alenkam
05.01.10,20:30
Ahojte,

Citala som tu radu z roku 2006, ze electrolux chladnicka je najlepsia z pohladu najmensieho poctu oprav. Je to stale aktualne?

Aky je rozdiel medzi "Beznámrazový systém No frost" a "Frost Free systém"?
Dakujem
katarina.j
05.01.10,22:54
No "frost Free system" znamena, ze nemusis chladnicku odmrazovat ty, lebo chladnicka si cirkuluje vsetko sama-chladi,mrazi, rozmrazi vodu a ide to dokola stale. takze su lepsie ako beznamrazove systemy/boze to este existuju../
arizona
06.01.10,09:16
alenkam
07.01.10,10:28
A nesposibuje to nejake mlacky alebo nieco podobne pod chladnicou?

Pozriem starsie temy. Dakujem moc za pomoc.
kačer
09.01.10,17:29
Ahoj, my máme Elektrolux aj chladničku a aj mrazničku (aj umývačku)už 11 rokov, zatiaľ všetko OK. (dufam, že som to teraz neuriekla).Ale staru Calexku sme mali 15 rokov, a funguje dodnes (rodičia ju využívaju pri rozmrazovaní mraziaceho boxu) ja doporučujem
alenkam
10.01.10,09:01
A ten System Frost free, ktory sam odmrazuje, teda nerobi mlacky pod chladnickou?
Niektore chladnicky totiz maju system frost free system, niektore no frost a vacsina ani jeden...
ww.tpd.sk/katalog/velka-biela-technika/volne-stojace/kombinovana-chladnicka/
dalid
10.01.10,13:20
alenkam - myslim ze mas v tom trosku zmetok... ;). Frost free a No forst su systemy, ktore zabranuju tvorbe namraze v mraznicke, alebo chladnicke.
V klasickych chladnickach mas vyparnik, ktory ochladzuje cely chladiaci priestor a ten zvykne namrzat a preto chladnicku/mraznicku v nejakom casovom intervale musis odmrazit.
No frost nema vyparnik, teda ti nema na com sa vytvarat ľad. Chladnicka chladi tym systemom, ze do chĺadiaceho priestoru fuka uz ochladeny vzdu na teplotu nastavenu termostatom. V chladnicke je viacej otvorov, cim sa zabezpeci rovnomerne ochladzovanie celeo priestoru a nikde ti nevznika namraza. Doma mame LG chladnicku (No Frost) uz 4. rok. Lad je jedine ked si ho dam spravit do mrazaku :). Ziadne mlacky.. tie su iba po odmrazovani klasickych chladniciek...

Myslim ze No Frost = Frost free podla principu, iba su to rozne obchodne znacky roznych vyrobcov chladniciek.
deane7
11.01.10,08:17
Len malá poznámka k tej značke:
Dnes si výrobci nezvyknú vyrábať komponenty, iba montujú. Napr. moja žena vo firme lepila na výroky nálepku "Made in china" čo je sila. Robili aj pre renomovaného západoeurópskeho výrobcu na tej istej linke. Takže môj poznatok je, že už sa nedá kupovať podľa značky ale podľa parametrov. Nám napríklad práčka od Elektrolux nevydržala ani toľko, čo za totality kúpená Philco. A to stála 23tis.
hnedoočka
12.01.10,06:43
Až taká hádam nebude.

Pri tom cykle, keď sa chladnička zbavuje (malej) námrazy, vypustí roztopenú námrazu dozadu do nádobky pod chladičom, odkiaľ sa voda vyparí do miestnosti. Pokiaľ nedávaš do chladničky pariace sa veci - nádobka je dostatočná.

vopred uvediem ,že do chladničky nedávam horúce hrnce ,ani pariace veci . umiestnená je v chladnom špajzi s otvoreným oknom.

no i napriek tomu nemám mláčku pod chladničkou, ale vo vnútri chladničky pod priesvitnými plastovými nádobami - čo ma maximálne rozčuľuje ,lebo sústavne zbieram vodu a umývam nádoby.

je tam síce vzadu malý otvor a plastový kľúčik na prečistenie otvoru, ale to nepomáha.
takže uvítam aj ja radu a zároveň to možno poslúži ostatným pri kúpe.
dalid
12.01.10,08:48
Až taká hádam nebude.

Pri tom cykle, keď sa chladnička zbavuje (malej) námrazy, vypustí roztopenú námrazu dozadu do nádobky pod chladičom, odkiaľ sa voda vyparí do miestnosti. Pokiaľ nedávaš do chladničky pariace sa veci - nádobka je dostatočná.

14igor - toto je ale pri klasickych chladnickach. Ja na No frost nic take nemam. Ani ziadny zberny kanalik na vodu, ani nadovku pod chladicom. Na tej pred tym take ale bolo a stale bolo treba cistit kanalik co visol do tej nadobky.
A asi kazdy normalny clovek vie, zo do chladnicky sa davaju vychladnute veci, ci??:eek:
ascari
25.01.10,12:57
Ja mám tiež chladničku electrolux asi 2roky a pračku electrolux asi 3 a fungujú zatiaľ bez poruchy. V podstate som spokojný s touto značkou. Nemám s nimi žiaden väčší problém.

ALE: Nie som spokojný ako funguje to "nenamŕzanie". Ide o to že chladničku mám na termostate nastavenú naplno ale pritom je v nej teplejšie ako by malo byť. Čo som sa dočítal z rôznych článkov tak v chladničke by malo byť cca 4°C, u mňa je to viac cca 8. Testoval som to viacerými teplomermi. Je to spôsobené tým že v chladničke je ventilátor ktorý cirkuluje vzduch a tým že zadná strana sa rozmrazuje aby tá námraza mohla odtiecť do nádobky za chladničkou.
Takže chladničku by som už určite kupoval inej značky...


edit: opravujem, to čo som písal je Whirpool, takže na electrolux to platiť nemusí.
Laco-monter
26.01.10,19:54
no i napriek tomu nemám mláčku pod chladničkou, ale vo vnútri chladničky pod priesvitnými plastovými nádobami - čo ma maximálne rozčuľuje ,lebo sústavne zbieram vodu a umývam nádoby.


Treba otvor na zadnej vnutornej stene chladníčky poriadne prešpárať zvlneným drotom, aby kondenzát mohol odtekať na misku výparníka a nehromadil sa na dne chladničky.
Kušnierik
28.01.10,01:52
Ahojte,

Citala som tu radu z roku 2006, ze electrolux chladnicka je najlepsia z pohladu najmensieho poctu oprav. Je to stale aktualne?

Aky je rozdiel medzi "Beznámrazový systém No frost" a "Frost Free systém"?
Dakujem
Ahoj my sme kúpili electrolux chladničku nášmu otcovi pred Vianocami v novembri vypadala veľmi šikovne, len je tu taký malí problém že otec býva v staršom dome a kúri drevom, ma ju v komore kde už predtým mal caleksky a fungovali dobre, aj pri vonkajšej teplote -15 C, ale milá electroluxka sa pri okolitej teplote +8C vypla a všetko sa pokazilo, v návode je že musí mať okolo seba aspoň +10C ale nikde som v ňom nenašiel že sa potvora pod tuto teplotu vypne, a neha vám všetko pokaziť, je sam a keď ide kdesi tak v dome sa ne kurí, tak ani nova chladnička nemrazí!! napadlo by vás to, výrobca povedal že je to poriadku, asi jej budeme musieť kúpiť termospacák, pozri si návod. teraz otec zháňa starú caleksku. Ahoj
dalid
28.01.10,08:26
Kušnierik - keby ste si poriadne precitali navod k tej chladnicke, tak sa tam jasne docitate, ze chladnicka pracuje od urcitej minimalnej teploty (cca +10°C), inak sa vypne. Co myslis, preco vyrobca uviedol minimalnu teplotu??
Touto vlastnostou "trpia" vsetky novsie chladnicky. Takze napr na nejaku chalupu, kde sa pol roka nekuri, je blbost nechavat plnu chladnicku/mraznicku s potravinami.