kpone
05.01.10,18:44
Pekny vecer Vam prajem! Potrebujem poradit! Som dobrovolne nezamestnany a uvazujem nad zivnostou..... Rozmyslam nad volnym zivnostom konkretne: kupa tovaru na ucely jeho predaja konecnemu spotrebitelovi (maloobchod) alebo inym prevadzkovatelom zivnosti (velkoobchod)
a sprostredkovanie obchodu popripade aj o Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla!

Konkretne by som chcel obchodovat s pouzitymi dielami, pneumatikami, kolesami... co kupim napr. od sukromnej osoby a zo ziskom predam dalej...

Prosim poradte co vsetko k tomu potrebujem!!??? Registracnu pokladnu? Aku budovu? Ci staci aj adresa rodinneho domu ako miesto podnikania, alebo musim mat daku budovu na obchodovanie????(kúpa-predaj)

Dakujem za odpovede!
kpone
07.01.10,07:54
Halooo! Prosim poradte! Surne to potrebujem vediet!!! Dakujem!
andrea palcova
07.01.10,08:13
Pri kúpe a predaji tovaru je potrebná registračná pokladňa. V prílohe prikladám usmernenie, v ktorom sa dá dočítať, pri akých činnostiach potrebuješ mať registračnú pokladňu.
Kúpu-predaj môžeš vykonávať aj v rodinnom dome. Je to len na tebe, kde si zvolíš miesto podnikania.
slavka124
07.01.10,08:34
čauko, ak si ešte nepodnikal- tiež je dobré požiadať úrad práce o príspevok. na rozbehnutie by ti pomohli sumou 3775,24 € za určitých podmienok. skús to
kpone
07.01.10,16:43
Tak to je dost komplikovane...ja by som chcel mat co najjednoduchsiu zivnost, prosim poradte co mam spravit, resp. naco mam vybrat zivnost!
ludex
07.01.10,16:55
Tak to je dost komplikovane...ja by som chcel mat co najjednoduchsiu zivnost, prosim poradte co mam spravit, resp. naco mam vybrat zivnost!

V podnikaní je všetko komplikované! V prvom rade porozmýšlaj nad tým,čo Ťa baví,čo vieš,čomu rozumieš. A hlavne na čo máš peniaze. Neexistuje najjednoduchšia živnosť. ;)
kpone
07.01.10,17:21
Aj tak potrebujem reg. pokladnu ked budem kupovat/predavat pouzite veci? nestaci faktura? a ked mam predmet "sprostredkovanie obchodu"? aj tam potrebujem?
Danila
07.01.10,17:36
Aj tak potrebujem reg. pokladnu ked budem kupovat/predavat pouzite veci? nestaci faktura? a ked mam predmet "sprostredkovanie obchodu"? aj tam potrebujem?Aj tam, aj tam.;)