mija.1
05.01.10,17:01
Prajem dobrý den.
Dna 21.12.2009 som dostal výpoveď od zamestnávateľa, znie: Zrušenie prac.pomeru-Par.63 odst.1 pís. d Zákonníka práce.
Vraj som bol písomne upozornený na neuspokojivé výsledky.
Na moje miesto našiel náhradu,mne dal 2mesačnu výpoveď.
Ako sa mám bránit,písomne som určite nebol upozornený.S mojím nadriadeným sme si nesadli na rovnakú notu.To bolo na konci novembra a v decembri výpoveď dakujem
veronikasad
05.01.10,16:24
Prajem dobrý den.
Dna 21.12.2009 som dostal výpoveď od zamestnávateľa, znie: Zrušenie prac.pomeru-Par.63 odst.1 pís. d Zákonníka práce.
Vraj som bol písomne upozornený na neuspokojivé výsledky.
Na moje miesto našiel náhradu,mne dal 2mesačnu výpoveď.
Ako sa mám bránit,písomne som určite nebol upozornený.S mojím nadriadeným sme si nesadli na rovnakú notu.To bolo na konci novembra a v decembri výpoveď dakujem
Pozri § 77 - 79 Zákonníka práce

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#77

Neplatnosť výpovede budeš musieť preukázať. Ak si odmietol upozornenie prevziať a zamestnávatel má 2 svedkov, upozornenie sa považuje za doručené
mija.1
05.01.10,16:47
Ja som nebol písomne upozornený.Ani som byt nemohol.Pracujem ako šofér a kilometre robím ako ostatní. Ked som sa spýtal,kedy mi posielal pokarhanie -nevedel sa vyjadriť,bol ticho.
Benko
05.01.10,17:16
Aj zamestnávateľ musí preukázať tvoju nekvalitu a hlavne tie upozornenia. Odvolaj sa písomne a kópii inšpektorát práce.
terezamaria
05.01.10,17:43
Prajem dobrý den.
Dna 21.12.2009 som dostal výpoveď od zamestnávateľa, znie: Zrušenie prac.pomeru-Par.63 odst.1 pís. d Zákonníka práce.
Vraj som bol písomne upozornený na neuspokojivé výsledky.
Na moje miesto našiel náhradu,mne dal 2mesačnu výpoveď.
Ako sa mám bránit,písomne som určite nebol upozornený.S mojím nadriadeným sme si nesadli na rovnakú notu.To bolo na konci novembra a v decembri výpoveď dakujem
Kocúrkovo ako vyšité. Zamestnávateľ Ti musel v posledných 6 mesiacoch dať písomné upozornenie o neuspokojivom plnení pracovných povinností, samozrejme tam musia byť uvedené konkrétne.. Ale o tom by si asi vedel.

Okamžite sadni a napíš zamestnávateľovi odvolanie proti Výpovedi podľa § 63, ods.1, písm.d/ ZP z dôvodu, že si nebol v posledných 6 mesiacoch písomne vyzvaný na odstránenie nedostatkov a nedostatočné plnenie pracovných povinností. Posledná veta by mala byť niečo ako - Tým považujem doručenú Výpoveď za neplatnú. Riadne budeš chodiť do roboty, pozor nesprav chybu, že zostaneš doma. Dá Ti absencie a si tam, kde nechceš byť. I tak je už dosť neskoro a vlastne neviem, čo si spravil doteraz.
lubizaza
05.01.10,17:50
Ahoj,

môžeš pokračovať nasledovne:
1. buď necháš plynúť výpovednú dobu a do dvoch mesiacov od uplynutia výpovednej doby podáš návrh na súd. Počas týchto dvoch mesiacov musíš oznámiť svojmu exzamestnávateľovi, že trváš na tom, že tvoj pracovný pomer trvá, v opačnom prípade sa obrátiš na súd, aby rozhodol o neplatnom rozviazaní pracovného pomeru a o tom, že tvoj pracovný pomer naďalej trvá.
2. alebo to hneď oznámiš svojmu zamestnávateľovi, s tým, že neakceptuješ ukončenie pracovného pomeru a trváš na jeho pokračovaní, vzhľadom na to, že ti nebolo doručené a ani oznámené porušenie pracovnej disciplíny ako dôvod na skončenie pracovného pomeru. Tu je riziko, že tvoj zamestnávateľ stiahne výpoveď(musí to urobiť písomne a ty s tým písomne súhlasíš - vždy požaduj písomný doklad s dátumom a podpisom), ale bude si hľadať zámienku na datie ti oznámenia o porušení pracovnej disciplíny a tú výpoveď ti aj tak dá.
Z uvedeného môžeš vykľučkovať iba tak, že mu dáš písomne oznámenie o nesúhlase s výpoveďou a na základe toho mu môžeš oznámiť, že s výpoveďou budeš súhlasiť, ak ti dá vyššie odstupné. Sleduj si termíny a rob to vždy tak, aby tvoje oznámenie dostal na konci mesiaca a tak ti nemohol dať výpoveď do rúk pred skončením mesiaca. Získaš tak čas na pokračovanie (ak on stiahne tú výpoveď) v pracovnom pomere. Ale hľadaj si počas plynutia výpovednej doby prácu. Je jasné, že ti na tomto pracovnom mieste ruže nebudú kvitnúť. Ak si nájdeš novú prácu skôr ako sa ti skončí výpovedná doba, choď za ním, že môžeš odísť na dohodu skôr a môžeš zľavniť na svojich požiadavkách - napr., že si ochotný súhlasíť s menším odstupným.
mija.1
06.01.10,07:31
Ahojte
Za včerajšie odpovede ďakujem.Presne vám opíšem ako som tu výpoveď dostal.Na konci novembra si nás zavolal veduci.Povedal,že prišiel nato že ho okrádame na nafte.Dával nám podpísať papier kde stálo,že sme brali naftu a on nám bude strhávat z platu za celý rok2009 sumu podla odjazdených km.
autá nie su olitrované,nieje určené kolko žerú.Zdalo sa mi ne fér toto podpísat.Z 37 sme to nepodpísali 3 a my máme výpoveď.A však za neuspokojivé výsledky.Odvolanie som mu včera poslal doporučene,neviem či si niečo pomôžem.No dostat výpoveď za neuspokojivé výsledky a mal som byt pokarhaný za slabé výsledky sa mi zdá trochu blbé.Poradte,dakujem
veronikasad
06.01.10,07:38
mija.1, požiadaj admina alebo moderátora o presunutie príspevku do tejto témy (nezakladaj k rovnakému problému novú tému)

http://www.porada.sk/t127431-dostal-som-vypoved.html
veronikasad
06.01.10,07:40
Ahojte
Za včerajšie odpovede ďakujem.Presne vám opíšem ako som tu výpoveď dostal.Na konci novembra si nás zavolal veduci.Povedal,že prišiel nato že ho okrádame na nafte.Dával nám podpísať papier kde stálo,že sme brali naftu a on nám bude strhávat z platu za celý rok2009 sumu podla odjazdených km.
autá nie su olitrované,nieje určené kolko žerú.Zdalo sa mi ne fér toto podpísat.Z 37 sme to nepodpísali 3 a my máme výpoveď.A však za neuspokojivé výsledky.Odvolanie som mu včera poslal doporučene,neviem či si niečo pomôžem.No dostat výpoveď za neuspokojivé výsledky a mal som byt pokarhaný za slabé výsledky sa mi zdá trochu blbé.Poradte,dakujem
A tu práve si urobil chybu, neprevzal si list zamestnávatela, takže nevieš presne čo v ňom bolo. Mal si ho prevziať a voči rozhodnutiu sa odvolať. Ak to bola len dohoda o zrážkach zo mzdy, tú samozrejme nepodpísať ...
katarina.j
06.01.10,07:46
Ahojte
Za včerajšie odpovede ďakujem.Presne vám opíšem ako som tu výpoveď dostal.Na konci novembra si nás zavolal veduci.Povedal,že prišiel nato že ho okrádame na nafte.Dával nám podpísať papier kde stálo,že sme brali naftu a on nám bude strhávat z platu za celý rok2009 sumu podla odjazdených km.
autá nie su olitrované,nieje určené kolko žerú.Zdalo sa mi ne fér toto podpísat.Z 37 sme to nepodpísali 3 a my máme výpoveď.A však za neuspokojivé výsledky.Odvolanie som mu včera poslal doporučene,neviem či si niečo pomôžem.No dostat výpoveď za neuspokojivé výsledky a mal som byt pokarhaný za slabé výsledky sa mi zdá trochu blbé.Poradte,dakujem
takze tí, čo podpisali budu mat smolu a robit asi za minimum/ak vôbec/.urobil si dobre, ze si nepodpisal zrazky zo mzdy, najprv vám mal dokázat kam mizne nafta a tak konat.to vsetci zamestnanci /37/ okrádalo šefa? to je nelogicke, najdu sa v kolektive takí "ini" tak dvaja,traja, ale nie vsetci, no a pre tych dvoch-troch mate vsetci pykat?nebolo to tak, ze to s vami riesil sef skôr a nik sa nepriznal, tak preto s vami urobil to,aby ste mu podpisali papier o zrazkach? lebo inak je to nelogicke.
lubizaza
06.01.10,15:01
Ahoj,

napíš presné znenie výpovede.
Bolo chybou, že si neprevzal to upozornenie. Ak to bolo upozornenie.
Zvyčajne sa takéto upozornenia prevezmu, napíše sa, že s tým nesúhlasíš, podpíšeš a dáš dátum. To isté spravíš aj na upozornenie. Potom môžeš napísať list zamestnávateľovi prečo s tým nesúhlasíš a priložíš mu kópiu jeho upozornenia. A máš doklad o tom aj pre seba v budúcnosti.
V každom prípade na upozornení musí byť napísané presne, čoho si sa mal dopustiť, kedy a kto bol prípadný svedok.
Ak to bol návrh dohody o zrážkach zo mzdy, tak to nie si povinný podpísať, ak, samozrejme si si istý, že si nič nespravil.
Pokiaľ si dostal výpoveď pre neuspokojivé výsledky, musíš mať od neho v posledných 6 mesiacoch upozornenie na neuspokojivé výsledky, a že si ich napriek upozorneniu nezmenil.
Zvyčajne pri výpovediach z tohoto dôvodu ide o viacnásobné , t.j. min.2x, upozornenie a potom nasleduje výpoveď.Potom ti už nezostáva nič iné, len výpoveď akceptovať.
Pozor, kto chce psa biť, palicu si nájde. Tak si radšej hneď hľadaj robotu a skús odísť skôr na dohodu, pretože na zápočtovom liste budeš mať napísaný paragraf a to si už budúci zamestnávatelia kontrolujú.
Ak chceš ísť do súdneho konania, nájdi si slušného právnika a zanes mu doklady. Povie ti, či sa ti to oplatí. Bude to chcieť nervy, peniaze a čas. Výhodou je, že neplatíš poplatky na súd na začiatku.
Súd zvyčajne prihliada na to, že zamestnanec nemá také právne povedomie ako má možnosti jeho zamestnávateľ. Musíš si však byť istý, že si v práve.
Môžeš sa obrátiť aj na inšpektorát práce, ale ten je v podstate bezzubý, príde na kontrolu, spraví vyšetrenie, napíše zápisnicu, v ktorej požiada o vyriešenie prípadných chýb a potom príde znovu na kontrolu. Môžeš získať čas, čo môžeš byť dosť na hľadanie práce, ale aj nemusí.
terezamaria
10.01.10,19:23
Ahojte
Za včerajšie odpovede ďakujem.Presne vám opíšem ako som tu výpoveď dostal.Na konci novembra si nás zavolal veduci.Povedal,že prišiel nato že ho okrádame na nafte.Dával nám podpísať papier kde stálo,že sme brali naftu a on nám bude strhávat z platu za celý rok2009 sumu podla odjazdených km.
autá nie su olitrované,nieje určené kolko žerú.Zdalo sa mi ne fér toto podpísat.Z 37 sme to nepodpísali 3 a my máme výpoveď.A však za neuspokojivé výsledky.Odvolanie som mu včera poslal doporučene,neviem či si niečo pomôžem.No dostat výpoveď za neuspokojivé výsledky a mal som byt pokarhaný za slabé výsledky sa mi zdá trochu blbé.Poradte,dakujem

To, čo vám dal podpísať vedúci, boli určite zrážky zo mzdy za údajne kradnutú naftu. Myslím, že to nebolo upozornenie. Si vlastne vo výhode, že si to nepodpísal.

Pre terajšiu výpoveď, na ktorú si dal " odvolanie " si určite pomôžeš, bude ju musieť zrušiť. Toľko asi rozumie, že Ti ju nemôže ponechať.

Pokiaľ by si sa obrátil na súd, jednoznačne ho vyhráš. On sa nemá vôbec o čo oprieť, jednoznačne by rozhodli, že výpoveď je neplatná.