padro
05.01.10,15:33
Poradte mi prosim, ktory kurier je najlacnejsi do CR. Baliky by boli hmotnosti 3-5kg, bolo by to bez dobierky. Co som si zistoval cenu tak sa mi skoro hlava zatocila. A to byvam cca 50km od ceskych hranic, rozmyslam aj nad moznostou ze to poslem priamo z ciech.
Dáša_
05.01.10,18:29
časť českých internetových obchodov to robí tiež tak - teda, ak sú z blízka, že s balíkmi pravidelne vycestúvajú na slovensko. Majú aj slovenský účet. Z čiech asi najlepšie vychádza PPL, ale naopak netuším.
padro
05.01.10,18:47
zatial najlepsie vychadza Ten expres co som nasiel 12.50 bez DPH za 5kg balik, pytal som sa GLS, tam mam zmluvu s nimi vramci slovenska a chceli za 5kg balik 27 Eur, vsak ked si zoberiem taxik ma to lacnejsie vyjde, to su asi srandisti.
Mária27
05.01.10,18:49
Slovenská pošta má dve dobré služby za výbornú cenu: EMS a Obchodný balík.Skús sa informovať na bezplatnej linke 0800 122 413. Pošlú ti aj cenník.
padro
05.01.10,18:51
mam skusenost so slov. EMS a od toho horsiu sluzbu som este nevidel, klasickou postou nechcem posielat, prilis vela papierovania a balenia.
ludex
05.01.10,19:43
zatial najlepsie vychadza Ten expres co som nasiel 12.50 bez DPH za 5kg balik, pytal som sa GLS, tam mam zmluvu s nimi vramci slovenska a chceli za 5kg balik 27 Eur, vsak ked si zoberiem taxik ma to lacnejsie vyjde, to su asi srandisti.


U nás / nechcem robiť reklamu/ sa cena odvíja aj od toho, kolko balíkov ide na jednu prepravu. Je rozdiel, či pošleš naraz dva balíky alebo 20 bal.
padro
05.01.10,20:38
to mi je jasne ze je to rozdiel, napr. vramci SK posielam mesacne 200 balikov tak mam super cenu, lenze do CR este len zacnem posielat takze vobec netusim kolko zakaznikov z CR mozem mat. takze zatial musim pozerat na cenu za 1 balik.
ludex
05.01.10,21:17
to mi je jasne ze je to rozdiel, napr. vramci SK posielam mesacne 200 balikov tak mam super cenu, lenze do CR este len zacnem posielat takze vobec netusim kolko zakaznikov z CR mozem mat. takze zatial musim pozerat na cenu za 1 balik.

Keď máš firmu,ktorá Ti dáva super cenu,skús sa s nimi dohodnúť na spolupráci aj pre CZ.

Príklad: keby Ti moja firma robila prepravu tovaru v objeme 200 bal. mesačne,tak by určite bolo zaujímavé rozšíriť prepravu aj do CZ,aj za cenu určitej straty na začiatku. ;)
padro
05.01.10,21:36
pisem hore o GLS, skusal som, ale nepochodil som... ked budem posielat viac spravia mi cenu
ludex
06.01.10,10:11
zatial najlepsie vychadza Ten expres co som nasiel 12.50 bez DPH za 5kg balik, pytal som sa GLS, tam mam zmluvu s nimi vramci slovenska a chceli za 5kg balik 27 Eur, vsak ked si zoberiem taxik ma to lacnejsie vyjde, to su asi srandisti.

Asi by som sa s nimi vážne porozprával o tej zmluve. Skús si dať požiadavku na doručovanie na www.požiadavka.sk (http://www.požiadavka.sk). Oni to rozošlú firmám a budeš mať na výber z množstva ponúk. ;)
zubro85
08.01.10,13:41
ja by som tom mal u gls za 17,50€/5kg balik a to zmluvu nemam s gls ale so sprostredkovatelom...
Veltraud
08.01.10,17:40
Neviem, ci mozem zverejnit kuriersku spolocnost, ktoru pouzivame my vo firme. Stoji 11,62€ 1 kg + 0,66€ za kazdy dalsi kg. Dorucene je to na druhy den. Vyuzivame ich uz niekolko rokov, musim klopat, zatial bez problemu. My posielame tovar z BA do Prahy, ale myslim, ze aj zvazaju z miest Slovenska.
wvsystem
11.01.10,15:46
Mam podpisanu zmluvu s In Time, vsetko do 3 kg do CR mam za 13*€.
padro
11.01.10,16:27
Mam podpisanu zmluvu s In Time, vsetko do 3 kg do CR mam za 13*€.
treba mat nejaky minimalny pocet zasielok?
wvsystem
19.01.10,11:15
treba mat nejaky minimalny pocet zasielok?
Vsetko zvisi na dohode pri podpise zmluvy. Da sa dohodnut, ze po urcitom case sa stretnes so zstupcom spedicnej firmy a podla mnozstva odoslanych zsielok prehodnotite pausalnu cenu za kus smerom dole.
padro
19.01.10,11:39
asi to pojde nakoniec cez Toptrans, zatial maju najlepsie ceny a dokonca 50km odo mna maju Ceske depo, cize ak by som tam zaniesol napr. len 3 baliky tak uz som v miernom pluse. Takze uvidim ako sa s nimi dohodnem.
fusion
19.03.13,10:12
Mne z Čiech na Slovensko najlepšie vychádzajú Kuriérske služby www.Airway.cz
2Lenka2
08.11.16,06:58
Ak možem pomocť, tak mám veľmi dobrú skúsenosť s http://www.kurierdociech.sk/. Spolupracujem s nimi už niekoľko rokov a naozaj som spokojná. Vlastným firmu a balíky potrebujem mať do 24hod. v Českej republike, čo mi na našom trhu nikto neumožnil až na túto distribúciu, ktorá má prijateľnú cenu podľa expresných služieb, ktoré ponúka. K svojim zákazníkom sa stavia veľmi priateľsky a zodpovedne.
EPk
08.11.16,08:54
Do CR posielame cez toptrans, cena závisí aj od vzdialenosti