overal
06.01.10,16:23
Dobrý deň.
Nedávno sme vyplňovali tlačivá o vzdelaní pedagogických zamestnancov. Mám magisterské vzdelanie a chcem pokračovať v rigoróznom štúdiu. Oplatí sa robiť rigorózne skúšky , alebo skôr I.,II. atestáciu vzhľadom pre výpočet platu. V tlačive rigorozne skúšky neboli... Ďakujem
Kde sa mám informovať.
Ďakujem
Sabadka
06.01.10,15:27
Dobrý deň.
Nedávno sme vyplňovali tlačivá o vzdelaní pedagogických zamestnancov. Mám magisterské vzdelanie a chcem pokračovať v rigoróznom štúdiu. Oplatí sa robiť rigorózne skúšky , alebo skôr I.,II. atestáciu vzhľadom pre výpočet platu. V tlačive rigorozne skúšky neboli... Ďakujem
Kde sa mám informovať.
Ďakujem

Na postup do vyššej platovej triedy potrebuješ atestácie, rigorózne skúšky sa už nebudú uznávať ako náhrada kvalifikačných skúšok. Teda pojem "náhrada" úplne zmizol. v zákone 445/2009 o kontinuálnom vzdelávaní sa dozvieš viac.
overal
06.01.10,16:12
Re: náhrada atestácie
Náhradou za 2. atestačnú skúšku je tretí stupeň vysokoškolského vzdelania, teda udelená vedecko-akademická hodnosť PhD. po absolvovaní doktorandského štúdia, resp. akademický titul CSc. Podmienkou je aj 6 rokov pedagogickej alebo odbornej praxe (podľa toho či ide o učiteľa alebo odborného pracovníka) a samozrejme musí byť získané toto vzdelanie z oblasti, v ktorej zamestnanec pôsobí (napr. pedagóg z pedagogiky alebo psychológie a pod.). Iná náhrada neexistuje. Táto náhrada je priamo uvedená v Zákone o pedagogických a odborných zamestnancoch.... Pozor, nezamieňať si PhD. s rigoróznou skúškou (PhDr., PaedDr., JUDr. a pod.), tam nejde o štúdium ani o tretí stupeň VŠ vzdelania, ide o prehĺbenie vzdelania, je to stále 2. stupeň VŠ vzdelania a môže sa uplatniť ako náhrada 1. atestačnej skúšky. Aj to bohužiaľ len u pedagogických zamestnancoch, odborní to nemajú ošetrené ani vyhláškou, ani zákonom
Sabadka
06.01.10,16:21
Re: náhrada atestácie
Náhradou za 2. atestačnú skúšku je tretí stupeň vysokoškolského vzdelania, teda udelená vedecko-akademická hodnosť PhD. po absolvovaní doktorandského štúdia, resp. akademický titul CSc. Podmienkou je aj 6 rokov pedagogickej alebo odbornej praxe (podľa toho či ide o učiteľa alebo odborného pracovníka) a samozrejme musí byť získané toto vzdelanie z oblasti, v ktorej zamestnanec pôsobí (napr. pedagóg z pedagogiky alebo psychológie a pod.). Iná náhrada neexistuje. Táto náhrada je priamo uvedená v Zákone o pedagogických a odborných zamestnancoch.... Pozor, nezamieňať si PhD. s rigoróznou skúškou (PhDr., PaedDr., JUDr. a pod.), tam nejde o štúdium ani o tretí stupeň VŠ vzdelania, ide o prehĺbenie vzdelania, je to stále 2. stupeň VŠ vzdelania a môže sa uplatniť ako náhrada 1. atestačnej skúšky. Aj to bohužiaľ len u pedagogických zamestnancoch, odborní to nemajú ošetrené ani vyhláškou, ani zákonom

Toto čo cituješ bolo vo vyhláške 41/1996 ale tá stratila platnosť 1.1.2009. Tým zamestnancom, ktorí získali I. alebo II. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa vyhlášky č. 41/1996 sa v zmysle zákona 317/2009 uznala táto kvalifikačná skúška alebo jej náhrada ako I. alebo II. atestácia a boli zaradení do kariérového stupňa ako zamestnanec s I. alebo II. atestáciou. Ten zamestnanec, ktorý tieto podmienky nespĺňal, teda nemal vykonanú I. alebo II. kvalifikačnú skúšku sa zaradil do karierového stupňa ako samostatný zamestnanec a aby postúpil o platovú triedu vyššie musí vykonať atestačné skúšky už v súlade s teraz platným zákonom 317/2009 a ten už žiadne náhrady nepozná. V zákone máš presne rozpísané čo musíš a aké podmienky potrebuješ splniť na to aby si získal I. atestáciu.

Dúfam, že som pomohla.
tímea19
06.01.10,16:58
Dobrý deň.
Nedávno sme vyplňovali tlačivá o vzdelaní pedagogických zamestnancov. Mám magisterské vzdelanie a chcem pokračovať v rigoróznom štúdiu. Oplatí sa robiť rigorózne skúšky , alebo skôr I.,II. atestáciu vzhľadom pre výpočet platu. V tlačive rigorozne skúšky neboli... Ďakujem
Kde sa mám informovať.
Ďakujem
podľa mňa zamysli si nad tým, čo chceš:peniaze alebo titul :D:D:D
(a keď sme sa bavili o téme "náhrada atestácie",vtedy sme nespomínali prvú,to je už za nami :o:o:o:---:--- vrelo odporúčam počúvať na sabadku !!! )
overal
06.01.10,17:17
Ok.