tetrisss
06.01.10,18:21
Dnes vecer som sa s otvorenymi ustami zahladela na televizne spravy a top spravu dnesneho dna o dobabranej akcii na letisku v Poprade pri vycviku psa a nasledny odlet s vybusninou do Irska. O tom, ze tam pochybilo viac ludi, nie je sporu, ale nakoniec ma presiel mraz, kedze dost casto som lietajucim pasazierom, ze by sa to tak mne mohlo ocitnut v batozine...brrr
Fajoska
06.01.10,17:26
Tak bolo tam viacero matúcich informácií... vzorka nebola v batožine, oni si nemôžu dovoliť dať to priamo do kufra alebo cestovnej tašky. Vrajsa to nechciac dajako prenieslo na popruh zvonka batožiny... to je nakoniec jedno, nemalo sa to stať. No čo na to povedať?
misomiso
06.01.10,19:04
To vsetko preto, ze sa uz idu vsetci z toho terorizmu pokakat. Pritom aj tak ide iba o taku symptomaticku liecbu a pricina sa aj tak neriesi. Pokial mocne staty vo svete budu presadzovat nespravodlivost na ukor slabych silou, potial bude silniet terorizmus a moznu skolit tych policajtov a psov, kolko chcu.
katarina.j
06.01.10,19:32
no ja tie ich cvicenia moc nemusim-viem ze niekde trenovat či cvičit musia, ale pri predstave, ze do lietadla alebo busu nabehnu kuklaci a hulakaju.....niekedy sa mi to zda moc prehnane, lebo finguju rôzne situacie a ked nastane realita, tak je často krat o inom....
pavol54
06.01.10,19:48
V prvom rade bola zle vypracovaná metodika výcviku psa, niekto si neodfajkol splnenie a niekto z riadiacich si neodfajkol kontrolu splnenia.
Asi každý uzná že psa cvičiť treba denne a nedá sa to so safalátkami a povedať mu že to je TNT, hexogén alebo amatol
Ale keby nejaký arab napr čo býval v Trnave prepašoval trhavinu do lietadla a spravil by nejaký nový kúsok ako Lýbijci nad Škotskom tak by bolo Slovensko ešte slávnejšie
Sice je pravda že bežnú trhavinu možno rozpustiť na variči v hrnčeku a nič sa nestane, ale čo ak sa nájde niekto kto má trhavinu a druhý čo má zašitú rozbušku a stretli by sa, to by bol cirkus. Aj pištoľ kým nie je nabitá je len kus železa, lenže nikde nie vylúčené že sa môžu niekde pištole a náboje stretnúť.
Aj tak sú podľa mňa inteligenti, to mal podľa mňa vinník sadnúť na prvé lietadlo do Dublinu a trhavinu si doniesť osobne, a nebol by žiadny problém.
Asi je tam už profesionálna deformácia.
Pyrotechnik nemôže mať profesionálnu deformáciu, a pomýli sa v živote len raz.
miramax1
07.01.10,05:19
To, čo sa stalo je veľká blamáž pre Slovensko. Som zvedavá, kto okrem psa, ktorý nenašiel výbušninu bude za spackanú akciu zodpovedný.
SMatilda
07.01.10,05:52
no ja tie ich cvicenia moc nemusim-viem ze niekde trenovat či cvičit musia, ale pri predstave, ze do lietadla alebo busu nabehnu kuklaci a hulakaju.....niekedy sa mi to zda moc prehnane, lebo finguju rôzne situacie a ked nastane realita, tak je často krat o inom....
Je to relatívne- ak nám pomôžu chválime ich, keď urobia zle haníme. Zažiala som situáciu že sa po futbalovom zápase strhla v meste bitka a vďaka kukláčom bolo asi o 3 minúty po nej, no nechcela by som zažiť situáciu mojej kolegyne ktorá s manželom kráčala po chodníku, obzerala výklady a pri jednom sa zastavila a komentovala. Keď sa jej zdalo že jej neodpovedá otočila sa a on už ležal po zásahu kukláča na chodníku lebo v blízkosti prebiehala nejaká ich akcia. Nemusím dodávať že ten poctivec bol z toho asi 2 dni vyklepaný.
katarina.j
07.01.10,10:36
Je to relatívne- ak nám pomôžu chválime ich, keď urobia zle haníme. Zažiala som situáciu že sa po futbalovom zápase strhla v meste bitka a vďaka kukláčom bolo asi o 3 minúty po nej, no nechcela by som zažiť situáciu mojej kolegyne ktorá s manželom kráčala po chodníku, obzerala výklady a pri jednom sa zastavila a komentovala. Keď sa jej zdalo že jej neodpovedá otočila sa a on už ležal po zásahu kukláča na chodníku lebo v blízkosti prebiehala nejaká ich akcia. Nemusím dodávať že ten poctivec bol z toho asi 2 dni vyklepaný.
no mala som na mysli ze často krat je realita úplne ina ako ich fingovane cvicenia. aj ludsky faktor môže zlyhat, zbytocne tvrdia kompetentní, ze napr. pracovnik v ozbrojenych silach nesmie zlyhat v ziadnej situacii,musi ju vediet bezpecne posudit a rychlo konat....tak to je dobra blbost. ved aj tí kompetentni trepnu blbost a čakaju ze sa pracovnik bude spravat ako stroj.
Excise Duty
07.01.10,10:50
Mne absolútne prekáža zľahčovanie celého prípadu zo strany Slovenskej republiky a jej predstaviteľov. Predstavte si, že ten občan by cestoval do niektorej z ázijských krajín alebo krajín Blízkeho východu, bez milosti by skončil trestom smrti. V každej civilizovanej krajine by minister vnútra v takomto prípade sám od seba ponúkol demisiu. Dúfam, že poškodený občan požiada o náhradu nemajetkovej ujmy, čo zaplatíme síce všetci z vlastného vrecka, ale možno to aspoň časť obyvateľov prinúti rozmýšlať nad tým, čo za bolševickú luzu to neustále volí.
Halli
07.01.10,10:58
Mne zas prekáža, že sa z toho robí taký cirkus, namiesto toho aby naši politici držali spolu a našu krajinu bránili rozmazavajú to, ako keby to bolo "božie dopustenie" .Len nech sa všetci nepokakajú, mišomišo má pravdu...
No prečo asi to robia ? onedlho idú voľby ...zasadať budú málo, tak treba robiť tlačovky na tlačovky...fuj čo sme to za štát jeden proti druhému, tak sa ozaj zviditeľníme...:rolleyes:
Excise Duty
07.01.10,12:07
Mne zas prekáža, že sa z toho robí taký cirkus, namiesto toho aby naši politici držali spolu a našu krajinu bránili rozmazavajú to, ako keby to bolo "božie dopustenie" .Len nech sa všetci nepokakajú, mišomišo má pravdu...
No prečo asi to robia ? onedlho idú voľby ...zasadať budú málo, tak treba robiť tlačovky na tlačovky...fuj čo sme to za štát jeden proti druhému, tak sa ozaj zviditeľníme...:rolleyes:
A pred čím treba našu krajinu brániť? Pred šlendriánstvom orgánov, ktoré majú v náplni práce brániť túto krajinu a jej občanov a namiesto toho ju kompromitujú svojim diletantským konaním a takmer spôsobia trestné stíhanie vlastného občana v inom štáte. Tu nejde o pokakanie, ono je to totiž na „posr...“. Naozaj fuj, čo sme to za štát, zviditeľnili sme sa aj bez jedného proti druhému. Nehľadajme vinu, v tých ktorí na to poukazujú ale v tých, ktorí to spôsobili.
michelle84
07.01.10,12:47
buchač
07.01.10,12:52
To, čo sa stalo je veľká blamáž pre Slovensko. Som zvedavá, kto okrem psa, ktorý nenašiel výbušninu bude za spackanú akciu zodpovedný.

....žeby ...????? ;):rolleyes::---:D

NEVERÍM ! ! !
Zoltán Kovács
07.01.10,13:05
Myslím si, že v každej politicky vyspelej a kultúrnejšej krajine, ako je naše Slovensko by pri takomto blamáži minister vnútra okamžite odstúpil. Sám od seba ...... A čo sa tu deje? Nič, všetko odnesie ten na najnižšom stupni v hierarchii.


mimotemy Z celej situácie mi napadá jeden vtip:
Čo je napísané na tričko pyrotechnika na chrbte?
JTOMA
07.01.10,13:07
Slavica má úplnú pravdu. Zvolebnieva sa tak každá "kauza" je dobrá na zviditeľnenie svojich často uletených názorov,ktoré prinesú pár percent... Zhodli by sme sa akurát v jednom - NEMALO SA TO STAŤ. Osobne si myslím, že politikárčenie v tomto štáte prerástlo únosné medze. Všetkým bez rozdielu ide o osobný prospech a nie o službu národu, ktorou sa vehementne oháňajú. Keby to bolo inak, neboli by sme svedkami toho čo vidíme a zažívame denne....
fulmaja
07.01.10,13:14
To, čo sa stalo je veľká blamáž pre Slovensko. Som zvedavá, kto okrem psa, ktorý nenašiel výbušninu bude za spackanú akciu zodpovedný.
Asi ten funkčne najnižší bude zodpovedný. Kto iný?;)
Anja111
07.01.10,15:00
ludex
07.01.10,15:09
Asi ten funkčne najnižší bude zodpovedný. Kto iný?;)

Zákon padajúceho HOVNA ! Hádam nechcete aby odstúpil minister.Na Slovensku??? :eek::eek::eek::eek:
pavol54
07.01.10,15:11
ten večerníčkový seriál " A je to" to bol prvé čo ma napadlo
ako inak mohla dopadnúť akcia hneď po silvestri, "bol odvolaný k inej úlohe" čo ak by zmeškal pol deci na uvítanie v roku 2010. alebo že by pes bol na pivo?
buchač
07.01.10,15:20
Neriešim príspevky ostatných , každý má svojim spôsobom pravdu ....

Ale jednoznačne mi do tejto témy nezapadajú kukláči .

Psovod a pes ? .....no nejak musia cvičiť ...
Pes nezachytil stopu ? ...no čo už , nedostane odmenu , lebo on po tejto ide a nie po kontrabante ...

Skôr by som sa pozastavil nad tým , v akej múdrej hlave sa zrodil takýto nápad ...keď už nechceli dať za figuranta človeka , povedzme tzv . známeho pre toho psa , tak čo bránilo v tom , aby nejakého dotyčného cestujúceho na túto eventualitu požiadali ...?????

Aj na iných fórach sa toto preberá ... na jednom z nich som sa stretol s názorom a teda tvrdá realita by postihla chudáka cestujúceho .
Ide totiž o to , čo by sa stalo v prípade , ak by tento výcvik aplikovali na cestujúcom , ktorý sa iným smerom rozhodol letieť ....čo by tak asi povedali v takom Thajsku ....tam sa pre menšie delikty stavia odsúdený pred guľomet ...a ani svätená voda nepomohla viacerým , ba ani pápež ....aj silné vlády západnej Európy sa mohli rozliať na kolomaž
ludex
07.01.10,15:24
Neriešim príspevky ostatných , každý má svojim spôsobom pravdu ....

Ale jednoznačne mi do tejto témy nezapadajú kukláči .

Psovod a pes ? .....no nejak musia cvičiť ...
Pes nezachytil stopu ? ...no čo už , nedostane odmenu , lebo on po tejto ide a nie po kontrabante ...

Skôr by som sa pozastavil nad tým , v akej múdrej hlave sa zrodil takýto nápad ...keď už nechceli dať za figuranta človeka , povedzme tzv . známeho pre toho psa , tak čo bránilo v tom , aby nejakého dotyčného cestujúceho na túto eventualitu požiadali ...?????

Aj na iných fórach sa toto preberá ... na jednom z nich som sa stretol s názorom a teda tvrdá realita by postihla chudáka cestujúceho .
Ide totiž o to , čo by sa stalo v prípade , ak by tento výcvik aplikovali na cestujúcom , ktorý sa iným smerom rozhodol letieť ....čo by tak asi povedali v takom Thajsku ....tam sa pre menšie delikty stavia odsúdený pred guľomet ...a ani svätená voda nepomohla viacerým , ba ani pápež ....aj silné vlády západnej Európy sa mohli rozliať na kolomaž

Tak to by bol áááááááákýýýýýýýýýýý prúser. A pred volbami. :eek:
JankaO
07.01.10,15:44
Pre mňa je v tejto veci nepochopiteľných celý rad udalostí. Predsa na prácu s výbušninami musia existovať presné a prísne postupy a evidencia. Vydanie výbušniny na cvičebné účely sa vždy prísne evidovalo (množstvo, komu to bolo vydané ...)Po skončení cvičenia postup takisto - evidencia vrátenia a kontrola vráteného množstva. Ak takéto postupy v súčasnosti neexistujú, zodpovedný je minister, ak existujú, zodpovední sú včetci, čo majú na starosti ich dodržiavanie. Ak existujú, ako to, že nikomu tá výbušnina celé dni nechýbala. Ak predpisy neexistujú, tak čo vlastne ten chudák posledný porušil? Ak existujú, nie je zodpovedný len ten posledný. Tak o čom to je?
buchač
07.01.10,15:54
Pre mňa je v tejto veci nepochopiteľných celý rad udalostí. Predsa na prácu s výbušninami musia existovať presné a prísne postupy a evidencia. Vydanie výbušniny na cvičebné účely sa vždy prísne evidovalo (množstvo, komu to bolo vydané ...)Po skončení cvičenia postup takisto - evidencia vrátenia a kontrola vráteného množstva. Ak takéto postupy v súčasnosti neexistujú, zodpovedný je minister, ak existujú, zodpovední sú včetci, čo majú na starosti ich dodržiavanie. Ak existujú, ako to, že nikomu tá výbušnina celé dni nechýbala. Ak predpisy neexistujú, tak čo vlastne ten chudák posledný porušil? Ak existujú, nie je zodpovedný len ten posledný. Tak o čom to je?

Existovali , existujú a aj budú existovať .....;)

A aké sú prepracované , kua , neveril by si ...:rolleyes:
Iši
07.01.10,15:57
Mne zas prekáža, že sa z toho robí taký cirkus, namiesto toho aby naši politici držali spolu a našu krajinu bránili rozmazavajú to, ako keby to bolo "božie dopustenie" .Len nech sa všetci nepokakajú, mišomišo má pravdu...
No prečo asi to robia ? onedlho idú voľby ...zasadať budú málo, tak treba robiť tlačovky na tlačovky...fuj čo sme to za štát jeden proti druhému, tak sa ozaj zviditeľníme...:rolleyes:
Úplne s Tebou súhlasím. Média robia veľa kriku pre nič. Stala sa chyba, ten policajt je tiež len človek, nie stroj. Škoda len že nezareagoval správne, ale spanikáril. Na jednej strane sa kričí, že nie je zabezpečená bezpečnosť a potom sa všetko preháňa, keď to náhodou celkom nevyjde podľa predstavy. Veď sa jednalo o neškodnú vzorku, nič a nikto nebol ohrozený.
Ľubomír
07.01.10,15:58
No, viete, ja len čítam, pozerám a neprestávam sa čudovať, koľko kompetentných osôb na riešenie tejto nepríjemnej situácie na tomto malom Slovesnku máme. Všetci vieme, čo by bolo, keby.. No ale nebolo, stalo sa a treba to riešiť. Určite nie horúcou ihlou. Ja viem, je to vážne zlyhanie, ale ruku na srdce, ste všetci stopercentní, nikdy sa nikomu nič nepodarilo zbabrať? Toľko je tu múdrych rečí, a nie len tu, každý portál to preberá a čo? Sypme si popol na hlavu.
Danila
07.01.10,16:08
No, viete, ja len čítam, pozerám a neprestávam sa čudovať, koľko kompetentných osôb na riešenie tejto nepríjemnej situácie na tomto malom Slovesnku máme. Všetci vieme, čo by bolo, keby.. No ale nebolo, stalo sa a treba to riešiť. Určite nie horúcou ihlou. Ja viem, je to vážne zlyhanie, ale ruku na srdce, ste všetci stopercentní, nikdy sa nikomu nič nepodarilo zbabrať? Toľko je tu múdrych rečí, a nie len tu, každý portál to preberá a čo? Sypme si popol na hlavu.Máš pravdu. A akú prevelikú. Ja nie som stopercentná ani s rukou na srdci. Zbabrem, čo mi príde pod nohy. Spálila som palacinku pri TB pána ministra vnútra. A viem, že pes má + a - a ešte nejakú odmenu, a keď zlyhá pes, veď nie je stroj, tak prečo nie človek, pre takú hlúpu maličkosť, veď čo tam jedna výbušnina hore dole, a jeden Slovák u Írov za mrežami je tiež hore dole, no a tlačítko na atómke dúfam tiež nie je žiadna bomba, tak čo sa vlastne vzrušujeme. Ta ne? Vzrušujme sa tam, kde treba a je prečo. Slovač nemá čo mudrovať a vyjadrovať sa. A ešte na portáloch. Drzosť. Fakt. Príšerné.:rolleyes:

P.S. Škoda, že som ja neletela, a že mne to tam nepricapili. Dnes by som si nelámala hlavu nad dopadmi finančnej krízy......:eek:
ludex
07.01.10,16:11
No, viete, ja len čítam, pozerám a neprestávam sa čudovať, koľko kompetentných osôb na riešenie tejto nepríjemnej situácie na tomto malom Slovesnku máme. Všetci vieme, čo by bolo, keby.. No ale nebolo, stalo sa a treba to riešiť. Určite nie horúcou ihlou. Ja viem, je to vážne zlyhanie, ale ruku na srdce, ste všetci stopercentní, nikdy sa nikomu nič nepodarilo zbabrať? Toľko je tu múdrych rečí, a nie len tu, každý portál to preberá a čo? Sypme si popol na hlavu.

To nie sú múdre reči. To je len vyjadrenie vlastného názoru na danú udalosť. A popol nach si sypú na hlavu tí,ktorý sú za ten prúser zodpovedný! :rolleyes:
misoft
07.01.10,16:15
Ľudia, ale berme to aj z tej lepšej stránky :D.

Teraz už skoro celý svet vie, že existuje aj nejaké Slovensko a kde sa nachádza. Aj negatívna reklama je reklama. :cool:
misomiso
07.01.10,16:17
Inak - ma tak napada, ze policajti by sa fajne mohli v ramci organizovaneho zlocinu podielat na medzinarodnom sireni drog - napriklad. Vyslali by chlapika, a ak by ho na cielovom letisku zatkli, tak by poslali fax, ze mu to tam strcili v ramci cvicenia.

V Bratislave raz do tyzdna zatknu nejakeho Nigerijcana s pol kg heroinu v zaludku. Ti chudaci asi robia chybu, ze nepodplatia miestnych policajtov (co by v Nigerii nemusel byt zas az taky problem) aby vzdy poslali fax: "Strcili sme mu to tam my, pes to to odflakol". :)
Ľubomír
07.01.10,16:19
No, chel som len povedať, že ešte to nie je poriadne vyšetrené a všetci vieme ako to malo byť. čo sa porušilo, kto spravil chybu .Ja si na závery počkám . Jasné, píšte si čo chcete. Kľudne. Prečítam si a neurážam. Veď aj ja som len napísal svoje konštatovanie. Danila však? Jak ťa to rozhodilo.
buchač
07.01.10,19:11
Úplne s Tebou súhlasím. Média robia veľa kriku pre nič. Stala sa chyba, ten policajt je tiež len človek, nie stroj. Škoda len že nezareagoval správne, ale spanikáril. Na jednej strane sa kričí, že nie je zabezpečená bezpečnosť a potom sa všetko preháňa, keď to náhodou celkom nevyjde podľa predstavy. Veď sa jednalo o neškodnú vzorku, nič a nikto nebol ohrozený.

Aj tak sa na to dá pozrieť ....

- v každom štáte a je jedno , aký svetadiel , aká politická moc , prezident , sultán , kráľ ......vždy sa na políciu nadávalo , nadáva a aj bude nadávať ...

- spanikáril ? ....možno , ale len ten radový policajt a určite nie aj jeho nadriadený ? Kto je zodpovedný ? No predsa vždy a všade , za každých okolností ten najnižší ....

- MAKO ??? či ako sa volá , vzdal sa pre škandál okolo výbušniny svojej funkcie....čo myslíte , kde asi skončí ?
Podľa to známeho / ale inak sa nedá / : " Poj...ť a povýšiť ...! "...

- len tak na okraj ....nechcel by som mať " neškodnú vzorku " niekde blízko svojej maličkosti ....viem totiž , čo dokážu ...podľa toho veni , vidi ...
Len sa zamyslieť nad tv novinami po Silvestrovskej noci každý rok ...a to sú len také pukotalky a čo dokážu ???

OZAJ ....tu sa ale nejedná o neškodnú vzorku ...tu sa jedná o PRINCÍP....;):rolleyes:
pavol54
07.01.10,19:21
Vždy si hovorím že náhoda je blbec, ak je tých náhod viac ako dve už to nevyzerá na náhodu a bije to do očí potom nie je niečo v poriadku začínam mať pocit ako by sa tým náhodám pomohlo, niekedy to vyzerá ako vypočítaná hra na emócie " čím horšie tým lepšie " trocha analytického pohľadu. Plne súhlasím s Ľubomírom treba počkať ako sa to vyšetrí
ludmilla
07.01.10,23:56
Stala sa veľká chyba a to je 100%-ná pravda. Na nej sa nič už zmeniť nedá.
Myslia si však naozaj všetci, že sa dá veriť bezpečnostným a tajným službám?
Nikto z nás netuší koľko atentátov majú na svedomí, pod koľko pseudoteroristických útokov sa podpísali a za viníka označili úplne niekoho iného. Koľko nevinných ľudí je dnes v rôznych väzniciach, ktorí takto nevedome prepašovali drogy a výbušniny a zbytok života strávia za mrežami. Môže sa to stať každému z nás a nielen na Slovensku.
Touto veľkou aférou, ktorá sa rozpútala sa dá zakryť veľa iných nedostatkov vo svete.
Naši policajti prevetrali nechcene aj írskych policajtov a ukázali medzery v bezpečnostnom systéme. Ľudia sa učia s chýb aj z takýchto.
V lietadle a na letiskách nikdy nebude 100%-ná bezpečnosť. Nebezpečenstvo nemusí prísť len z externých zdrojov, ale aj z tých vnútorných - zo zamestnancov atď.
Ak by nebodaj bomba na palube vybuchla, tak by sme v týchto dňoch nečítali o policajných "zbabraných" testoch ale o ďalšom teroristickom útoku z islamistických skupín.

Kde chýbajú teroristi musí zaskočiť štát.
Možno to prinesie niečo pozitívne pre Tatry a budúci rok ich zaplnia turisti z celého sveta. Mohli by tomu dopomôcť naše média - ku každej správe dať pozadie našej nádhernej prírody.
pavol54
08.01.10,06:06
Vinníka vykopnú do civili po dvadsiatich rokoch služby, výsluhový dôchodok a ak požiada o prepustenie sám tak dostane aj odstupné a to všetko z našich daní.Treba zmeniť zákon o výsluhových dôchodkoch. A zaplatiť do škodu posledného €, Ani s nami sa nikto nebabre skúste nabúrať a potom povedzte že to bol omyl. Skúste spraviť malý dopravný priestupok a máte o € menej. Každý má myslieť na to čo robí, nech mu neblúdi myseľ po hlúpostiach.
Bol som pyrotechnik a to keby som sa pomýlil by som mohol vysvetľovať tak Panu Bohu a rodina by nedostala ani korunu. Nie raz, ale trikrát sme preverovali či sme všetko spravili správne. Ked bolo niečo väčsie(nie granát v ktorom bol 105 g TNT) , boli sme dvaja vždy sme sa kontrolovali aby sme v niečom nepochybili aj keď to bola rutinná záležitosť. a to som dostal za deň príplatok za nebezpečnú prácu 15 Kčs!!!
misomiso
09.01.10,08:05
No aby som bol uprimny, mne tato kazuza tiez nejako vyznamne neprekaza, hoci ide urcite o neprijemnost - hlavne pre toho nestastnika, co mu to tam dali. Skor ma zaujima, ktora vlada zastavi strmy upadok urovne vysokeho skolstva, pripadne zdravotnictva u nas.
Baca1966
10.01.10,21:54
Mne zas prekáža, že sa z toho robí taký cirkus, namiesto toho aby naši politici držali spolu a našu krajinu bránili rozmazavajú to, ako keby to bolo "božie dopustenie" .Len nech sa všetci nepokakajú, mišomišo má pravdu...
No prečo asi to robia ? onedlho idú voľby ...zasadať budú málo, tak treba robiť tlačovky na tlačovky...fuj čo sme to za štát jeden proti druhému, tak sa ozaj zviditeľníme...:rolleyes:

Takze tebe neprakaza, ze stat, ktory ta ma ako obcana danoveho poplatnika a ZAMESTANAVATELA PREDSTAVITELOV STATU TEDA VLADY, vystavuje nebezpecenstvu bez tvojho vedomia?? Co ked budu testovat psa na vyhladanie radioaktivneho materialu, alebo ako to bolo v minulosti sirenie radioaktivneho mraku po nehode v jadrovej elektrarni, ale namiesto praskoveho markeru, ktory sa detekoval velmi zle, pouziju naozajstny radioaktivny material, ktory sa detekuje VELMI JEDNODUCHO Gaigerovym pocitacom?? Tak vivat, drz tri pruty a rozpadavaj sa na chorobu z oziarenia. :-)

Za toto by mali minimalne vsetci komplet cela politicka vladna koalicia podat demisiu a v naozaj pravnom a demokratickom state by mali byt za toto SUDENI. Minimalne Kalinak ako nadriadeny tychto policajtov! Musel mat aspon tusenie o metodike cviceni.
Cvicenia tohoto typu v realnej prevadzke sa maju konat za plneho vedomia zucastnenych, inak su PROTIPRAVNE A DUFAM< ZE SA NEMYLIM AJ PROTIUSTAVNE!
Baca1966
10.01.10,21:55
No aby som bol uprimny, mne tato kazuza tiez nejako vyznamne neprekaza, hoci ide urcite o neprijemnost - hlavne pre toho nestastnika, co mu to tam dali. Skor ma zaujima, ktora vlada zastavi strmy upadok urovne vysokeho skolstva, pripadne zdravotnictva u nas.

Ked z verjenej spravy zmiznu vsetci ktori maju v kabatoch CERVENU PODISVKU.
Baca1966
10.01.10,22:01
Ľudia, ale berme to aj z tej lepšej stránky :D.

Teraz už skoro celý svet vie, že existuje aj nejaké Slovensko a kde sa nachádza. Aj negatívna reklama je reklama. :cool:

V tom pripade po vzore celosvetovej popularity cernobylu odpalme Jaslovkse bihunice, aj tak su tam stare ruske reaktory a naozaj o nas bude vediet cely svet. A turisti k nam budu chodit na radioterapiu. Zarobime viac ako Arabske krajiny na rope. :-) No a kriza je prec :-)
Dakujem FicoKSS za vyriesenie financnej krizy na slovensku.
Baca1966
10.01.10,22:06
Slavica má úplnú pravdu. Zvolebnieva sa tak každá "kauza" je dobrá na zviditeľnenie svojich často uletených názorov,ktoré prinesú pár percent... Zhodli by sme sa akurát v jednom - NEMALO SA TO STAŤ. Osobne si myslím, že politikárčenie v tomto štáte prerástlo únosné medze. Všetkým bez rozdielu ide o osobný prospech a nie o službu národu, ktorou sa vehementne oháňajú. Keby to bolo inak, neboli by sme svedkami toho čo vidíme a zažívame denne....

u nejde o chybu cloveka ktory neico robi, nechybuje len MRTVY, ale tu ide,ak si to este nepochopil o zneuzitie obcana tejto republiky, ktory o nicom nevedel!
V Thajsku by uz bol v tejto dobe odsudeny na trest smrti! A popraveny do konca Marca. A Slovensko nema dohodu o vydavani zlocincov s Thajskom, teda by ho aj popravili.
pepsikova
10.01.10,22:40
..nejdem sa vyjadrovať k pochybeniu človeka, lebo fakt sme všetci omylní a problém ešte nie je vyšetrený a presnú verziu sa asi aj tak nedozvieme..ale..v súčasnosti rezonuje aj prípad islamského teroristu,ktorý "nestihol"na sebe odpáliť bombu, dokonca CIA o ňom malo vedomosť, priznal to aj sám americký prezident, ale veru som nikde nepočula, žeby on sám- americký prezident, alebo jeho minister vnútra a bezpečnosti išli podať demisiu za zlyhanie CIA,polície, letištnej polície, ochranky a čojaviemkoho, kto ešte chráni americkú bezpečnosť na letiskách..
..poviete si možno, že to je Amerika a je od nás ďaleko,my si budeme riešiť po svojom, odvoláme Kaliňáka- lebo jeho človek sa pomýlil, aj jeho pes sa pomýlil...ale,ak vás predavačka v Tescu oklame o 13€- koho voláte na zodpovednosť za to, že sa pomýlila?..samého vedúceho, alebo riaditeľa , alebo hneď ministra pre obchod?..je to len taký malý príklad toho, že sme omylní, na všetkých pozíciách sú len ľudia, nie stroje, tak prečo by sa nemal potrestať len ten, čo sa pomýlil s tým, čo k tomu dal súhlas, ak niekto vôbec taký súhlas na túto akciu dal?..my sa kludne zbavíme aj ministra, rovno aj premiera pošleme do garádu, lebo je to jeho človek a obaja sú nám nesympatickí..a tá pokladníčka v Tescu si zajtra bude sedieť vo svojej kase, oklame ďaľších 10 ľudí, bez ohľadu na to, kto jej šéfuje, no a niekde pozajtra sa nejaký policajt pomýli a naservíruje mi pokutu za niečo, čo som neurobila vedome a ja neviem, koho potom odvolajú,keď sa budem sťažovať v médiách a chybu bude mať ten policajt, lebo nestihnú ani nájsť náhradu za toho môjho Kaliňáka..no a takto to pôjde dookola..pokiaľ budeme mať koho zhadzovať za chyby, ktoré môžeme urobiť aj my, hociktorý z nás...
ekopo
18.01.10,18:42
bez ohľadu na názory v téme prezentované : http://ww.mimibazar.sk/vtip.php?id=12508
Iši
25.01.10,16:34
Rešpektujem názory každého, ale najmä horúce hlavy - prečítajte si vyjadrenie toho, ktorý bol účastníkom celého "incidentu" Vôbec nie je to tak, ako sa to snažili vykresliť naše slávne média. Každú správu je potrebné čítať, alebo počúvať s veľkou dávkou rezervy. A v prvom rade zaradiť svoj vlastný úsudok a sledovať, komu to vyhovuje a kto je adresou nápadu.:confused:
Rozalka
25.01.10,16:45
Mohol si priložiť link, KDE si to máme prečítať ...
http://www.aktuality.sk/clanok/155267/Dublin:%20V%C3%BDbu%C5%A1nina%20nebola%20v%20batoh u/
Veľký rozdiel v tom, či bola výbušnina v batožine alebo v jej popruhu na zjavné ohrozenie pasažierov nevidím.