janaGT
06.01.10,19:00
Jano s Majou chodia k babke, ktorá predáva perníky.
Obe deti jej pomáhajú, hlavne so zdobením.
Kým babka ozdobí 5 perníkov, ozdobí Maja 3 a Jano 2. Pri poslednej návšteve ozdobili všetci traja spolu 5 plných tácok. Maja s babkou zdobili po celý čas, Jano najprv zdobil a potom zrovnával perníky po 12 na jednu tácku a ...odnášal ich do komory. Všetci traja v ten istý okamih začali i skončili.
1 Koľko perníkov ozdobil Jano? 2.Ako dlho im trvala práca ak babka ozdobí 1 perník za 4 minúty? 3.Ako dlho pomáhal Jano zdobiť?
willma
06.01.10,18:18
prosím ťa a to v matematike pre ktorý ročník je táto lahôdka???
Heni
06.01.10,18:20
Jano s Majou chodia k babke, ktorá predáva perníky.
Obe deti jej pomáhajú, hlavne so zdobením.
Kým babka ozdobí 5 perníkov, ozdobí Maja 3 a Jano 2. Pri poslednej návšteve ozdobili všetci traja spolu 5 plných tácok. Maja s babkou zdobili po celý čas, Jano najprv zdobil a potom zrovnával perníky po 12 na jednu tácku a ...odnášal ich do komory. Všetci traja v ten istý okamih začali i skončili.
1 Koľko perníkov ozdobil Jano? 2.Ako dlho im trvala práca ak babka ozdobí 1 perník za 4 minúty? 3.Ako dlho pomáhal Jano zdobiť?

aj na poslednej tácke ich bolo 12? či?
koľko trvalo zrovnanie jednej tácky? ;)
buchač
06.01.10,18:20
Jano s Majou chodia k babke, ktorá predáva perníky.
Obe deti jej pomáhajú, hlavne so zdobením.
Kým babka ozdobí 5 perníkov, ozdobí Maja 3 a Jano 2. Pri poslednej návšteve ozdobili všetci traja spolu 5 plných tácok. Maja s babkou zdobili po celý čas, Jano najprv zdobil a potom zrovnával perníky po 12 na jednu tácku a ...odnášal ich do komory. Všetci traja v ten istý okamih začali i skončili.
1 Koľko perníkov ozdobil Jano? 2.Ako dlho im trvala práca ak babka ozdobí 1 perník za 4 minúty? 3.Ako dlho pomáhal Jano zdobiť?

mimotemymimotemymimotemy

Keď vidím takú úlohu , vraždil by som ....:eek:

Moja odpoveď znie ....Jano ozdobil len 2 , zvyšný čas jedol to , čo babka stihla ozdobiť za 1 minútu ....;)

Nikdy som nepochopil , na aký účel boli , sú a aj budú takéto príklady ....
Hlavne ich využitie v praxi .....:confused::confused::confused:

Ešte taký postreh , chýba mi nejaký údaj ...ako dlho zdobila perník Maja ?
kukučka
06.01.10,18:22
Jano s Majou chodia k babke, ktorá predáva perníky.
Obe deti jej pomáhajú, hlavne so zdobením.
Kým babka ozdobí 5 perníkov, ozdobí Maja 3 a Jano 2. Pri poslednej návšteve ozdobili všetci traja spolu 5 plných tácok. Maja s babkou zdobili po celý čas, Jano najprv zdobil a potom zrovnával perníky po 12 na jednu tácku a ...odnášal ich do komory. Všetci traja v ten istý okamih začali i skončili.
1 Koľko perníkov ozdobil Jano? 2.Ako dlho im trvala práca ak babka ozdobí 1 perník za 4 minúty? 3.Ako dlho pomáhal Jano zdobiť?

60 perníkov
1. Jano 4 perníky
2. 140 minút - babka 35 perníkov, Maja 21
3. 40 minút
Heni
06.01.10,18:22
mimotemymimotemymimotemy

Keď vidím takú úlohu , vraždil by som ....:eek:

Moja odpoveď znie ....Jano ozdobil len 2 , zvyšný čas jedol to , čo babka stihla ozdobiť za 1 minútu ....;)

Nikdy som nepochopil , na aký účel boli , sú a aj budú takéto príklady ....
Hlavne ich využitie v praxi .....:confused::confused::confused:

Ešte taký postreh , chýba mi nejaký údaj ...ako dlho zdobila perník Maja ?

Maja zdobila 1 perník 6,666667 minúty.
Ale ako dlho ho varila? :confused:
Flinstone
06.01.10,18:23
mimotemymimotemymimotemy

Keď vidím takú úlohu , vraždil by som ....:eek:

Moja odpoveď znie ....Jano ozdobil len 2 , zvyšný čas jedol to , čo babka stihla ozdobiť za 1 minútu ....;)

Nikdy som nepochopil , na aký účel boli , sú a aj budú takéto príklady ....
Hlavne ich využitie v praxi .....:confused::confused::confused:

Ešte taký postreh , chýba mi nejaký údaj ...ako dlho zdobila perník Maja ?
to tam je... 6 minut a 40 sekund
:cool:
janaGT
06.01.10,18:24
prosím ťa a to v matematike pre ktorý ročník je táto lahôdka???

pre 6. ročník
janaGT
06.01.10,18:25
riešila som to aj priateľmi na facebooku, odpovede boli 2 a rovnaké:
perniky zdobili 140min,teda dve hodiny a 20min, jano zdobil len 40minut a ozdobil 4 perniky..
ale ako k tomu tá kamoška prišla, to teda neviem .... moje mozgové závity na to nie sú postačujúce :)
willma
06.01.10,18:30
pre 6. ročník Zbohom a píš čo ma to len čaká :confused:. Odmietam do budúcna riešiť takéto matematické lahôdky aj za cenu, že by mláďa baňu (najlepšie zlatú) prinieslo.
luigi72
06.01.10,18:36
Dufam, ze som to napisal aj pre deti zrozumitelnym sposobom:

Spolu je 5 tacok, cize 5x12=60 pernikov

Keby vsetci robili od sameho zaciatku, tak kazdych 10 pernikov dokoncia spolu, cize 6x zacnu aj koncia spolu.

Nakolko musia koncit naraz aj napriek tomu, ze Jano isty cas zrovnava a nezdobi, ke Jano vypadne z jedneho kola, musi babka spolu s Majou spravit o 2 viac.

Kedze zdobit mozu len cele perniky, neprichadza do uvahy vypadnutie Jana z jedneho kola (len 2 perniky by boli do plusu a babka s Majou nezdobia rovnako rychlo), ani z 2 kol, ani z 3 kol, ale Jano musel vypadnut zo 4 kol (4x2 perniky = 8 pernikov).

To znamena, ze Jano zdobil len v 2 kolach, cize spolu ozdobil 4 perniky.

Tiez to znamena, ze celkovo bolo 6+1 kol, nakolko museli rozdelit Janovych 8 pernikov (5 babke a 3 Majke).

Z toho vychadza, ze babka ozdobila celkovo 7x5 pernikov, a kedze 1 pernik zdobila 4 minuty, celkovo zdobila 35x4 minuty = 140 minut.

Jano pomahal zdobit len v 2 kolach. Kym babka ozdobi 5 pernikov, Jano len 2, z toho nam vychadza, ze Kym jano ozdobil 4 perniky, babka ozdobila 10. vysledok: Jano pomahal zdobit 10x4 min= 40 minut.
janaGT
06.01.10,18:36
kamoška mi to dala aj s pokecom:
no takze urobili 12taciek po 5, takze dokopy 60 pernikov..
tak som sla teda postupne pre maju a babku.. kym babka spravila 5,maja 3, to je 8
kym babka 10, maja 6, to je 16 dokopy
az som prisla k babka 35 a maja 21 to je
dokopy 56
60-56 je 4 a to je to co spravil jano
a kedze babka spravila 35pernikov,tak ked jeden robila 4minuty,tak 35 spravila za 140minut
jano urobil tie styri kym babka spravila 10.. a to je 40min
janaGT
06.01.10,18:43
Dufam, ze som to napisal aj pre deti zrozumitelnym sposobom:

Spolu je 5 tacok, cize 5x12=60 pernikov

Keby vsetci robili od sameho zaciatku, tak kazdych 10 pernikov dokoncia spolu, cize 6x zacnu aj koncia spolu.

Nakolko musia koncit naraz aj napriek tomu, ze Jano isty cas zrovnava a nezdobi, ke Jano vypadne z jedneho kola, musi babka spolu s Majou spravit o 2 viac.

Kedze zdobit mozu len cele perniky, neprichadza do uvahy vypadnutie Jana z jedneho kola (len 2 perniky by boli do plusu a babka s Majou nezdobia rovnako rychlo), ani z 2 kol, ani z 3 kol, ale Jano musel vypadnut zo 4 kol (4x2 perniky = 8 pernikov).

To znamena, ze Jano zdobil len v 2 kolach, cize spolu ozdobil 4 perniky.

Tiez to znamena, ze celkovo bolo 6+1 kol, nakolko museli rozdelit Janovych 8 pernikov (5 babke a 3 Majke).

Z toho vychadza, ze babka ozdobila celkovo 7x5 pernikov, a kedze 1 pernik zdobila 4 minuty, celkovo zdobila 35x4 minuty = 140 minut.

Jano pomahal zdobit len v 2 kolach. Kym babka ozdobi 5 pernikov, Jano len 2, z toho nam vychadza, ze Kym jano ozdobil 4 perniky, babka ozdobila 10. vysledok: Jano pomahal zdobit 10x4 min= 40 minut.


ou, to je vyčerpávajúce riešenie .... ďakujem!
určite by som sama na to neprišla_
cloe
06.01.10,18:45
Dufam, ze som to napisal aj pre deti zrozumitelnym sposobom:

Spolu je 5 tacok, cize 5x12=60 pernikov

Keby vsetci robili od sameho zaciatku, tak kazdych 10 pernikov dokoncia spolu, cize 6x zacnu aj koncia spolu.

Nakolko musia koncit naraz aj napriek tomu, ze Jano isty cas zrovnava a nezdobi, ke Jano vypadne z jedneho kola, musi babka spolu s Majou spravit o 2 viac.

Kedze zdobit mozu len cele perniky, neprichadza do uvahy vypadnutie Jana z jedneho kola (len 2 perniky by boli do plusu a babka s Majou nezdobia rovnako rychlo), ani z 2 kol, ani z 3 kol, ale Jano musel vypadnut zo 4 kol (4x2 perniky = 8 pernikov).

To znamena, ze Jano zdobil len v 2 kolach, cize spolu ozdobil 4 perniky.

Tiez to znamena, ze celkovo bolo 6+1 kol, nakolko museli rozdelit Janovych 8 pernikov (5 babke a 3 Majke).

Z toho vychadza, ze babka ozdobila celkovo 7x5 pernikov, a kedze 1 pernik zdobila 4 minuty, celkovo zdobila 35x4 minuty = 140 minut.

Jano pomahal zdobit len v 2 kolach. Kym babka ozdobi 5 pernikov, Jano len 2, z toho nam vychadza, ze Kym jano ozdobil 4 perniky, babka ozdobila 10. vysledok: Jano pomahal zdobit 10x4 min= 40 minut.

Škoda, že sa nedá oceniť príspevok, dala by som ti bodík:)
luigi72
06.01.10,18:47
ten usmev bohato staci :)

...a mam dobry pocit, ze som pomohol. ;)
buchač
06.01.10,18:52
Dufam, ze som to napisal aj pre deti zrozumitelnym sposobom:

Spolu je 5 tacok, cize 5x12=60 pernikov

Keby vsetci robili od sameho zaciatku, tak kazdych 10 pernikov dokoncia spolu, cize 6x zacnu aj koncia spolu.

Nakolko musia koncit naraz aj napriek tomu, ze Jano isty cas zrovnava a nezdobi, ke Jano vypadne z jedneho kola, musi babka spolu s Majou spravit o 2 viac.

Kedze zdobit mozu len cele perniky, neprichadza do uvahy vypadnutie Jana z jedneho kola (len 2 perniky by boli do plusu a babka s Majou nezdobia rovnako rychlo), ani z 2 kol, ani z 3 kol, ale Jano musel vypadnut zo 4 kol (4x2 perniky = 8 pernikov).

To znamena, ze Jano zdobil len v 2 kolach, cize spolu ozdobil 4 perniky.

Tiez to znamena, ze celkovo bolo 6+1 kol, nakolko museli rozdelit Janovych 8 pernikov (5 babke a 3 Majke).

Z toho vychadza, ze babka ozdobila celkovo 7x5 pernikov, a kedze 1 pernik zdobila 4 minuty, celkovo zdobila 35x4 minuty = 140 minut.

Jano pomahal zdobit len v 2 kolach. Kym babka ozdobi 5 pernikov, Jano len 2, z toho nam vychadza, ze Kym jano ozdobil 4 perniky, babka ozdobila 10. vysledok: Jano pomahal zdobit 10x4 min= 40 minut.

He , he ....brachu ....ale to je už pomaly logika ....a nie matika ...a pre mňa ? ...čistá psychiatria......:D:D:D
luigi72
06.01.10,18:54
:D heh, ved matika je sama o sebe cista logika, ci nie? ;)
janaGT
06.01.10,18:55
:D heh, ved matika je sama o sebe cista logika, ci nie? ;)


no jednoducho, si dobrý! Patrí ti môj obdiv.
buchač
06.01.10,18:59
:D heh, ved matika je sama o sebe cista logika, ci nie? ;)

Kedy ako .....pre koho ako ....:confused:

Aj psychológia je logika .....a v tej som v pohode ...;)
Johanka
06.01.10,19:10
Priznám sa, že som zo zadania čítala iba prvé slová a úprimne som sa tragikomicky zasmiala. Takéto haluzné príklady deti riešia v rámci matematických súťaží aj v skoršom veku a opakovane doma nevychádzame z údivu. S niektorými príkladmi ani učiteľky nevedia pohnúť.
Napr. pytagoriáda pre 3.ročník ZŠ :
Tretiaci mali šatňu, v ktorej odkladali papučky. Koľko papučiek zostalo v šatni, ak chýbali piati tretiaci ?
:)
AJED
06.01.10,19:13
podľa mňa všetky, nezaleží koľko detí chýba stále tam majú odložené papuče
Johanka
06.01.10,19:17
:D :D no, ale koľko to je všetky? A čo keď si nosia papuče domov ?
JankaO
06.01.10,19:18
Alebo práve tých 5 párov, ak nechýbajú, majú ich obuté a nie v šatni.:D
buchač
06.01.10,20:34
Priznám sa, že som zo zadania čítala iba prvé slová a úprimne som sa tragikomicky zasmiala. Takéto haluzné príklady deti riešia v rámci matematických súťaží aj v skoršom veku a opakovane doma nevychádzame z údivu. S niektorými príkladmi ani učiteľky nevedia pohnúť.
Napr. pytagoriáda pre 3.ročník ZŠ :
Tretiaci mali šatňu, v ktorej odkladali papučky. Koľko papučiek zostalo v šatni, ak chýbali piati tretiaci ?
:)

To je ako ....

Visí to na stene , sú to hodinky ....čo je to ????
luigi72
06.01.10,21:02
Priznám sa, že som zo zadania čítala iba prvé slová a úprimne som sa tragikomicky zasmiala. Takéto haluzné príklady deti riešia v rámci matematických súťaží aj v skoršom veku a opakovane doma nevychádzame z údivu. S niektorými príkladmi ani učiteľky nevedia pohnúť.
Napr. pytagoriáda pre 3.ročník ZŠ :
Tretiaci mali šatňu, v ktorej odkladali papučky. Koľko papučiek zostalo v šatni, ak chýbali piati tretiaci ?
:)


:) Ved vravim, ze cela matematika je o logike. ;)

Otazka je jednoznacna: Kolko papuciek zostalo v satni, ak chybali piati tretiaci? Papucky si skolaci prezuvaju, vsakze? Nechavaju v satni topanky. Ak niekto chyba, papuce tam ostavaju. Ak chybaju piati, ostava tam 10 papuciek (5 parov). Tretiaci to vyriesia bez problemov. :)
marjankaj
06.01.10,21:11
:) Ved vravim, ze cela matematika je o logike. ;)

Otazka je jednoznacna: Kolko papuciek zostalo v satni, ak chybali piati tretiaci? Papucky si skolaci prezuvaju, vsakze? Nechavaju v satni topanky. Ak niekto chyba, papuce tam ostavaju. Ak chybaju piati, ostava tam 10 papuciek (5 parov). Tretiaci to vyriesia bez problemov. :)


Ale keby na to urobili zákon a napísali príslušné paragrafy, tak by to také jasné už nemuselo byť.:D:eek::confused:
brinza
07.01.10,12:29
riešila som to aj priateľmi na facebooku, odpovede boli 2 a rovnaké:
perniky zdobili 140min,teda dve hodiny a 20min, jano zdobil len 40minut a ozdobil 4 perniky..
ale ako k tomu tá kamoška prišla, to teda neviem .... moje mozgové závity na to nie sú postačujúce :)
tak ty sa asi fest nudis :))) neces pomoct aj mne? :D
janaGT
07.01.10,19:03
tak ty sa asi fest nudis :))) neces pomoct aj mne? :D

neviem, ako to teraz myslíš, že sa fest nudím - môžeš mi to vysvetliť? :cool:
A možno je takéto riešenie púloh lepšie ako tvoje záujmy, ktoré máš v profile: Záujmy
PC, sport, TV, pivo, zeny :)
goosesk
07.01.10,19:18
mne sa paci takatu uloha z uctovnickeho prostredia:

Traja muži prišli do motelu :
Recepčný uviedol, že izba stoji 30,- Sk, a tak každý z mužov
zaplatil 10,- Sk.
Všetci odišli na izbu.
O chvíľu recepčný zistil, že cena je nižšia a činí 25,- Sk.
Vzal teda 5,- Sk a poslal poslíčka, aby ich vrátil.
Ten však nevedel, ako rozdeliť 5,- Sk na tri rovnaké diely, preto každému z mužov vrátil len 1,- Sk a 2,- Sk si ponechal...
To znamená, že každý z mužov nakoniec zaplatil 9,- Sk.
Je to tak??
To je dohromady 27,- Sk...
Je to tak??
Poslíček má vo vrecku 2,- Sk...
Je to tak??
To je dohromady 29,- Sk...
Je to tak??
Tak kde je, tá koruna?



z nostalgie som tam ponechal Sk
luigi72
07.01.10,19:52
jj, poznam :)

Matika konci vtedy, ked sa zacne nelogicky porovnavat povodnych 30 korun s 3x9 + 2 korunami :D

Lebo povodne zaplatili za 30 korunovu izbu 3x10 korun.
Potom sa cena izby znizila na 25 Sk, cize mali preplatok 5 Sk.
Dostali spat iba po 1 Sk, cize za izbu zaplatili 3x9 Sk = 27 Sk a zvysne 2 Sk ma ten poslicek.

Tot vsjo.
danushka
07.01.10,20:12
:) Ved vravim, ze cela matematika je o logike. ;)

Otazka je jednoznacna: Kolko papuciek zostalo v satni, ak chybali piati tretiaci? Papucky si skolaci prezuvaju, vsakze? Nechavaju v satni topanky. Ak niekto chyba, papuce tam ostavaju. Ak chybaju piati, ostava tam 10 papuciek (5 parov). Tretiaci to vyriesia bez problemov. :)
Opýtala som sa svojho syna - tretiaka na strednej, ako by to bolo s ich papučkami a on na mňa takto :eek::eek::eek::eek::eek:, že o čom točím, vraj kto by sa dnes ešte prezúval v škole:D:;).
Takže u nás riešenie : v šatni žiadne papučky ani pred, ani po vyučovaní...
Xanti
07.01.10,20:14
jj, poznam :)

Matika konci vtedy, ked sa zacne nelogicky porovnavat povodnych 30 korun s 3x9 + 2 korunami :D

Lebo povodne zaplatili za 30 korunovu izbu 3x10 korun.
Potom sa cena izby znizila na 25 Sk, cize mali preplatok 5 Sk.
Dostali spat iba po 1 Sk, cize za izbu zaplatili 3x9 Sk = 27 Sk a zvysne 2 Sk ma ten poslicek.

Tot vsjo. Toto mi pripomenulo film "Byl jednou jeden polda" kde veliteľ rátal prsty na rukách. Pekne od posledného...

10, 9, 8, 7, 6 a + 5 je predsa 11. ;)

Pamätáte? :D:D:D:D
marjankaj
07.01.10,20:18
Toto mi pripomenulo film "Byl jednou jeden polda" kde veliteľ rátal prsty na rukách. Pekne od posledného...

10, 9, 8, 7, 6 a + 5 je predsa 11. ;)

Pamätáte? :D:D:D:D

A keď si dá jeden odrezať, tak môže počítať.
10,9,8,7 + 5 je dvanásť:D:D:D
marina8
07.01.10,20:23
Ale keby na to urobili zákon a napísali príslušné paragrafy, tak by to také jasné už nemuselo byť.:D:eek::confused:


:D:D:D:D
marina8
07.01.10,20:36
jj, poznam :)

Matika konci vtedy, ked sa zacne nelogicky porovnavat povodnych 30 korun s 3x9 + 2 korunami :D

Lebo povodne zaplatili za 30 korunovu izbu 3x10 korun.
Potom sa cena izby znizila na 25 Sk, cize mali preplatok 5 Sk.
Dostali spat iba po 1 Sk, cize za izbu zaplatili 3x9 Sk = 27 Sk a zvysne 2 Sk ma ten poslicek.

Tot vsjo.


nechapem:D
ked stoji izba 30 a su traja tak 30/3 , kazdy po 10 skk
znizi sa cena na 25: zas su na tych 25 skk 3, tak 25/3= 8,333 periodicke;)
lebo keby im hned povedal, ze izba stoji 25 skk, tak kazdy z nich musi dat 8,33, aby sa na nu vyskladali
poslicek da kazdemu po 1 skk, tak kazdy z nich ma 8,333+1=9,333 zaplatit
9,33*3=27,99999 + 2 skk poslicek je stale 30 skkk
tak kde to chyba ta 1 koruna?
asi je uz na mna neskoro:D:D:D
Xanti
07.01.10,20:38
nechapem:D
ked stoji izba 30 a su traja tak 30/3 , kazdy po 10 skk
znizi sa cena na 25: zas su na tych 25 skk 3, tak 25/3= 8,333 periodicke;)
lebo keby im hned povedal, ze izba stoji 25 skk, tak kazdy z nich musi dat 8,33, aby sa na nu vyskladali
poslicek da kazdemu po 1 skk, tak kazdy z nich ma 8,333+1=9,333 zaplatit
9,33*3=27,99999 + 2 skk poslicek je stale 30 skkk
tak kde to chyba ta 1 koruna?
asi je uz na mna neskoro:D:D:D
Marina rátaj so mnou,
izba stojí 25 sk, poslíček si nechal 2 sk, a tým trom vrátil po 1 sk
Ako žiadna koruna nechýba... ved predsa 25+2+1+1+1 = 30 Sk.

Je to o spôsobe rátania ( či spredu abo zo zadu ) ako s tými prstami. :D:D:D:D
marina8
07.01.10,20:43
Marina rátaj so mnou,
izba stojí 25 sk, poslíček si nechal 2 sk, a tým trom vrátil po 1 sk
Ako žiadna koruna nechýba... ved predsa 25+2+1+1+1 = 30 Sk.

Je to o spôsobe rátania ako s tými prstami. :D:D:D:D


jaj, ved som sa aj divila, ze preco mi nic nechyba, ani koruna, ani prsty, aspon zatial:D:D:D
cloe
07.01.10,20:43
Mne sa páči Burianovo rátanie v známej rozprávke:
"Jedno nebo dvě vejce sú tři vejce".:D
marina8
07.01.10,20:46
Mne sa páči Burianovo rátanie v známej rozprávke:
"Jedno nebo dvě vejce sú tři vejce".:D

to je ako ked " ide jedna hus za druhou, kolko ich vlastne ide?";)
marjankaj
07.01.10,20:50
to je ako ked " ide jedna hus za druhou, kolko ich vlastne ide?";)

A keď sa tu počíta iba do troch, tak pridám aj ja.
Stáli tam tři, on , ona a jeho.
marina8
07.01.10,20:55
A keď sa tu počíta iba do troch, tak pridám aj ja.
Stáli tam tři, on , ona a jeho.

;):D
ludex
07.01.10,20:58
A keď sa tu počíta iba do troch, tak pridám aj ja.
Stáli tam tři, on , ona a jeho.


No toto,no toto,kam sme sa to dostali. :eek::):eek:
danushka
07.01.10,21:10
A keď sa tu počíta iba do troch, tak pridám aj ja.
Stáli tam tři, on , ona a jeho.


No toto,no toto,kam sme sa to dostali. :eek::):eek:

...a štvrtý jej hovorí : jemne mu ho mni...:D...a už boli piati...

No toto, no toto...
ludex
07.01.10,21:14
...a štvrtý jej hovorí : jemne mu ho mni...:D...a už boli piati...

No toto, no toto...


A EBÉN CI ! No toto,no toto! :D:eek::D
willma
08.01.10,13:45
:) Ved vravim, ze cela matematika je o logike. ;)

Otazka je jednoznacna: Kolko papuciek zostalo v satni, ak chybali piati tretiaci? Papucky si skolaci prezuvaju, vsakze? Nechavaju v satni topanky. Ak niekto chyba, papuce tam ostavaju. Ak chybaju piati, ostava tam 10 papuciek (5 parov). Tretiaci to vyriesia bez problemov. :) No neviem ako tretiaci, ale po hlasnom prečítaní príkladu sa z druhej izby ozvala moja druháčka a bez zaváhania zakotila správny výsledok :)
ludex
08.01.10,13:53
No neviem ako tretiaci, ale po hlasnom prečítaní príkladu sa z druhej izby ozvala moja druháčka a bez zaváhania zakotila správny výsledok :)

No toto, no toto ! :eek:
pepsikova
08.01.10,14:06
60 perníkov
1. Jano 4 perníky
2. 140 minút - babka 35 perníkov, Maja 21
3. 40 minút
..

..priznám sa, že som nečítala celú tému a hneď na začiatku som súhlasila s buchačom, že toho, kto dá takúto úlohu, treba zanožíkovať..
..ale KUKUČ, ty si génius..g e n i u s.....no a "luigi!!..nemám slov..škoda, že tu sa nedá dať bodík..
(ďalej ani nečítam,lebo mi dochádza, že s naším školstvom a hlavne s matematikou je niečo v neporiadku..ale to je len môj osobný názor..
willma
08.01.10,14:28
No toto, no toto ! :eek: no bóže no tak teda spisovno - povedala:D:D:D:D
Deganova
08.01.10,16:05
Keď matematika tak vysoká policajná: Náčelník oslavuje 50 rokov a pri tejto príležitosti mu kolegovia kúpia dar v hodnote 28,- Sk. Keďže sú na oddelení 7 začnú to deliť:
1 policajt 28 : 7 = 13 ( a to 7 v 21 na nachádza 3x, 7 x 3 je 21, sedem nám zostatlo 7:7 je jedna = výsledok 13)
2 policajt robí skúšku správnosti a počíta: 3x7 = 21 7x7=7 21+7=28
3 policajt : chlapi a keď to nevieme skúsme to takto:13
13
13
13
13
13
13
-----
28
(poznámka: rátaj 3+3+3+3+3+3+3+1+1+1+1+1+1+1) takže aj takáto je matematika
pepsikova
09.01.10,11:36
Keď matematika tak vysoká policajná: Náčelník oslavuje 50 rokov a pri tejto príležitosti mu kolegovia kúpia dar v hodnote 28,- Sk. Keďže sú na oddelení 7 začnú to deliť:
1 policajt 28 : 7 = 13 ( a to 7 v 21 na nachádza 3x, 7 x 3 je 21, sedem nám zostatlo 7:7 je jedna = výsledok 13)
2 policajt robí skúšku správnosti a počíta: 3x7 = 21 7x7=7 21+7=28
3 policajt : chlapi a keď to nevieme skúsme to takto:13
13
13
13
13
13
13
-----
28
(poznámka: rátaj 3+3+3+3+3+3+3+1+1+1+1+1+1+1) takže aj takáto je matematika..

..no ty brďo..tak proti tomuto sú i moje lineárne funkcie malinôčka...:D:D:D
bv_alexandra
12.01.10,06:44
Toto mi prišlo dnes emailom:
Príjemnú zábavu - správne čislo je heslo k otvoreniu súboru.
:)
Čauko,
přeposílám malou mozkovou rozcvičku (viz níže). Před tebou je jedna malá
úloha. Údajně ji vyřeší jen lidé s IQ vyšším než 120. Zde jsou příklady:

2 + 3 = 10
7 + 2 = 63
6 + 5 = 66
8 + 4 = 96

Kolik je 9 + 7 = ????

Výsledné číslo použij jako heslo pro otevření přiloženého souboru. Pokud byl
výsledek správný, soubor se otevře a ty se napiš do seznamu a pošli to dál
někomu, o kom si myslíš, že to zvládne:)
ivka70
12.01.10,06:56
Toto mi prišlo dnes emailom:
Príjemnú zábavu - správne čislo je heslo k otvoreniu súboru.
:)
Čauko,
přeposílám malou mozkovou rozcvičku (viz níže). Před tebou je jedna malá
úloha. Údajně ji vyřeší jen lidé s IQ vyšším než 120. Zde jsou příklady:

2 + 3 = 10
7 + 2 = 63
6 + 5 = 66
8 + 4 = 96

Kolik je 9 + 7 = ????

Výsledné číslo použij jako heslo pro otevření přiloženého souboru. Pokud byl
výsledek správný, soubor se otevře a ty se napiš do seznamu a pošli to dál
někomu, o kom si myslíš, že to zvládne:)

a + b = a*(a+b) :)
kyblik
12.01.10,07:38
Tento súbor mal vytvoriť Shahzaib Khan - teda v prvý v poradí a zatial ho vytvorila nejaká Jana...:rolleyes:
bobino38
12.01.10,07:45
to si tam napísala dobrú blbosť, ja mám IQ vraj 116 a zvládol som to:-))
bobino38
12.01.10,07:46
úloha. Údajně ji vyřeší jen lidé s IQ vyšším než 120. Zde jsou příklady
kyblik
12.01.10,09:49
to si tam napísala dobrú blbosť, ja mám IQ vraj 116 a zvládol som to:-))

Tak už si sa pochválil a teraz šup-šup do roboty...;)
elpka
12.01.10,10:27
túto úlohu doniesla Veronka zo školy....súťažili sme kto to skôr vyrieši....:D

nahraď písmena za čísla....
MOTOR
- FIAT
----------
VOLVO
kyblik
12.01.10,11:34
Obrovské množstvo kombinácií... Ako to dopadlo...?
elpka
12.01.10,12:10
Obrovské množstvo kombinácií... Ako to dopadlo...?
to áno...je tam viac možností.....je štvrtáčka, takže som to mala skôr, ale bola som prekvapená, že z celej triedy to mali dobre len dvaja....:rolleyes:
jozka56
12.01.10,17:38
túto úlohu doniesla Veronka zo školy....súťažili sme kto to skôr vyrieši....:D

nahraď písmena za čísla....
MOTOR
- FIAT
----------
VOLVO
46 561
- 9 725
---------
36 836 ja som našla iba toto riešenie, aké sú iné?
elpka
13.01.10,12:15
46 561
- 9 725
---------
36 836 ja som našla iba toto riešenie, aké sú iné?

Ja mám toto, ale je ich viac...:rolleyes::D
81213
- 9642
--------
71571