moniq81
05.01.10,12:37
Ahojte poraďáci,

mám takéto dva problémy:

Mám faktúru z ČR za veterinárne vyšetrenie - je bez DPH na faktúre je uvedené oslobodené od DPH podľa par. 57 Zákona č. 235/2004 - aj ja evidujem túto faktúru ako oslobodenú od DPH???
Mám paragon od platcu DPH z ČR pre firmu, ktorá je v SR platcom DPH. Paragon je aj s DPH - bolo to vyplatené v hotovosti. Čo urobím s DPH vyčíslenou na paragone? Aký je správny postup?

Ďakujem
IvoM
05.01.10,13:17
mám takéto dva problémy:

Mám faktúru z ČR za veterinárne vyšetrenie - je bez DPH na faktúre je uvedené oslobodené od DPH podľa par. 57 Zákona č. 235/2004 - aj ja evidujem túto faktúru ako oslobodenú od DPH???

Predpokladám že ide o veterinárne vyšetrenie zvieraťa v ČR, ktoré sa potom vrátilo do SR /u nás je to §16.7 ZoDPH/, v tomto prípade spravíš samozdanenie a uplatníš si DPH, prípadne upresni o čo sa konkrétne jednalo.

Mám paragon od platcu DPH z ČR pre firmu, ktorá je v SR platcom DPH. Paragon je aj s DPH - bolo to vyplatené v hotovosti. Čo urobím s DPH vyčíslenou na paragone? Aký je správny postup?

Celý doklad vrátane DPH zaúčtuješ do nákladov.
moniq81
05.01.10,19:13
Áno o išlo o vyšetrenie zvieraťa, vlastne viac vyšetrení a aj viac faktúr - asi za 2 mesiace, 4 faktúry. Zviera je v majetku spoločnosti.
moniq81
23.06.10,10:55
prosím tento prípad veterinárne služby v ČR - u nich sú oslobodené.
Ja mám spraviť samozdanienie a do ktorého riadku DP pri DPH na výstupe to má ísť? riadok 9 a 10 alebo riadok 11 a 12