dajana11
05.01.10,13:05
Dobrý den! Mala by som takú otázočku..že som tehotná v 9.týždnii a cchela by som sa dat doborvolne nemocensky poistit ak pojdem na materrsku v júli asi tak aby som si trošku prilepšila...ale teraz neviem či sa mi to vobec oplatí ked už som tehotná...neviete mi poradit? som aj zamestnaná....ale neviem či má pre mna konkretne význam sa dat ešta dobrovolne nemocensky poistit či mi na materskej budu niečo dávat...či už budem mat na nejaké financie nárok...dakujem.:(
veronikasad
05.01.10,12:08
Dobrý den! Mala by som takú otázočku..že som tehotná v 9.týždnii a cchela by som sa dat doborvolne nemocensky poistit ak pojdem na materrsku v júli asi tak aby som si trošku prilepšila...ale teraz neviem či sa mi to vobec oplatí ked už som tehotná...neviete mi poradit? som aj zamestnaná....ale neviem či má pre mna konkretne význam sa dat ešta dobrovolne nemocensky poistit či mi na materskej budu niečo dávat...či už budem mat na nejaké financie nárok...dakujem.:(
odkedy trvá súčasný pracovný pomer ? Čo bolo predtým ?
Xanti
05.01.10,12:09
Dobrý den! Mala by som takú otázočku..že som tehotná v 9.týždnii a cchela by som sa dat doborvolne nemocensky poistit ak pojdem na materrsku v júli asi tak aby som si trošku prilepšila...ale teraz neviem či sa mi to vobec oplatí ked už som tehotná...neviete mi poradit? som aj zamestnaná....ale neviem či má pre mna konkretne význam sa dat ešta dobrovolne nemocensky poistit či mi na materskej budu niečo dávat...či už budem mat na nejaké financie nárok...dakujem.:(
Ak nemáš ukončené nejaké poistenie tak nemá pre teba význam sa dobrovolne nemocensky poistiť.
Je tu kopu podobných otázok, treba hľadať. Aj táto najnovšia sa ťa týka http://www.porada.sk/t127310-materska-malo-vobec-vyznam-platit-si-dnp-prosim-o-radu.html#post1246768
dajana11
05.01.10,13:29
pracovný pomer trvá skoro 15 rokov:)
veronikasad
05.01.10,13:33
pracovný pomer trvá skoro 15 rokov:)
Tu ti už dobrovolné nem. poistenie nepomôže, nesplníš podmienku 270 dní poistenia.
Ak tá doba trvania prac.pomeru je u súčasného zamestnávateľa, riešením je len dohodnúť sa so zamestnávatelom pred pôrodom na skončení prac.pomeru a novej pracovnej zmluve, kde ti napr. formou odmeny pridá k súčasnej mzde tak, aby si za tých pár dní dosiahla maximálny vymer. základ. Výška odmeny závisí od mzdy v prac.zmluve, mzdárka by to mala vedieť vypočítať.
dajana11
05.01.10,14:11
aha.....no to nepojde...pracujem v štátnej sfére a toto by mi asi neurobili...myslela som že ked by som sa prihlásila ako DNP aj ked by to nebolo tých 270dní..tak by mi rátali ako vymeriavaci základ nižšiu hodnotu...to minimum ale i tak by to bola nejak korunka plus k materskej...tak to asi nie že?
KEJKA
05.01.10,15:42
aha.....no to nepojde...pracujem v štátnej sfére a toto by mi asi neurobili...myslela som že ked by som sa prihlásila ako DNP aj ked by to nebolo tých 270dní..tak by mi rátali ako vymeriavaci základ nižšiu hodnotu...to minimum ale i tak by to bola nejak korunka plus k materskej...tak to asi nie že?
nie nejde.Treba dosiahnuť samostatne aspon tých 270 dní, inak je neplatné.
lu_lu
05.01.10,21:29
Za týchto okolností (t.j. si zamestnaná a poistila by si sa dobrovoľne), ide o nárok na nemocenskú dávku v osobitnom prípade, a síce o posúdenie nároku z viacerých poistení súčasne (v tomto prípade povinného nemocenského poistenia a dobrovoľného nemocenského poistenia). Pri posúdení nároku na plnenie z viacerých poistení, sa spomínaná doba 270 dní predchádzajúceho poistenia za posledné dva roky posudzuje samostatne.
monika mariana
22.11.11,09:55
dobry den,
bola som zamestnana od 31.05.2010 do 30.4.2011. Potom som sa zamestnala od 27.5.2011 a tento pracovny pomer stale trva. Medzi tym som bola na urade prace evidovana. Od 12.10.2011 si platim dobrovolne nemocenske pripoistenie. Nedavno vsak prebehla v TV sprava, ze sa toto poistenie bude rusit. Viem, ze mi neviete povedat, ci je to skutocne tak, ale chcem sa spytat, co by bolo pre mna teraz najvyhodnejsie? S manzelom sa pokusame o babatko, bolo by dobre, keby sa mi podari otehotniet do konca tohto roku? Mala by som potom narok na nieco z tychto penazi (platim si 49.13). alebo mam ist od decembra na PN? Popripadne na ako dlho? Mam si to vobec este platit (alebo to sa zrusi automaticky koncom roka)?

Ďakujem pekne za odpoveď.
môžete mi napísať aj na moj e-mail (monika.zifcakova@gmail.com)
monika mariana
22.11.11,10:13
prosim, poraďte mi čo najskôr. ďakujem