didjo
06.01.10,14:11
prosím o radu v nasledujúcej situácii: rekonštruujeme zdedený byt v objekte s dokopy štyrmi bytmi, náš na prízemí. sme už skoro hotoví, ako prvé sme menili kúrenie - nový plynový kotol viessmann na kúrenie aj prípravu túv.a teraz : komín púvodný šamotovou vložkou - dostávam rôzne informácie čo s ním, či vyvložkovať (alu - nerez?( či s dvierkami alebo bez,alebo nerobiť nič a nechať tak, veď doteraz slúžil v pohode... neviem proste zákonné podmienky a predpisy pre komíny
220870
06.01.10,13:39
Komín musíte vyvložkovať ,nerez.Alebo si vybaviť povolenie a viviesť ho cez obvodové murivo.Podľa tipu kotla.
lapejko
06.01.10,18:54
Na plyn stačí aj ALU a možno aj ten šamot, musí to posúdiť kominár,ktorý podpíše revíziu.
robin78
07.01.10,06:47
alu vlozka sa dava obycajne pri kurenim plynom, pri spalovani pevneho paliva uz musi ist nerezova vlozka, kominar bude vediet poskytnut info...
didjo
07.01.10,08:46
jasné, dík... myslel som ale hlavne na to, že ked sme už teraz takmer po rekonštrukcii, steny vymalované a obložené, tak rúbať revízne dvierka do steny? inde to nie je možné - teda mimo bytu, umiestnit dvierka (až sú nutné... ktorý zákon alebo vyhláška hovorí o týchto záležitostiach? práve preto že od rôznych odborníkov mám rôzne info... chcem mat jednoznačne jasno...
robin78
07.01.10,10:19
jasné, dík... myslel som ale hlavne na to, že ked sme už teraz takmer po rekonštrukcii, steny vymalované a obložené, tak rúbať revízne dvierka do steny? inde to nie je možné - teda mimo bytu, umiestnit dvierka (až sú nutné... ktorý zákon alebo vyhláška hovorí o týchto záležitostiach? práve preto že od rôznych odborníkov mám rôzne info... chcem mat jednoznačne jasno...

ja mam napr. dvierka v suterene v kotolni uplne v spodnej casti komina, ktore sluzia zaroven aj na cistenie...
prplík
07.01.10,16:24
Všetko o komínoch a vykurovacích telesách nájdete vo vyhláške 401/2007
didjo
09.01.10,10:40
to je ono! toto som potreboval - dík:D