jahodka30
05.01.10,19:45
Prosím o radu, chystáme sa s našimi 3 deťmi na dovolenku, máme doma asi 10 kg katalógov, pobehala som asi 6 cestoviek, no odvšadiaľ odchádzam s dlhým nosom. Prestávam už veriť že existuje hotel pre rodinu s 3 malými deťmi (2, 4 a 6 rokov). Všade je len dvojka, prinajlepšom dvojka s dvomi prístelkami a tety v cestovke len prekrúcajú očami. Neviem či sme až príliš nároční - chceme all inclusive, chceme peknú pieskovú pláž a animácie aj pre deti. Pýtala som sa aj či by nám v prípade rodinnej izby (tie sú ako inak iba pre 4 osoby) nemohli pre to najmenšie dať detskú postieľku, no nepochodila som. Ponúkali nám iba 2 izby vedľa seba, ale nechceme deliť rodinu a nyvyše tam by sme museli platiť za 4 dospelé osoby.
Vieme že to nebude lacná dovolenka (plánujeme investovať cca 3 000 ), no i tak sme sklamaní z ponuky.
Vie mi niekto poradiť kam teda ísť? Vďaka za každú radu!
KEJKA
05.01.10,19:05
určite chceš all inclusive?
ja som pred rokmi bola v Grécku ale zobrali sme tzv. suitu. Bývali sme v malom domčeku, behali na požičanom aute, prejazdili sme celú Krétu, bolo to úžasné. Raňajky sme si robili sami, decká sme nesilili k jedlu. Priamo v cestovke námporadili, aby sme allincl. nebrali. Za ten príplatok, ktorý sme ušetrili na piatich osobách, sme sa kráľovsky najedli kedy sme chceli a kde sme chceli.
Priamo pri domčeku sme mali bazén, v noci bol osvetlený, takže sme šantili do noci.
laurin
07.01.10,10:31
Kejka,

nemozes napisat kde ste to presne boli? My mame sice 2 deti ale kazdy dobry tip potesi... Vdaka.
editasara
07.01.10,10:43
Ahoj, my máme 3 deti, a boli sme v hotely Avena v Liptovskom Mikuláši. Mali super akciu, 3 deti s polpenziou sme mali zdarma a každý deň sme mali ešte procedúry.
Ale pred 2 rokmi ste tiež hľadali a nakoniec sme si sami objednali hotel telefonicky v bulharsku, a šli sme vláčikom. Cesta dlháááá, ale dalo sa.
katarina.j
07.01.10,10:44
my sme boli s 2 detmi vlastnym autom v Chorvatsku na Rabe, tam sme byvali v dome, tiez sme si sami robili ranajky,na obed-veceru sme chodili do restauracie a nestalo nas to tolko kolko pytaju niektore cestovky za zajazd /pri doprave vlast.autom/.
a-lena
08.01.10,08:05
Zdravim Jahodka,
skus mi poslat mail na po-rada@pobox.sk. Dam Ti kontakt na majitela hotela v Taliansku. Hovori slovensky. Maju aj 4-postelove izby a nie je to na Slovensko az tak daleko ako Grecko.Alena
Rika
05.05.10,17:54
Prosím o radu, chystáme sa s našimi 3 deťmi na dovolenku, máme doma asi 10 kg katalógov, pobehala som asi 6 cestoviek, no odvšadiaľ odchádzam s dlhým nosom. Prestávam už veriť že existuje hotel pre rodinu s 3 malými deťmi (2, 4 a 6 rokov). Všade je len dvojka, prinajlepšom dvojka s dvomi prístelkami a tety v cestovke len prekrúcajú očami. Neviem či sme až príliš nároční - chceme all inclusive, chceme peknú pieskovú pláž a animácie aj pre deti. Pýtala som sa aj či by nám v prípade rodinnej izby (tie sú ako inak iba pre 4 osoby) nemohli pre to najmenšie dať detskú postieľku, no nepochodila som. Ponúkali nám iba 2 izby vedľa seba, ale nechceme deliť rodinu a nyvyše tam by sme museli platiť za 4 dospelé osoby.
Vieme že to nebude lacná dovolenka (plánujeme investovať cca 3 000 ), no i tak sme sklamaní z ponuky.
Vie mi niekto poradiť kam teda ísť? Vďaka za každú radu!
My máme 2 deti a keď boli ešte malé, boli sme v Chorvátsku ubytovaní v izbe s jenou manželskou posteľou a jednou prístelkou. Ja s deťmi som spala na posteli, muž na prístelke. Tá posteľ bola dosť široká, takže to bola fajn. Menšia dcéra bola vtedy zadarmo.
Možno by ste sa na 4 postele tiež zmestili s takými malými deťmi.
GABAZ
06.05.10,04:57
S takými tromi malými detmi odporucam apartman v Chorvatsku alebo v Taliansku vlastným autom . Podmienkou, ale je dostatocne velke auto, kedze by sa tam museli vojst tri autosedacky. Z lokalít, ktore by som odporucala v Chorvatsku, podla toho co som citala by boli Rab, Pag alebo Istria. Uplne idealny by bol apartman v nejakom turistickom komplexe alebo v kempe. Tam zvykne byt vela moznosti pre deti - preliezky, animacie a podobne. Taketo ponuky na ubytovanie na Istrii som si vsimla na stranke CK Intermedial.

Vlastnu skusenost mam s kempom Zaton nedaleko Zadaru. V Chorvatsku su urcite krajsie miesta co sa tyka plazi a mora, ale tento kemp je urcite velmi dobre vybaveny pre rodiny s detmi a cely je umiestneny pod stromami. Ma ho v ponuke aj zopar slovenskych CK, ale skus pozriet priamo na stranku kempu www.zaton.hr (http://www.zaton.hr) - maju super ponuku ubytovania v apartmanoch aj s polpenziou - najdi si Family special - maju aj apartmany pre 5 osob.
Vlastas
06.05.10,05:31
Ja už mám síce deti väčšie, ale keď mali 4,5,8 rokov chodili sme letecky na Krétu do dvojizbových apartmánov s kuchynkou. Všetci sme boli spolu, raňajky sme si robili sami a potom sme sa stravovali podľa toho, kde sme sa počas dňa nachádzali. Mne by all inclusive nevyhovovalo, nakoľko sa musíš prispôsobovať a takto sme sa na izbu niekedy dostali až večer. Platiť celé menu pre malé deti vopred je finančne náročné a deťom v tom teple moc nechutí, a preto im objednáš toľko na koľko sa v tom momente cítia. Dokonca sme boli na Kréte aj keď sme mali ešte dvojročnú dcéru /to sme už boli šiesti/ v apartmáne s dvomi spálňami, spoločenskou miestnosťou a kuchynkou. Apartmány ponúkajú na rôznych destináciách, treba si len vybrať krajinu a určite sa niečo nájde. Prajem príjemnú dovolenku.
Rika
06.05.10,06:36
[QUOTE=GABAZ;1394256] Podmienkou, ale je dostatocne velke auto, kedze by sa tam museli vojst tri autosedacky.

Nedávno som bola na školení pre vodičov, bolo nám povedané, že keď sú 3 deti, tak to najstaršie môže byť v strede pripútané pásmi bez sedačky.
inajana
07.05.10,20:49
RIKA - minimálne podsedák ...
msa
08.05.10,09:52
osobne si neviem s našími tromi deťmi predstaviť cestu k moru v aute, už po 20km ich máme chuť začať vyhadzovať von z auta. Pred šiestimi rokmi sme boli /vtedy iba s dvomi/ v Chorvátsku, ale nikdy viac. Išli sme na noc, dala som každému kinedryl, že reku na spanie, ale im sa ani nesnívalo, tak som ešte skúsila diazepam , ale nepomohlo ani to. Tá cesta bola strašná a pri predstave, že nás čaká ešte jedna taká, no zbohom. Odvtedy, radšej ideme každý druhý rok a letecky. Je to o dosť časovo kratšie a aj keď musíme byť na letisku dve hodiny pred odletom, tam aspoň môžu behať. Vlani sme išli s tromi /najmladšia mala iba rok, tak sme ju mali vlastne zadarmo/ a boli sme na 2+2. Na rok to bude horšie, ale kamarátka bola vlani tiež s väčšími tromi deťmi. Boli v Bulharsku na jednej izbe a mali tam2+ jednu prístelku a jednu poschodovú posteľ. Viem, že sa dalo dohodnúť.
Miika2
05.09.11,07:48
Ahojte, hladam uz rok v predstihu dovolenku pri mori na leto 2012 - hladam tipy kam ist, ale mozno skoncime tak kde minule... Buduce leto budeme v zostave: 2 rodicia, 7r, 3r, 1,5r a babina, cize 3 dospeli a 3 deti a to bude asi dost problem najst taku izbu.

Mozem odporucit hotel Fereniki v Georgioupolise na Krete. Nie je to ale all inclusive hotel. My tam sme vzdy len s ranajkami, cez obed si dame buchtu a nanuk na plazi a veceriame v jednej z mnohych restauracii v mestecku, ktore su od hotela len na skok. Plaz je pieskova, pozvolny stup, idealna pre male deti, plus je to velmi dlha plaz, takze nemusite sa tlacit s nikym ked nechcete, za lehatka sa klasicky plati... Je to hotel ktory sme si bookovali cez nemecke CK na internete, boli sme tam uz 3x a posledne sme boli v dost priestrannom Suite, kde bola jedna velka izba s manzelskou postelou a kupelnou s vanou a k tomu dalsia izba s 2 samostatnymi postelami, kuchynskym kutikom a priestrannym balkonom. Cez nemecku CK sme leteli z Viedne a len cez nemecku CK sa daju objednat izby typu apartman - cize Suite A a B. Ceska cestovka co tam lieta ma zarezervovane len klasicke dvojlozkove izby a ine sa zohnat cez nu nedaju. Okrem toho ako "nemecky" zakaznik vzdy dostanete lepsie izby ako cesky, nic v zlom, ale je to tak.

Boli sme vtedy v zostave: rodicia + 1r dieta v zapozicanej cestovnej postielke + 6r dieta na posteli + babina. Ale vhodne je to aj v zostave: rodicia + male dieta v postielke + 2 dalsie vacsie deti ktore spavaju uz na normalnej posteli. Nelkalkulujte moc s tym ze sa viaceri vyspite s detmi na jednej manzelskej posteli. Greci maju take drevene zvacsa oddelene postele prirazene k sebe, cize dieta by spalo na tom dreve ktore oddeluje postele. Ale raz sme zazili v tomto suite aj manzelsku postel, tusim mala sirku 140 alebo 160cm a mala jeden suvisly matrac. Je to o nahode...nikdy vsak neviete do akej izby vas supnu, tak s tym radsej nepocitat.

Minule sme chceli ist uz do ineho hotelu a cez slovensku CK (aby nas najstarsi mal kamaratov v rodnom jazyku), ale dopadla som presne tak ako zakladatelka tejto diskusie. Nic, slovom nic som nezohnala. Ak teda chcete apartmany, skuste cez internet nemecke a rakuske CK, pretoze tieto CK maju v ponuke aj velke izby. Su samozrejme drahsie ako male 2-lozkove izby, ale pri zlave za dieta vas to vyjde lacnejsie ako 2 izby vedla seba za plnu dospelacku cenu. A este nieco - zdaleka nie kazdy hotel ma izby aparmanoveho typu. Ale ak vyhladavate na internete cez inviu, a zadate kolko akych ludi bude v tej izbe, ten web vam sam zacne ponukat len velke izby ktore umoznuju taky pocet osob, takze sa to hlada potom ovela rychlejsie.