alltracboy
06.01.10,13:45
Predpokladam, ze s tymto riesenim treba ratat uz pri projekte- zvysenie okenneho otvoru? Ked mam v projekte vysku okenneho otvoru 1400mm a chcel by som nadokenne rolety, tak musim pridat rad tehal aby som dostal dalsich 250mm na roletu? Alebo odstranit preklady s tym, ze potom by bol veniec zaroven preklad?
220870
06.01.10,12:50
Ak máte dostatočne silný veniec ,tak je to možné.Ale nad prekladom nesmie byť uložený stropný nosník .obr.č 6
http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/listy/rolety.pdf
alltracboy
06.01.10,13:14
myslel som rolety ako ma Kejka. Ze roleta je sucast okna a montuje sa to sucastne. V pripade toho roletoveho prekladu tam nesmie byt stropny nosnik? Ani si neviem presdtavit ako sa tam dava roleta.
220870
06.01.10,13:31
neviem aký máte na dome strop.Ak nosníkový tak nosník neunesie jeden preklad.Buď je to preklad originál na to určený ,tak ako ten heluz alebo musíte preklad nad ktorým je nosník urobiť pevnejší niektoré preklady stačí otočiť ,dať na "kant".Ale to vám nedokážem napísať pretože som nevidel projektovú dokumentáciu.Takéto veci sa väčšinou riešia v spolupráci zo stavebným dozorom alebo stavbyvedúcim priamo na stavbe.
patys
07.01.10,07:44
Dajú sa tieto vonkajšie rolety namontovať aj dodatočne ked s nimi nebolo počítané?na plastové okná.
bupi
07.01.10,10:59
Daju sa namontovat bud nad okno, na fasadu, alebo do okenneho otvoru tak,ze sa pri vyrobe okna uz s tym pocita a ram sa hore urobi sirsi, aby sa tam zmestila roleta a tak nezasahuje do skla. Je mozne ju tam dat aj na uz instalovane okno, ale treba ratat s tym,ze roleta uberie zo svetlosti okna hore minimalne 7 cm.
220870
07.01.10,15:28
Dajú sa tieto vonkajšie rolety namontovať aj dodatočne ked s nimi nebolo počítané?na plastové okná.
Dá sa všetko .Nepíšete v akom stave je váš dom.
Jeden príklad ako to dopadne keď to robí somár.
radek666
07.01.10,15:46
Predpokladam, ze s tymto riesenim treba ratat uz pri projekte- zvysenie okenneho otvoru? Ked mam v projekte vysku okenneho otvoru 1400mm a chcel by som nadokenne rolety, tak musim pridat rad tehal aby som dostal dalsich 250mm na roletu? Alebo odstranit preklady s tym, ze potom by bol veniec zaroven preklad?

Idem dávat vonkajšie rolety aj ja na dom. Tu dávam jeden rez ako sa to dá urobit bez toho aby sa musely použit originál preklady ktoré sú drahé ako šlak. ekonomickejšie riešenie prikladám obrázok v reze. je to kreslené na 40 stena + 10 izolácia.

Radek
220870
07.01.10,18:09
Veď to, všetko záleží od toho ,ako sú uložené preklady a od stropu.
alltracboy
07.01.10,18:23
a ako sa z tych roliet bude viest snura? tie original roletove preklady heluz maju zozadu dieru.. to sa bude prevrtavat preklad? ja som myslel na rolety ktore sa davaju priamo nad okno do okenneho otvoru, bohuzial tam nemam na to miesto. Jedize ze by sa bud zdvihla stena o tehlu , lebo spravim betonovy veniec, ktory by bol zaroven preklad.
pivko
07.01.10,18:33
Dá sa všetko .Nepíšete v akom stave je váš dom.
Jeden príklad ako to dopadne keď to robí somár.
Tak to mu museli zle zamerať ,lebo ja mám také v paneláku a keď ich montovali tak nesekali ani 1mm. Je pravda , teraz som to zmeral že aj keď roletu vytiahnem úplne hore tak zo skla v okne/nie aj s rámom/ mi zaberá roleta 15cm:mee:Tak že ako to najjednoduchšie riešiť ak sa mi nechce šalovať preklady ,ale použiť prefabrikáty?
alltracboy
07.01.10,18:55
radek666
07.01.10,19:41
a ako sa z tych roliet bude viest snura? tie original roletove preklady heluz maju zozadu dieru.. to sa bude prevrtavat preklad? ja som myslel na rolety ktore sa davaju priamo nad okno do okenneho otvoru, bohuzial tam nemam na to miesto. Jedize ze by sa bud zdvihla stena o tehlu , lebo spravim betonovy veniec, ktory by bol zaroven preklad.

Original roletové preklady od heluzu sú na rolety bez "kastlíka". do nich sa vkladá priamo len bubon s lamelami. pri heluz prekladoch niesu ani vodítka priamo na ráme okna ale nejakých minimálne 8cm od okna.

Obrázok v reze ktorý som ja vložil je lacnejšia alternatíva originál roletového prekladu od wienerbergeru. Šnúra sa vedie cez preklad (priemer 10mm) tak ako u originál prekladu. Komfortnejšia verzia je ovládanie pomocou elektromotorov.

Ak máš nad oknom ešte jednu radu tehál čo býva skoro vždy tak to tam vložíš bez toho aby ti ubralo zo svetlosti okna. servisný otvor je z exteriérovej strany okna.

Radek
radek666
07.01.10,19:44
Tak to mu museli zle zamerať ,lebo ja mám také v paneláku a keď ich montovali tak nesekali ani 1mm. Je pravda , teraz som to zmeral že aj keď roletu vytiahnem úplne hore tak zo skla v okne/nie aj s rámom/ mi zaberá roleta 15cm:mee:Tak že ako to najjednoduchšie riešiť ak sa mi nechce šalovať preklady ,ale použiť prefabrikáty?

nad okno to naskladáš ako som to nakreslil alebo použoješ originál preklad buď od heluz alebo wiener.
alltracboy
07.01.10,19:46
problem je, ze tam tu jednu radu nemam.. okenny otvor-preklad-konstrukcia podlahy s vencom
bupi
07.01.10,19:48
Roleta moze mat ovladanie

1. popruhom, vtedy treba sekat otvor do steny, alebo ak je dost miesta tak prevrtat ram okna.
2. elektricke ovladanie, ked treba dat elektricke kable vedene stenou, vtedy sa na snury neseka nikde, ale neda sa ovladat aj snurou aj elektickym ovladacom na striedacku.
3. ovladanie na solarny pohon, kde netreba ani elektricke kable v stene, ani sekat na snury.

Nevyhody jednotlivych typov ovladania su taketo>
1. popruhy sa casom zaspinia a nedaju sa nijako vycistit, pracne vrtanie a sekanie.
2. elektrika vsade,ked vypadne elektrika, nepohnete roletami.
3. cena

Roletovy kastlik moze byt tvaru obdlznika alebo valcovity.
radek666
07.01.10,19:49
problem je, ze tam tu jednu radu nemam.. okenny otvor-preklad-konstrukcia podlahy s vencom

A preklady máš naležato???

Ja mám od zemi 95 murivo potom 140 okná potom 25 preklady a na to ide položit strop.

Ty ako???
radek666
07.01.10,19:56
Roleta moze mat ovladanie

1. popruhom, vtedy treba sekat otvor do steny, alebo ak je dost miesta tak prevrtat ram okna.

rám okna sa prevrtáva len pri dodatočnej montáži. Popruh neviem či myslíš ploský alebo šnúru ktorá je gulatá. záleží od výrobcu ale väčšinou sa používajú šnúry ktoré sa vedú cez pružinu s priemerom 10mm. takže nesekáš ale vrtáš.


Roletovy kastlik moze byt tvaru obdlznika alebo valcovity.

Ak sa roleta ide zaomietavať pod fasádu má obdlžnikový resp.štvorcový tvar. ak sa robí dodatočná montáž može byť aj aj.

Radek
alltracboy
07.01.10,19:57
mam to tak ze ked vidis na obrazku podlahu a pod nou preklad, tak pod nim je uz len diera na okno samozrejme..

http://imgupload.sk/images/tgazejk6iquwhtpav9up.jpg
radek666
07.01.10,20:07
mam to tak ze ked vidis na obrazku podlahu a pod nou preklad, tak pod nim je uz len diera na okno samozrejme..

http://imgupload.sk/images/tgazejk6iquwhtpav9up.jpg

No veď to je presne to čo som nakreslil ja. Máš tam 23,5 preklady položené na výšku tak to ti tam v pohode vlezie.

Napíšem k tomu popis lebo ked som to vkladal nemal som čas.
Je to v reze čiže

Tehličkové je klasické murivo
zelené je okno
nad oknom sú 3 preklady 23,5 na výšku potom je tam polystyrén "biele šrafované"
pred polystyrénom je box na roletu "oranžový štvorec" a ešte nad ním je jeden preklad 12cm naležato.
a az nad tým je strop čiže strop kladieš na tie preklady na kant.

to šedé je veniec s podlahou resp. stropom

všetko to potom prejdeš fasádnym zateplením "biele bodkované"

Radek
alltracboy
07.01.10,20:34
ja viem, kolega to tak robi.. ale neviem kade sa bude tahat snura ked preklady su ulozene dajme tomu 10cm na mure a cez preklad by som nerad vrtal, navyse tade moze prudit studeny vzduch. Tie nadokenne rolety ktore su namontovane priamo na okno, co som sem dal link sa vraj pouzivaju na pasivne domy, paci sa mi ten system, ale asi ho tam nadokazem dat
220870
07.01.10,21:12
Tak to mu museli zle zamerať ,lebo ja mám také v paneláku a keď ich montovali tak nesekali ani 1mm. Je pravda , teraz som to zmeral že aj keď roletu vytiahnem úplne hore tak zo skla v okne/nie aj s rámom/ mi zaberá roleta 15cm:mee:Tak že ako to najjednoduchšie riešiť ak sa mi nechce šalovať preklady ,ale použiť prefabrikáty?
Najskôr si musíte vybrať rolety.Preto aby ste vedeli aké majú rozmery.Potom môžete rozmýšlať nad tým ako sa to namontuje.Výrobcovia roliet majú na svojich stránkach požadované hodnoty.Ak vám môžem doporučiť tak markob.Montoval som od nich tisíce výrobkov nemal som jedinú reklamáciu.Z mojej strany najmaximálnejšia spokojnosť.
http://www.mtech.sk/katalog/1207-Rolety/
vierca7
23.02.10,19:05
zdravim, viete mi poradit, kde by som zohnala ten popruh na vonkajsie rolety? v hornbachu ziadna sanca, male obchody detto, uz aj do galanterie ma poslali a nic.
radek666
24.02.10,06:31
zdravim, viete mi poradit, kde by som zohnala ten popruh na vonkajsie rolety? v hornbachu ziadna sanca, male obchody detto, uz aj do galanterie ma poslali a nic.

popruh máš ploský cca 1cm široký alebo máš šnúru s kruhovým prierezom???
vierca7
24.02.10,06:33
radek, popruh je plosky, sirka 1,2 cm.
radek666
24.02.10,06:44
radek, popruh je plosky, sirka 1,2 cm.

u nás majú takéto šnúry v železiarstve. ale záleží aké máte vy ma tu máme všehochuť. alebo skús z vášho okolia nakontaktovať nejakú firmu ktorá vyrába alebo montuje rolety (tých firiem je jak hub po daždi - západ slovenska)
220870
24.02.10,06:58
železiarstva,obchody s nábytkom,bytové doplnky,metrový textil.V obchodoch ako baumax nájdete vyskoobrátovy kvalitou mizerný tovar.
vierca7
24.02.10,07:41
dakujem, uz som nasla nejaku firmu, snad to bude to, co hladam. inak u nas ani zeleziarstva take nemali...