií je kúpiť auto od pani za 100 € ísť na políciu prepísať auto na svoju osobu a obratom požiadať obvodný úrad o dočasné vyradenie vozidla z evidencie vozidiel... nikde nie je definované čo je to dočasne... môže to byť aj na 100 rokov...
Ak by ho z evidencie vyraďovala ona, hrozí tu že možno o xy rokov by si spomenula, že ho chce späť a bol by problém to auto poskladať... :-)))