angels88
05.01.10,11:16
Ahoj.

Na schôdzi sme si 2/3 väčšinou odsúhlasili pôžičku - financovanie u posledných troch bytov výmenu okien z FO . Nemáte náhodou niekto zmluvu o pôžičke , ktorú by som mohol použiť aby sme boli 100% krytý že to uhradia.
Spomínaný vlastníci s tým súhlasia so splatením pôžičky na okná do 3 rokov a tým by sme mali 100% okien pred zatepľovaním vymenených.
Ďakujem Roman.
sito
05.01.10,11:21
U nás bola preto vlčina. Isto Vám to v dome prinesie vyšší efekt, ako peniaze na účte.

Osobne by som postupoval, presvedčiť 2/3 aby s tým súhlasili. Nie je táto možnosť v zákone, ale nie je zakázaná zákonom.

No vlastníci bytov, ich štatutár, alebo správca domu, by sa mali zaujímať o to, kto tie okná vymení. Aby sa nestalo, že nebudú okná, ani peniaze.

Bolo by treba spísať s vlastníkom dohodu, ktorá firna to spraví, do kedy a za akú sumu, prípadne iné veci. Predložiť mu zmluvu a požiadať ho , aby si ju opatril overeným podpisom, jedno, matrika, notár.

Ak vlastník súhlasí s dohodou a aj s tým, že v prípade akejkoľvek udalosti, prechádza povinnosť splatenia úveru na nového vlastníka bytu.

V paragrafoch to je, akože, ale nie je. Nie nič zakázané, čo nie je doslovne uvedené v zákone, ako neprípustné, že je to v rozpore so zákonom.

Ak je dobre spísaná zmluva o pôžičke, dom nemôže prerobiť.
angels88
05.01.10,11:27
Ahoj.

Vlastníci bytov to 2/3 schválili a je to aj podchytené v zápisnici , spomínané 3 byty financie nedostanú ale bude z fondu opráv uhradená výmena a aj ja budem vyberať okná a objednávať. Len som chcel či niekto náhodou nemá zmluvu ktorou by som to vedel podchytiť.
Dakujem Roman.