popleta
05.01.10,17:15
Dobrá podvečer. Prosím Vás o radu, keď SZČO kúpila nákl.MV 9/2009 a zaradil ho do majetku 10/2009. Ibaže do konca roka 2009 nebolo využívané na podnikanie ( dosiahnutie zdanit. príjmov),- nemal prácu, môže si uplatniť daňové odpisy na toto MV?
Zdenka 0705
05.01.10,16:23
Nie, ak nevyužíval automobil v danom zdaňovacom období, nemal by si uplatňovať daňové odpisy. Môžeš odpisy prerušiť, o nič neprídeš, posunú sa do budúceho obdobia. Prerušiť môžeš aj viac krát po sebe.
daniver
27.01.10,07:57
Nie, ak nevyužíval automobil v danom zdaňovacom období, nemal by si uplatňovať daňové odpisy. Môžeš odpisy prerušiť, o nič neprídeš, posunú sa do budúceho obdobia. Prerušiť môžeš aj viac krát po sebe.

Myslim si ze ak ma nakl.MV zaradene v majetku tak si moze uplatnit
odpisy. Opravte ma ak to nie je tak. dakujem
vikinka
27.01.10,08:02
§ 22
Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku
Na začiatok

(1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods. 11 alebo 14 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 a nehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.
Silkov
23.01.12,12:03
1. otázka: Firemné auto nebolo odpísané v roku 2010. PC (program alfa) mi za rok nezarátal odpis za rok 2010 ale 2011.
2. otázka: Vo firme máme odpisy na auta rovnomerné (úvery) a časové (fin. leasing). Pri úvere môžem prerušiť (neodpísať odpis) ale dá sa neodpísať auto, ktoré bolo nadobudnuté na časový leasing ?