jakubos
05.01.10,15:21
Dobrý deň,

chcel by som Vas poprosit o radu. Riesim jeden projekt, ktory by som chcel rozbehnut ako web stranku o nejakom meste.
Islo by kvazi o katalog, do ktoreho vsak nebudu pridavat udaje ludia, ale priamo ja. Priklad: odfotim obchod a na web vyvesim jeho fotku s informaciami o nom - nazov, otvaracie hodiny, zodpovedny veduci, web...
Otazka teda je, ci toto nie je protizakonne? Ide predsa o volne siritelne informacie a vlastne len prezentaciu na inetrnete. Moze ma niekto za toto napadnut?

Dakujem za odpoved.
Fajoska
05.01.10,14:39
Tak si skús vždy od majiteľa obchodu vyžiadať zvolenie. Nemal by byť problém... ale vlastne nechápem, akým spôsobom chceš použiť údaje o predajniach či obchodoch. Chceš im robiť reklamu alebo vlastne reklamu mestu ako takému?

No, ako som už napísala, nemal by to byť problém, ak si vyžiadaš ich súhlas o zverejnení údajov. Samozrejme najlepšie písomný.
jakubos
05.01.10,17:18
No, tym sa mi ale vyskyta dalsi problem. Vacsinou by som tych ludi asi oslovoval cez email, lebo pochybujem ze v kazdom obchode sa bude prave nadchadzat majitel od ktoreho by som poziadal o zvolenie.
Avsak toto odoslanie emailu sa moze takisto brat ako porusenie zakona ked to berieme ako nevyziadanu postu nie?

(a reklamu robit samotnemu obchodu)
LucasKE
05.01.10,17:45
Nemusis to hnat az do takeho extremu. Nevyziadana posta je spam, alebo nejake hromadne generovane reklamy. Ked napises adresny, konkretny, slusny email s vysvetlenim, co chces, tak myslim, ze to nikto nebude brat ako nevyziadanu postu.
jakubos
06.01.10,08:54
Mam s tym neprijemne skusenosti, preto sa radsej takto pytam. Tak uz asi treba vyriesit len to, ci naozaj mozem zverejnit na nete informacie ako meno prevadzkovatela bez toho aby som mal pisomny suhlas a tak...
domenico.office
06.01.10,10:19
pripájam sa k Lucasovi, nežeň to do extrému, napíš na úvod, že sa ospravedlňuješ za nevyžiadanú poštu, vysvetli im, o čo ti ide, aký máš zámyseľ, čo by si chcel a ako reklamovať, či to bude platené, či zadara, skúsenosti s podobnými vecami už máme dosť.....nezabudni sa podpísať, poprípade uviesť svoj telefónny kontakt. Určite ťa všetci nazavrhnú, možno niekto bude v tom vidieť špekuláciu, vytrvaj, držím palce.
Tomáš_sh
06.01.10,12:43
Zdravim!

Asi trochumimotemy, ale priznam sa ze aj mna napadlo nieco podobne ked som prednedavnom potreboval zistit otvaracie hodiny istej restiky. Hned ako som sa dostal k pc zadal som slovne spojenie otvaraciehodiny do vyhladavaca a kuk: www.otvaracie-hodiny.sk

Takze asi tak, niesi prvy ani druhy a myslim ze ani desiaty

Ale aby som uviedol aj nieco produktivne, myslim ze ak sa slusne spytas ci uz osobne, mailom, alebo telefonicky tak majitelia a prevadzkari nebudu mat problem so zverejnenim otvaracich hodin svojich zlatych bani :)