headlong23
05.01.10,10:44
Kupujem byt.
Cez realitku, comu som sa na zaciatku branil, ale nakoniec som sa odhodlal. Na zaciatku decembra som zaplatil zalohu v realitke (zmluva medzi majitelom, realitkou a mnou), poziadal o uver a... a cakam.
Majitel bytu mi musi dolozit potvrdenie o zmene zalozneho prava - bez toho sa nepohnem a v banke (overoval som to asi 10x). Trva mu to viac ako mesiac.

Ale co je uplne super, je skutocnost, ze kym ja cakam na jeho potvrdenie, on si uzatvoril zmluvu s najomnikmi (uz tam byvaju) a byt veselo dalej ponuka na predaj v inych realitkach. Ide o NOVE inzeraty, vytvorene uz potom ako som s nim podpisal zmluvu. Kedze som uz v realitke zlozil zalohu, byt by som mal mat rezervovany!!!

Realitak, ktory by mal byt v tomto pripade ustretovy a promptny, kedze mu ide o proviziu, sa len vykruca a vyhovara. Na majitela mi samozrejme kontakt nedal...

Viete mi poradit co by som mohol v takejto situacii urobit?
Mária27
05.01.10,11:44
To ste podpísali kúpnu zmluvu alebo zmluvu o budúcej zmluve?

Aké podmienky na nadobudnutie vlastníctva máte v kúpnej zmluve? Úplné zaplatenie sumy? Potom je byt stále jeho.
Keby tam nič nebolo, daj si na základe kúpnej zmluvy zapísať vlastníctvo. Budeš mu len dlhovať zvyšok sumy. On by sa mohol teraz aj bezdôvodne obohacovať, čo by musel vydať.

Ak ide o zmluvu o budúcej zmluve, môže zatiaľ byt prenajímať. Ak by ho predal, nastupujú sankcie.
headlong23
05.01.10,12:05
Podpisali sme zmluvu o budúcej zmluve.

Byt je samozrejme stale jeho. Je ale takyto pristup normalny?
buchač
05.01.10,12:11
Kupujem byt.
Cez realitku, comu som sa na zaciatku branil, ale nakoniec som sa odhodlal. Na zaciatku decembra som zaplatil zalohu v realitke (zmluva medzi majitelom, realitkou a mnou), poziadal o uver a... a cakam.
Majitel bytu mi musi dolozit potvrdenie o zmene zalozneho prava - bez toho sa nepohnem a v banke (overoval som to asi 10x). Trva mu to viac ako mesiac.

Ale co je uplne super, je skutocnost, ze kym ja cakam na jeho potvrdenie, on si uzatvoril zmluvu s najomnikmi (uz tam byvaju) a byt veselo dalej ponuka na predaj v inych realitkach. Ide o NOVE inzeraty, vytvorene uz potom ako som s nim podpisal zmluvu. Kedze som uz v realitke zlozil zalohu, byt by som mal mat rezervovany!!!

Realitak, ktory by mal byt v tomto pripade ustretovy a promptny, kedze mu ide o proviziu, sa len vykruca a vyhovara. Na majitela mi samozrejme kontakt nedal...

Viete mi poradit co by som mohol v takejto situacii urobit?


Podpisali sme zmluvu o budúcej zmluve.

Byt je samozrejme stale jeho. Je ale takyto pristup normalny?

Na Slovensku je všetko možné .......

Nakúp si veľa tabletiek proti bolesti hlavy , ešte si ju dlho budeš o stenu biť ....
Zahrám sa na Nostradama ......t.j. skončíš na súde s trestným podaním na dotyčných ....
lapejko
06.01.10,05:36
To sme už zažili. Na popud realitky sme sa vybrali obzrieť dom o 150 km, po hodinovom obšmietaní sa okolo nás slušne upozornil sused, že dom má už tri mesiace nového majiteľa, ktorý to kúpil priamo od pôvodného, to však realitke nebránilo v ďalšom inzerovaní...
bunovaa
07.01.10,16:54
možem sa spýtať o akú realitku ide, my máme tiež rodinný dom v realitke
headlong23
08.01.10,11:41
v tomto pripade by som chybu nevidel v realitke (vynimocne) aj ked realitak je spomaleny a nie prave najochotnejsi, skor v majitelovi, ktory spekuluje...
bonita
08.01.10,19:43
Nazov realitky by bol i tak zaujimavy. Napis ho. Nie je zvykom byt ponukat dalej, ked je uz zmluva o bud. kupnej zmluve. Leda ze by tu ponuku obnovovali ine realitky. To sa bezne deje. Tie ho stiahnu z ponuky az uz bude predany. A inzercia sa obnovuje denne - automaticky system.
Tak ak ho neponuka majitel privatne, z realitiek si hlavu nerob. Zmluva je zavazna pre obe strany.
A najomnici - asi nechce mat fin. sklzy. Ale maklera mas na to, aby pracoval nielen pre predavajuceho ale aj pre kupujuceho. Cize posurit, ev. vysvetlit tebe o co ide.

Majitel ma tarchu na byte z banky? Tieto tarchy sa daju dost rychle vybavit, presne priamo pri predaji. Takze zase je nazov RK zaujimavy, ci je to RK novovzniknuta, bez pravnych a praktickych vedomosti.
headlong23
27.02.10,08:51
Vedel by mi niekto poradit, co treba robit po uplynuti 3mesacnej platnosti znaleckeho posudku?

Je potrebne vyziadat si novy alebo sa da robit aj nieco ine?

Vdaka
dstopka
01.03.10,13:18
No v prvom rade je potrebné vedieť, čo v tej zmluve o budúcej zmluve je:
- dokedy ste sa zaviazali kúpiť, dokedy sa predávajúci zaviazali predať
- postup predaja
- ako bude uhradená kúpna cena
- mala by tam byť aj vysporiadaná ťarcha, je možné, že sa terajšia ťarcha, hypotéka vyplatí z novej hypotéky, ktorú si zoberiete Vy
- malo by tam byť aj uvedené, čo sa stane, pokiaľ nejaká zmluvná strana nedodrží postup - zmluvná pokuta, ktorá by mala byť obojstranná, čiže Vy by ste mal zaplatiť, pokiaľ si kúpu rozmyslíte (alebo Vám prepadne záloha), ale mal by aj predávajúci zaplatiť, pokiaľ si to rozmyslí on...
- o tom znaleckom Vám poradia v banke, či spraviť nový, alebo nejako ho predĺžiť...
Laco-monter
01.03.10,14:51
To sme už zažili. Na popud realitky sme sa vybrali obzrieť dom o 150 km, po hodinovom obšmietaní sa okolo nás slušne upozornil sused, že dom má už tri mesiace nového majiteľa, ktorý to kúpil priamo od pôvodného, to však realitke nebránilo v ďalšom inzerovaní...


SHIT realitka... grcajúci smajlik