ipomoni
05.01.10,19:31
dobry den, prosim vas poradte mi, ak pracovnik pracuje vo firme na polovicny pracovny uvazok ma narok na stravne listky - ticket restaurant?
Dalej pri vykonanavani zahranicnej sluzobnej cesty ma narok na plne stravne? dakujem za odpoved.
Tweety
05.01.10,18:33
dobry den, prosim vas poradte mi, ak pracovnik pracuje vo firme na polovicny pracovny uvazok ma narok na stravne listky - ticket restaurant? Ak jeho zmena je viac ako 4 hodiny , tak nárok podľa ZP § 152 má. Dalej pri vykonanavani zahranicnej sluzobnej cesty ma narok na plne stravne? dakujem za odpoved Tu záleží od času straveného na SC, pozri si Zákon o CN, presné vysvetlenie a konkrétny postup nájdeš tam.
V texte.
editasara
05.01.10,18:40
Tweety, prosím o radu. Na stravný lístok má nárok aj pracovník na dohodu, ak odpracuje viac ako 4 hodiny, však? A ako je to v prípade zamestnancov, ktorí odpracujú napr. 2 hodiny doobeda a 2 poobede, resp. môže sa to načítať, aby dostali stravný lístok? Ide o upratovačku v škole, ktorá vzhľadom na prerábky, ktoré sa robili v škole, chodila upratovať aj v sobotu, ale mala napr. 3 hodiny ráno v sobotu, 3 v nedeľu. Ďakujem
Tweety
05.01.10,18:49
Tweety, prosím o radu. Na stravný lístok má nárok aj pracovník na dohodu, ak odpracuje viac ako 4 hodiny, však? A ako je to v prípade zamestnancov, ktorí odpracujú napr. 2 hodiny doobeda a 2 poobede, resp. môže sa to načítať, aby dostali stravný lístok? Ide o upratovačku v škole, ktorá vzhľadom na prerábky, ktoré sa robili v škole, chodila upratovať aj v sobotu, ale mala napr. 3 hodiny ráno v sobotu, 3 v nedeľu. Ďakujem
1. Nie, zo zákona nie je povinnosť zabezpečiť stravovanie aj im.
2. 4 hodiny je málo, ja som uviedla, že to musí byť viac ako 4 hod. Takže ani upratovačka nemá nárok.
editasara
05.01.10,18:55
Nie je povinnosť zabezpečiť stravovanie, ale môže?? Myslím teraz dohodárovi.
Tweety
05.01.10,18:57
Nie je povinnosť zabezpečiť stravovanie, ale môže?? Myslím teraz dohodárovi.
Môže, ak to máte dohodnuté, ale príspevok zo SF mu nedávame, pretože SF sa z jeho odmeny netvorí. On musí tiež odrobiť viac ako 4 hodiny denne.
editasara
06.01.10,13:59
Ďakujem Tweety, ešte k tej upratovačke. Tie 4 hodiny musí odpracovať vkuse, alebo ked odrobí ráno dve a po obede napr.3 hodiny? Ako je to v tomto prípade?