Beata
25.07.04,21:54
Prosím vás pekne, viete mi poradiť, ako je to teraz s DPH pri poistnej udalosti? Daňovník havaroval a spôsobil na aute, ktoré má zahrnuté v majetku firmy (FO), škodu ktorej opravu vyčíslil autoservis na 119.000,- Sk, z toho DPH činí 19.000,- Sk. Daňovník zaplatil autoservisu DPH 19.000,- Sk. Poisťovňa preplatila klientovi čiastku bez DPH 19.000,- Sk a bez spoluúčasti 5.000,- Sk, čiže celkom preplatila daňovníkovi 95.000,- Sk, resp. ešte nepreplatila, ale prisľúbila autoservisu uvedenú čiastku k úhrade.
Dúfam, že si môžem odpočítať uhradenú DPH?! No a z pohľadu dane z príjmu to bude vyzerať tak, že suma faktúry bude celá nákladová, samozrejme bez DPH a čiastka, ktorú preplatí poisťovňa pôjde mínusom do nákladov, alebo pôjde do príjmu? Ale to sa mi nepáči... :(
Zuzka
25.07.04,20:05
Ano Beatka, DPH si môžeš odpočítať. Oprava ide do nákldov a suma, ktorú preplatí poisťovňa do výnosov. :( A nech si tá FO nezabudne vypýtať aj krycí list z poisťovne, aby si to mohla zúčtovať. Na to sa často zabúda.
Beata
25.07.04,20:13
Jasné Zuzka, krycí list má. Ďakujem ti za radu, potrebovala som utvrdiť v mojom uvažovaní, lebo už som asi fakt magor z celej DPH a vôbec zo všetkého :). Pome oddychovať, máme po DPH, tak si vyvetrajme hlavy. Začala som konečne účtovať nový štvrťrok, ale asi to zabalím na čas, lebo mám pocit, že už ničomu nerozumiem :D
Heni
25.07.04,20:22
Bea, ja by som davala uhradu faktury do nedanovych nakladov a tym padom uhradu od poistovne tiez do nezdanitelnych prijmov... Potom by to zbytocne nezvysovalo v nasledujucom roku zaklad pre odvody :o
Zuzka
25.07.04,20:23
Som na tom podobne. V piatok som bola rada, že som mala dokončené všetky výkazy a cez víkend som už nemusela robiť. Lenže stále rozmýšľam, že či som urobila všetko dobre. Treba si urobiť pauzu a vyvetrať si hlavu a hlavne si aspoň trochu oddýchnuť. Pekný večer Beatka:)
Beata
25.07.04,20:30
Zuzka, pekný večer aj tebe ;)

Heni, aj to tak urobím. Dúfam, že ma nepo.... DÚ. Ale osobne si myslím, že by to nebolo fér, dávať to do príjmov, lebo to vlastne nie je príjem za podnikateľskú činnosť... no už veľa špekulujem zasa, už nejdem pracovať a hotovo. Ráno múdrejšie večera a hádam sem ešte niekto napíše svoj názor, tak sa zariadim, veď na to mám ešte dosť času :)
Zuzka
25.07.04,20:32
No je to finta pre odvody, to máš pravdu. Ty by si to tak účtovala? Nasadila si tu chrobáka... :)
Beata
25.07.04,20:45
Zuzka, asi si to nechám rozležať v hlave, lebo nie som o tom presvedčená. Ale v každom prípade sa k tomuto ešte vrátime, lebo je to veľký "chrobák" v hlave :)
Heni
25.07.04,20:50
No, ja som to vlani tak spravila prave preto, ze to v podstate nebol prijem z podnikania a vlastne taku istu ciastku som mala aj v nakladoch, takze DU som neukratila...
Myslim, ze som to onehda citala aj v starsom PP, ze bud dam aj naklady aj uhradu od poistovne do nezdanovanych a podla toho, ci je vyssi prijem od poistovne (to asi nebyva) dam ten rozdiel do zdanitelnych prijmov alebo ak su vyssie naklady na opravu tak do vydavkov ovpl.ZD, alebo dam vsetko do zdanitelnych prijmov aj nakladov - ale tym padom mi to ovplyvnuje zaklad dane aj inde;)
(a potom som sa malicko potesila, ked som pocitala zaklad pre odvody, ak je suma vyssia, potesite sa viac)

Krasny posledny julovy tyzden prajem :)
Zuzka
25.07.04,20:53
Beatka, akú dobrú tému si tu naniesla. :) Samozrejme, treba si to dobre premyslieť, ale ja si myslím, že ak je auto v podnikaní a auto bolo opravené po havárii a je zaplatená havarijná poistka, tak aj ten príjem od poisťovne patrí do zdaniteľných príjmov. Som zvedavá na ďalšie príspevky. :)
Beata
25.07.04,20:57
Hihi, aké sme my špekulantky :) Heni, to si pekne napísala. Ináč zoberte si napríklad odvody do poisťovní. No ja som mala taký prípad, že daňovníčka zaplatila o niečo viac do poisťovne a tá jej tú čiastku naviac, vrátila späť na účet. Ja som jej tú vrátenú čiastku nedala do príjmu, ale mínusom z nákladov. Na DÚ s tým boli spokojní. No a toto je vlastne to isté, nie? :D
Zuzka
25.07.04,21:04
To teda sme, ja tiež niektoré takéto "prípady" účtujem mínusom ... takže tiež vlastne krátim príjmy, aj keď ide o malé čiastky, ale je to ten istý princíp! Veď štát dostane svoje, tak prečo nie ... tuším si už rozhodnutá. :)
Heni
25.07.04,21:07
Zuzka, ale ved uhradu faktury za opravu auta si predsa nedas do nakladov - tak vlastne jej refundaciu od poistovne teda tiez nie :cool: - teda ja sa na to divam takto.
Ved zajtra sa na to pozru aj ostatni - viac hlav viac rozumu, aj ja som zvedava, mozno uz mal niekto aj konkretne na toto kontrolu resp. pripomienky od DU (aj ked vidim, ze pristup DU nie je v kazdom okrese rovnaky:()
Beata
25.07.04,21:11
No veru som veľmi zvedko aj na názory a skúsenosti ostatných :) dúfam, že ich bude hojne!
Zuzka
25.07.04,21:12
Heni, je mi jasné účtovanie. Páči sa mi ten Tvoj nápad. Som naozaj zvedavá na ostatné reakcie.;)
Luckasari
25.07.04,21:31
ja uctujem opravu, ktora sa tyka poistnej udalosti do riadnych danovych nakladov (samozejme uplatnujem DPH), a nahradu od poistovne do riadnych danovych vynosov
podla mna to nie je spravne uctovat do nedanovych nakladov a vynosov, lebo kedze skoda vznikla na aute, ktore pouzivam na podnikanie, tak to suvisi s podnikanim, a tieto naklady (naklady z PU) nepatria do nedanovych nakladov
Beata
25.07.04,21:37
Luckasari a čo v JÚ? Ako by si účtovala?
Luckasari
25.07.04,21:46
nooo, v JU by sa urcite oplatilo uctovat cez nedanove vydavky a prijmy a len rozdiel - spoluucast zauctovat do danovych vydavkov, aby ovplyvnila ZD, no ale nie som si ista, ci by nam to pri kontrole danovym uradom preslo, ako spravne uctovanie - ale naozaj neviem presne odpovedat

to co som napisala, som samozrejme myslela v podvojnom uctovnictve, a mam to aj odkontrolovane, ze taketo uctovanie je spravne

asi aj v JU by som sa riadila asi tym istym: zoberme si napr. takyto priklad, PU sa stala v novembri 2003, mam fakturu za opravu auta, ale poistovna mi preplati poistnu udalost v januari 2004, kedze v JU sa uctuje o pohybe penazi, ak by sme tu fakturu zauctovali do nedanovych vydavkov, bolo by to spravne? nie som si ista, ale som skor toho nazoru, ze by to nebolo spravne, keby som si neponizila ZD, aj ked v roku 2004 by som si povysila ZD a platila dan z prijmu z poistovne, hmm, je to fakt na zamyslenie, ako by to malo byt spravne
Zuzka
25.07.04,22:00
Ja sa tiež na to pozerám viac z pohľadu PU, tam je určite správny takýto postup. V JU by bolo správne tiež takto účtovať, v príspevku vyššie som to aj písala. No, Heni to tu takto nadniesla cez tie nedaňové náklady, tak to tu rozoberáme. DÚ by mohol vytknúť nesprávnosť a nedodržanie metodiky účtovania. Krátenie príjmov ale aj krátenie výdavkov. Základ dane bude rovnaký, len práve ide o tie odvody do poisťovní. To je zaujímavé .... !
Beata
25.07.04,22:03
Ale ja som písala, že by som dala (v JÚ) faktúru za opravu do daňových výdavkov a preplatenie poisťovňou do daňových výdavkov mínusom, čiže von z daňových výdavkov. Vlastne by som nepovýšila DZ o tú preplatenú sumu a v nákladoch by mi zostal len rozdiel, čiže spoluúčasť, t.j. tých 5.000,- Sk.
Ak sa zamyslím nad tým, čo si uviedla ty, že náklad by bol v novembri (JÚ) a preplatili by mi len v januári (PÚ), tak vtedy by som to dala do výnosov. Čo ty na to? A čo na to hovoria ostatní? :)
Zuzka
25.07.04,22:12
Vŕta Ti to v hlave, že?;) Zajtra sa tu určite nájde kopa príspevkov. Ako sa hovorí, ráno múdrejšie večera.:)
Luckasari
25.07.04,22:15
no neviem, ale ja sa stale pozeram na nahradu od poistovne ako na prijem, je to prijem - nie som si ista, ze je spravne ponizovat naklady
aj ked naozaj, je to zaujimave v JU kvoli odvodom
uvidime, co este ostatni k tomuto povedia
Heni
25.07.04,22:20
asi nam to fakt neda spat :):):)
Zuzka
25.07.04,22:29
:) Veď som vravela, že si nasadila chrobáka. :)
judy
26.07.04,02:57
No škoda, že som nemala čas sa pozrieť na poradu, presne ja som mala takýto prípad v tomto štvťroku, nakoniec som sa opravu auta rozhodla dať do daňových nákladov s nárokom na odpočet DPH, lenže naozaj ste mi nasadili chrobáka do hlavy, či som to dobre spravila, keďže auto je požičané na podnikanie od iného subjektu.
Paula
26.07.04,06:25
Zuzka,po prečítaní hromady príspevkov som nakukla do Poradcu 5-6/2004. Od str.319 sú príklady pre "škodové" udalosti aj pre JÚ. "Daňovník zaúčtuje rozdiel v sume 5000 Sk (spoluúčasť) v rámci uzávierkových účtovných operácií ako storno výdavkov na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov, v druhovom členení (napr.prev.réžia). Prijatú náhradu uvedie do príjmov zahrnovaných do základu dane, v druhovom členení ostatné príjmy". Z toho mi vyplýva, že je to tak, ako v podv.účtovníctve, všetko ide cez daňové výdavky a príjmy.
Heni
27.07.04,19:22
Hoci je auto zaradene do obch. majetku FO, nie vsetky kilometriky su najazdene len a len v suvislosti s podnikanim. Nedalo by sa teda argumentovat tym, ze tato nehoda bola sposobena pri jazde, ktora nesuvisela s podnikanim? Takze preto som dala vsetko cez nedanove polozky, ked to bola sukromna jazda - tak to bol skoro ako "osobny vydavok" a uhrada od poistovne tiez preto nesla do zdanitelnych prijmov?
Neviem, ci som to napisala zrozumitelne, snad ano :)
Zuzka
27.07.04,20:00
Heni, napísala si to zruzumiteľne, hádam také zdôvodnenie by aj obstálo :) "Šedé bunky" nenecháš na pokoji :)
Heni
27.07.04,20:32
Aaaale, kdesi tu na Porade som citala, ze vsetko zavisi hlavne od argumentacie voci DU ci inej kontrole...
To si myslim aj ja, takze hlavne treba dobry argument a hlavne, ked je od spoludiskutujucich "vyobracany" zo vsetkych stran, a napriek tomu obstoji tu na Porade ci uz v povodnom alebo upravenom zneni - tak je hadam uplatnitelny aj voci DU... ;)
(aj ked vsetko zavisi od konkretneho cloveka, a ludsky faktor, hm, no, .... ved vieme :rolleyes:)
Zuzka
27.07.04,21:16
:) Heni, to je bez komentára.;)
Beata
27.07.04,23:52
Vidím, že nielen mne ten "chrobák" vŕta v hlave ;)
Paula
28.07.04,06:39
Heni, napadlo ma, či sa človek pripustením používania auta aj pre súkromné účely nedostane do vlastnej pasce. Percentuálne by asi potom mal krátiť všetky výdavky (náklady) spojené s autom .
Heni
28.07.04,20:38
Heni, napadlo ma, či sa človek pripustením používania auta aj pre súkromné účely nedostane do vlastnej pasce. Percentuálne by asi potom mal krátiť všetky výdavky (náklady) spojené s autom .
...mno, ale ved to bolo prvykrat, co som isla do obchodu so sluzobnym, a hned toto! :D
Ale vazne, v JU stornujem internym dokladom v uzavierk.oper. nejaku malu ciastku nakladov na telefon a pod., zeby sa sem potom stornovalo nieco aj na auto? (ak by sme teda pripustili pouzivanie na súkr.úcely)
Lebo keby bola nehoda v mieste bydliska/garazovania, tak sa to iste stalo cestou do garaze :o, ale ak sa to stalo niekde cez tri "chotare", tak to nie...

Paula, ale pripomienka je to dobra, budem to obracat v hlave.
jana991
27.05.05,06:43
Stačí mi k zúčtovaniu poistnej udalosti, keď mi poisťovňa poslala len list o tom, akú sumu uhradí na účet servisu?
účtujem : 378/648
preúčtovanie úhrady poisťovne: 321/378
Alebo si musím vyžiadať nejaký doklad od poisťovne a na jeho základe zúčtovať, že uvedená suma bola uhradená na účet servisu?
Viki
25.10.05,06:17
Prosím Vás o radu. FO mala haváriu s vozidlom zaradenom v majetku firmy. Náhradu škody poisťovňa vyčísľovala na základe ich tabuliek.
Materiál a práce spolu: 90604,22Sk - z toho odpočítali zhodnotenie 23632,22Sk a DPH 14466,22Sk. Na učet daňovníka-FO zaslali sumu 52506,-Sk.
Účtujem na základe tohto rozpisu o DPH?
Ďakujem
Viera
Paula
25.10.05,07:29
Prosím Vás o radu. FO mala haváriu s vozidlom zaradenom v majetku firmy. Náhradu škody poisťovňa vyčísľovala na základe ich tabuliek.
Materiál a práce spolu: 90604,22Sk - z toho odpočítali zhodnotenie 23632,22Sk a DPH 14466,22Sk. Na učet daňovníka-FO zaslali sumu 52506,-Sk.
Účtujem na základe tohto rozpisu o DPH?
Ďakujem
VieraO DPH by som účtovala na DF:
oprava ZD.........52.506,- 511xx/321xx
DPH...................9.976,- 343xx/321xx
t.zhod.ZD..........23.632,- 022xx/321xx
DPH...................4.490,- 343xx/321xx

Interný doklad na základe avíza z poisťovne: 52.506,- 378xx/688xx
Príjem na účet.....221xx/378xx
Opravte ma poradcovia, ak to nemám dobre.Ďakujem
Viki
25.10.05,07:58
O DPH by som účtovala na DF:
oprava ZD.........52.506,- 511xx/321xx
DPH...................9.976,- 343xx/321xx
t.zhod.ZD..........23.632,- 022xx/321xx
DPH...................4.490,- 343xx/321xx

Teraz by som potrebovala pomoc poradcov, ako dostať tých 52.506,- z 321-tky, aby zostal záväzok iba 38.098,- :) Ďakujem Pauli :) To znamená, že ja na výstupe tú DPH 14466,22 musím priznať aj keď ju poisťovňa nezaplatila?
PU neovládam, neviem zareagovať na Tvoju otázku.
Pekný deň
Viera
Paula
25.10.05,08:01
Ďakujem Pauli :) To znamená, že ja na výstupe tú DPH 14466,22 musím priznať aj keď ju poisťovňa nezaplatila?
PU neovládam, neviem zareagovať na Tvoju otázku.
Pekný deň
VieraNa výstupe nič nepriznávaš, ty ju dávaš na vstup na základe DF od opravára.
Opravila som svoj príspevok č.36
Tweety
25.10.05,08:02
Prosím Vás o radu. FO mala haváriu s vozidlom zaradenom v majetku firmy. Náhradu škody poisťovňa vyčísľovala na základe ich tabuliek.
Materiál a práce spolu: 90604,22Sk - z toho odpočítali zhodnotenie 23632,22Sk a DPH 14466,22Sk. Na učet daňovníka-FO zaslali sumu 52506,-Sk.
Účtujem na základe tohto rozpisu o DPH?
Ďakujem
VieraProsím, skús doplniť: na akú sumu bola fa, DZ, daň. Zaplatili ste iba DPH?
Jana Acsová
25.10.05,08:10
Prosím Vás o radu. FO mala haváriu s vozidlom zaradenom v majetku firmy. Náhradu škody poisťovňa vyčísľovala na základe ich tabuliek.
Materiál a práce spolu: 90604,22Sk - z toho odpočítali zhodnotenie 23632,22Sk a DPH 14466,22Sk. Na učet daňovníka-FO zaslali sumu 52506,-Sk.
Účtujem na základe tohto rozpisu o DPH?
Ďakujem
VieraNa odpočítanie dane je rozhodujúca faktúra, na vznik účtovného prípadu účtovný doklad. Vyúčtovanie poisťovne nie je dokladom na uplatnenie odpočítania dane. Dokladom je faktúra, ktorou bola voči vám ako platiteľovi daň uplatnená iným platiteľom za dodávku služby "oprava motorového vozidla".

Tak ako uvádza Paula.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Jana Acsová
25.10.05,08:14
Interný doklad na základe avíza z poisťovne: 52.506,- 378xx/688xx
Príjem na účet.....221xx/378xx
Opravte ma poradcovia, ak to nemám dobre.ĎakujemMôžem opraviť?http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Predpis poistnej náhrady doporučujem v rámci ostatných výnosov z hospodárskej činnosti, nakoľko služba opravy je zahrnutá v nákladoch na hospodársku činnosť. T.j. napr. účet 648, ak účtovná jednotka nemá zavedený osobitný účet na sledovanie poistných náhrad.
Paula
25.10.05,08:22
Dík AVO, nebola som si celkom istá s výnosovým účtom :)
Viki
25.10.05,08:29
Prosím, skús doplniť: na akú sumu bola fa:DZ, daň. Zaplatili ste iba DPH? Skúsim to objasniť a rozpísať.
FO sa v poisťovni rozhodla pre výpočet náhrady škody pomocou ich tabuliek, nie na základe vyčíslenia materiálu a prác servisom.
Poisťovňa listom zaslala rozpis a následne na účet FO zaslala sumu 52506,-Sk
Rozpis:
1. materiál: 64033,90
2. drobný materiál: 1280,68
3. práca: 7735,00
4. vedľajšie náklady: 476,00
5. lakovanie: 17078,64
- zhodnotenie: 23632,22
- DPH: 14466,22
-------------------------
skutočná škoda: 52505,78 Sk
(V tom predchádzajúcom príspevku som body 1-5 spočítala -t.j. 90604,22Sk

Medzitým ako poisťovňa pracovala na vyčíslení (cca 6 týždňov), firma dala auto opravovať.
1. faktúra na klampiarske práce a materiál: 21987,- Sk od neplátcu DPH
2. faktúra na lakovanie a materiál: 12640,30 + 2401,70 (DPH) - spolu 15042,-
3. Ostatný materiál na opravu nakúpila firma a opravila vo vlastnej réžii - autoelektrikárske práce.

Akú DPH dám na vstupe a akú na výstupe?
Majka
25.10.05,08:32
ano aj ja tak uctujem. prave mam taky isty pripad, no plus dalsiu poist.udalost kde mame auto na leasing cize dph plati leasing.spolocnost servisu.....

ako to uctujete /PU/?
Tweety
25.10.05,08:39
[QUOTE=Viki]Skúsim to objasniť a rozpísať.
-------------------------
Medzitým ako poisťovňa pracovala na vyčíslení (cca 6 týždňov), firma dala auto opravovať.
1. faktúra na klampiarske práce a materiál: 21987,- Sk od neplátcu DPH
2. faktúra na lakovanie a materiál: 12640,30 + 2401,70 (DPH) - spolu 15042,-
3. Ostatný materiál na opravu nakúpila firma a opravila vo vlastnej réžii - autoelektrikárske práce.
Akú DPH dám na vstupe a akú na výstupe?[/QUOTE

1.511/321 21987.-
2.511/321 12640,3
2.343/321 2401,7
3.Neviem, či budete o tom účtovať.
Na výstupe neúčtujeme o DPH.
Ak poisťovňa zaplatila za poistnú udalosť:378/648-predpis IUD, úhrada z banky 221/378.
Viki
25.10.05,08:40
Na odpočítanie dane je rozhodujúca faktúra, na vznik účtovného prípadu účtovný doklad. Vyúčtovanie poisťovne nie je dokladom na uplatnenie odpočítania dane. Dokladom je faktúra, ktorou bola voči vám ako platiteľovi daň uplatnená iným platiteľom za dodávku služby "oprava motorového vozidla".

Tak ako uvádza Paula.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Ďakujem AVO aj Paula.
Odpočítanie dane mi bolo jasné, že len tú, čo bola na faktúrach a dokladoch.
Mne išlo o to či mám nejakú DPH aj na výstupe. Asi som sa zle napísala.
Ešte raz dík :)

...pripájam poďakovanie aj Tweety :)
Jana Acsová
25.10.05,10:16
Ešte sa pripojím. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Následne podľa vyjadrenia poisťovne je potrebné nadviazať a to napr.:
- ak sa poisťovňa vyjadrí, že uhradí na účet dodávateľa služby, budete účtovať zápočet 321/378,
- prípadnú spoluúčasť uhradíte (z účtu alebo pokladnice) t.j. 321/2xx.

Ak poisťovňa hradí vám a nie dodávateľovi služby, úhrady prebehnú fyzickým pohybom peňažných prostriedkov.
Jana Acsová
25.10.05,10:24
3. Ostatný materiál na opravu nakúpila firma a opravila vo vlastnej réžii - autoelektrikárske práce.
Akú DPH dám na vstupe a akú na výstupe?Ak som teraz dobre postrehla, tak ste fyzická osoba, však?

V tom prípade bude vo výdavkoch faktúra a réžia vašej dielne - a z týchto dokladov zároveň uplatňujete odpočítanie dane.
DPH na výstupe neodvádzate tak, ako uvádza Tweety - jedná sa o náhradu škody a tá nie je predmetom dane z pridanej hodnoty. Do účtovníctva vám vstúpi ako ostatný zdaniteľný príjem.
Majka
26.10.05,10:01
ako uctujete?




ano aj ja tak uctujem. prave mam taky isty pripad, no plus dalsiu poist.udalost kde mame auto na leasing cize dph plati leasing.spolocnost servisu.....

ako to uctujete /PU/?
Jana Acsová
26.10.05,14:31
ano aj ja tak uctujem. prave mam taky isty pripad, no plus dalsiu poist.udalost kde mame auto na leasing cize dph plati leasing.spolocnost servisu.....
ako to uctujete /PU/?Nerozumiem :confused: Popíšte aké máte doklady k účtovaniu.
Majka
27.10.05,07:31
Faktura od servisu, kryci list z poistovne....... poistovna zaplati servisu zaklad bez dph-spoluucast, leasingovka zaplati servisu dph z tej faktury, a my sme zaplatili spoluucast v hotovosti servisu.511/321
343/321
faktura

321/211 spoluucast zapl.v hot.

neviem ako ta dph.
Tweety
27.10.05,07:36
Ak DPH zaplatí lízingovka, nemôžeš o nej účtovať. AK ste platili iba spoluúčasť, tak iba tú zaúčtuješ . Mali ste fa od servisu na celú sumu opravy?
Majka
27.10.05,07:42
ano na celu.

jedna sa o opravu celneho skla na uzitkovom automobile ktory mame na leasing od 2/2005
Paula
27.10.05,07:46
Faktura od servisu, kryci list z poistovne....... poistovna zaplati servisu zaklad bez dph-spoluucast, leasingovka zaplati servisu dph z tej faktury, a my sme zaplatili spoluucast v hotovosti servisu.511/321
343/321
faktura

321/211 spoluucast zapl.v hot.

neviem ako ta dph.Toto ma zaujíma, ešte som sa nestretla s prípadom, kedy leasingovka zaplatí servisu DPH. Tento postup máte v zmluve ?
Tweety
27.10.05,07:48
ano na celu.

jedna sa o opravu celneho skla na uzitkovom automobile ktory mame na leasing od 2/2005Ja by som účtovala iba spoluúčasť, túto ste skutočne aj zaplatili, teda 511/321.
Majka
27.10.05,07:57
ked je automobil na leasing dph plati leasingovka
Jana Acsová
30.10.05,16:29
ked je automobil na leasing dph plati leasingovkaTeoreticky to možné je. Ešte som sa s tým nestretla. Ale v tom prípade predpokladám, že faktúra znie na leasingovku. Inak by som nevidela zmysel transakcie s DPH. Na Vaše meno zrejme znie krycí list od poisťovne, kde je vyčíslená spoluúčasť a zároveň by ste mali mať podklady k tomu, že čiastku vo výške spoluúčasti máte uhradiť servisu.

Máte všetky účtovné operácie zdokladované? Alebo je to inak?