Alexandra Molnárová
14.09.05,13:16
Asi pred dvomi týždňami sa mi vyhodili vyrážky na chrbte. Neviem prísť na to od čoho, nikdy predtým som to nemala. Už som si skúšala urobiť aj peeling, ale nepomohlo to. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Práve teraz keď je ešte teplučko a ja si nemôžem obliecť nič na ramienka, lebo to mám aj na ramenách. :confused:
Velettka
14.09.05,11:19
Aj mňa by to zaujímalo, aj mne sa to vyhodilo .... inak mám pleť jak decká prdeľka ....
Bionda
14.09.05,11:36
V prvom rade treba zvážiť aj to teplo čo bolo, takže by som navrhovala (predpokladám, že vyrážky sú z biely jadrom) repíkové obklady, prať mydlovými práškami , vyhnúť sa syntetickým tkanivám v oblečení, skúsiť stravovanie zmeniť, ak to neprejde budeš musieť navšíviť kožnú lekárku, ktorá ti pravdepodobne naordinuje ATB, ak sú hnisavé , event. nejakú substitučnú liečbu.
anitram
14.09.05,12:11
Mne sa vzdycky vyhodia na pleciach, ked mam tie nase zenske dni. to potom boli a je zapalene este dalsi tyzden po skonceni. Ale skus porozmyslat ci si aj nieco nepojedla, co si doteraz nejedla, ja som sa vzdy divila preco mam z casu na cas vyhadzanu tvar a odsledovala som si co jedavam a zistila som, ze to ta "nebezpecna" cokolada ma na rovasi, ktorej sa niekedy neviem dojest :)

Moze byt aj to teplo, priatelovi sa z tepla vyhadzuju biele bodecky a to aj nahlave vo vlasoch, na prsiach, na chrbte, na krku

Hlavne treba odsledovat, ci ste nemali nieco neobvykle, co bezne nejete, nenosievate oblecene atd ... az potom by som uvazovala nad koznou lekarkou.

Drzim palce nech objavite ten "spustac" vyrazok
Mr.BlendeR
18.01.09,16:18
Ahojte Vsetci..Takze Za prve prpeacte mi za pravopis ale mam toho dost na slovencine :D takze podme k veci..Ja mam ties taki problem s timi virazkami,.,.nedavno pred 2 mesiacmi som sa virazil najprv na tvari,.a pokracovalo to az k prsiam a ptoom an chrbat cely chrbat viraziek..a neviem od coho to mam..natieral so msa kazdy den mastickami..a sirove mydlo..No pomohlo trooska l..ale ked som videl ze nepomaha tak neviem co mam robit...na tvari uz nemam a pokozku ma mties jako babetko..neviem co s tim mam robit..ale najprv nic ani som o tom nevedel...a teras ma to sem tam aj svrbi..neviem co to je volaka choroba..alebo nevie, od coho to moze bit..ale ani more mi nepomohlo to slnko som mislel ze m ito vidiahne a slana voda vizere ale nic.. tak som sa tu registroval s napadom ze bi mi niekto dal nejaki skuseni alebo niekto ktroy to uz mal..prosim vas ludia..hambim sa ist aj na plavaren do pice..nechcem ab ma za do odcudzovali..a dufam ze to nemam v volakom pokrocilom stadiu...:mee::mee::mee:..To sa namieste zabijem ak to nebude viliecitelne...dufam ludia prosim vas pomozte mi nejak .alebo niekto..budem vam v dacni.. velmi...aj zaplatim kolko bude treba..LEN CHCEM BIT ZDRAVY :( :( :( :( :( Dakujem ahojte..pekny den
arizona
18.01.09,22:43
Ahojte Vsetci..Takze Za prve prpeacte mi za pravopis ale mam toho dost na slovencine :D takze podme k veci..Ja mam ties taki problem s timi virazkami,.,.nedavno pred 2 mesiacmi som sa virazil najprv na tvari,.a pokracovalo to az k prsiam a ptoom an chrbat cely chrbat viraziek..a neviem od coho to mam..natieral so msa kazdy den mastickami..a sirove mydlo..No pomohlo trooska l..ale ked som videl ze nepomaha tak neviem co mam robit...na tvari uz nemam a pokozku ma mties jako babetko..neviem co s tim mam robit..ale najprv nic ani som o tom nevedel...a teras ma to sem tam aj svrbi..neviem co to je volaka choroba..alebo nevie, od coho to moze bit..ale ani more mi nepomohlo to slnko som mislel ze m ito vidiahne a slana voda vizere ale nic.. tak som sa tu registroval s napadom ze bi mi niekto dal nejaki skuseni alebo niekto ktroy to uz mal..prosim vas ludia..hambim sa ist aj na plavaren do pice..nechcem ab ma za do odcudzovali..a dufam ze to nemam v volakom pokrocilom stadiu...:mee::mee::mee:..To sa namieste zabijem ak to nebude viliecitelne...dufam ludia prosim vas pomozte mi nejak .alebo niekto..budem vam v dacni.. velmi...aj zaplatim kolko bude treba..LEN CHCEM BIT ZDRAVY :( :( :( :( :( Dakujem ahojte..pekny den
Poznám ľudí,ktorým sa robili vyrážky ,lebo robili v prašnom prostredí, alebo v chlade...
Na všetky vyrážky vraj pomáha pravidelný sexuálny život:D
KIKA16
19.01.09,07:43
Mr. BlendeR, keďže spomínaš slovenčinu, predpokladám že si vo vedku do 18 rokov. Ťažko je takto určiť a radiť. Syn, keď mal cca 16 rokov sa vrátil od mora, kde bol s otcom v takom stave, že sa mi chcelo plakať-kombinácia slnko, mlieko na opaľovanie a piesok. Jedna zapálená vyrážka sa prelínala so susednými , na 1 cm2 ich mal aj päť a to nepreháňam, všetko zapálené. Pomohla návšteva kožnej lekárky, ktorá mu predpísala ZINERIT. Je to antibiotikové tonikum. A potom precízne čistenie pleti tváre, chrbta a hrude najprv pleťovou protizápalovou vodou(s tee tree oilom) a následne ošetrenie zineritom. 2x denne. Po 2-3 týždňoch bol chalan na nespoznanie. Takže skús to u lekárky. Nielen poradí ale vhodné lieky aj predpíše.

Ale najdôležitejšie je pravidelné čistenie pleti - protizápalovou vodou ( s propolisom alebo tee tree oilom) aj keď možno máš pocit, že to je pre baby.
Mr.BlendeR
19.01.09,08:23
Kika16 Dakujem ..No ano mam 16 Rokou :D Uhadla si -. ((: nO sak To iba na predpis?Ale ked ja sa tam hambim ist...Ze co mi povie ... :( volako treba to spravis..Skusim to co si napisala opitam sa na tom v lekarni. a kebi to vsetko nepomohlo?:(
KIKA16
19.01.09,12:56
Ja nie som lekárka, ani kozmetička. Len mamička ;). Pokial viem, je to antibiotikum, takže na predpis... :mee:
Ale v dnešnej dobe keď chalalni bežne chodia aj na kozmetiku hanbiť sa ísť k lekárke? Neblázni. Je to v tvojom záujme.:---
A ináč, len čo som spomínala protizápalové čistiace vody. Ráno a večer čistiť. Čistiť. Čistiť....:( Toto pomáha na 75 %!!!
Ak s tým nebudeš nič robiť a vzniknú zápaly hlboko pod kožou, môžu ti trvalo ostať jazvy. A to by si určite nerád. Raz z toho "vyrastieš", ale prečo by to malo byť s následkami. :eek:
Ozaj. V lekárni asi bez predpisu zoženieš RSB. To zasušuje. Aj to sme mali doporučené lekárkou.
Ale aj tak, lekárka ti poradí lepšie, lebo má na to papier a vidí čo to je. Ja len na slepo môžem hádať.:confused:
Mr.BlendeR
20.01.09,18:17
No tak Kika16 :D mamicka to je pekne ((: No lenze mne nepomoze urcite ani ta Lekarka kozna...Pochibujem :( sak ja sa tam HAMBIM IST..normalne hambim ist za frajerkou vizliect sa pred nou a ist s nou do postele..alebo na kupalisko..a povedat jej pravdu???Nemam na to odvahu..nedokazem to..Sak je to troska lepsie... ale este to neni dobre...mam toho plne chrbat krista...a troska aj hrud..a fakt mi to leze tototalne na nervi..a tusim aj nejake jazvy na hrudy..ale t ocasom zmyzne pri opalovani a takom natierany..som pocul..ale sak co mam spravit..ja sa bojim..ja som 3x chcel sa zabit.. nerobim si srandu ludia...sak toot je premna moc..kazdy vecer sa pitam PRECO PRAVE JA..preco...? co som zle spravil... :( chcem sa toho zbavit..porad mi nejake veci z lekarne..co najdem... alebo kupim zacnem tim a do mesiaca ak to nepomoze pojdem tej koznej..volako to zvladnem..sak uz aj na rukach to mam pomaly..no tak na pleciach..ale tvar mam cisu..nechapem tomu..sak to iste maju ja 3 kamarati.. dufam ze som to od nich nechitil alebo co..chce sa toho zbavit dam aj 20 tisic..cely dom setko len abi som sa toho zbavil :(
Mr.BlendeR
26.01.09,19:15
Prosim Help me :(
halali
28.01.09,11:38
skús sa spýtať v lekárni na Duac gel, je to tiež antibiotikum, ja ho mám predpísaný od kožnej, doplácala som okolo 300 korún, možno sa dá aj kúpiť. Ale aj tak si myslím, že najlepšie by bolo ísť ku kožnej, tá ti zistí, či to máš normálne akné, alebo je to nejaká infekcia, alebo čo to vlastne je, fakt sa nemáš čoho báť, ani hanbiť.
KIKA16
28.01.09,15:09
Skutočne to nejde radiť ti takto. Najlepšie ti poradí lekárka, a doporučí nie len kozmetiku, ale predpíše v prípade potreby aj lieky. Skús sa aj v lekárni spýtať, dobrý farmaceutik by ti možno poradil. Na uvedené problémy sú rôzne prípravky, od rôznych firiem - VICHY, EUCERIN, ...
Fakt je veľa možnosti, prajem ti, aby si našiel tú správnu medicínu čím skôr a zbavil sa trápenia. A hlavne aby si našiel lekárku, ktorej budeš dôverovať.
ipitakova
28.01.09,15:23
ahojki, skus si kupit nejake vyrobky s obsahom kyseliny salicylovej, ta sa pouziva v dermatologii na liecbu akne a posobi proti zanasaniu porov a tym aj proti vzniku vyraziek, taktiez by si nemal papat velmi korenene jedla.
ipitakova
28.01.09,15:24
ale tiez ti radim aby si siel najskor k lekarke, aby vylucila nejaku infekciu
ipitakova
28.01.09,15:29
a ozaj urcite si nerob peeling, ktory sa nesmie robit pri zapalenych vyrazkach pretoze sa ti to roznesie po celom chrbte, peeling pri vyrazkach nikdy!!!!!!!!
Mr.BlendeR
30.01.09,08:47
Hm kika odpis prosim
Mr.BlendeR
30.01.09,08:49
Dakujem vsetkim...No korenite jedla se mtam papam :D ale bohuzial neviem co je ... Peeling... :( ale uz mi to troska ustupuje.,. ale malinko
arizona
30.01.09,09:03
Dakujem vsetkim...No korenite jedla se mtam papam :D ale bohuzial neviem co je ... Peeling... :( ale uz mi to troska ustupuje.,. ale malinko

A čo takto google?:confused: http://www.google.sk/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLR_enSK260SK261&q=%22peeling%22
AlaNR
30.01.09,09:28
Mr.BlendeR pozri si cez Google AKNEMYCIN alebo klik sem http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/aknemycin-2000-30731.html
Stojí to cca 6-7 EUR.
Je to antibiotický krém, trošku mastnejší, ale pomáha. Navyše nesmrdí, má príjemnú jemnú vôňu.
Kedysi vyrábali aj roztok, to sa nanášalo priamo z fľaštičky na postihnuté miesto. Ale to sa už tuším nerobí.... Skús sa spýtať.

Hlavne budeš potrebovať veľa trpezlivosti, za týždeň ti to neprejde. Ale dosiahnutý výsledok ťa bude tešiť.
KIKA16
31.01.09,14:14
Mr.BlendeR, odpísala som Ti viac krát. Naozaj Ti neviem poradiť viac. Pozri si predchádzajúce odpovede. Podľa mojích skúsenosti je dôležité čistiť si pleť aspoň ráno a večer. Čistiaca voda - protizápalová s nechtíkom lekárskym, propolisom alebo tee tree oilom. To sú lacnejšie možnosti 2-5 €. Môžeš skúsiť aj Normaderm od VICHY (kúpiš v lekárni) - čistiace tonikum a krém.... Ale rátaj cca 35 - 40 €. Ale lekárka vie lepšie poradiť, podľa toho, čo uvidí. Zo dňa na deň to neustúpi, ale pri pravidelnej starostlivosti po 2 - 3 týždňoch by si mal vidieť výsledok. A peeling je čistiaci gél alebo krém s drobnými drsnými zrniečkami ktoré odstraňujú odumreté bunky pokožky, ale to naozaj nie je vhodné na Tvoj problém.
Prajem Ti príjemný víkend a ozvi sa pre čo si sa rozhodol a či to má nejaký účinok. ;)
Mr.BlendeR
04.02.09,20:08
:(
Mr.BlendeR
04.02.09,20:09
dam ti urcite vediet dakujem moc
pomooc
24.06.09,18:02
pridávam sa k zúfalcom ... vyhadzana tvar najma lica pri usiach a krku, ramena, dekolt od 10000malych upchatych porikov po take hnisave bobule na ramenach ... ide leto a vyzeram ako :eek: .... dufam ze more slnko mi ten hnus vypalia, lebo pletove vody s alkoholom, pravidelne cistenie pleti u kozmeticky, kozna - eryfluid, zineryt, duac gel,viaderm,dermabion, skinoren, vichy,sirove mydlo, acnemycin nepomahajuuuu ! ... kozmeticka povedala ze to mozu byt potnicky lebo som aj chodila do solarka, ale pochybujem nic sa nezmenilo ked som tam uz par mesiacov nebola ..... kristeee co robit ? neviem ci mi mozte helfnut, no ... dokonca nosim aj kontaktne sosovky takze roaccutane nemozem, pretoze vysusuje sliznicu oci :( .... uvazujem aj nad laserom ... áách neviem ci sa mi niekto z vas ozve, alebo poradi lebo sama neviem co chcem ... iba *ebaky nechcem ... HEEELP :o
tetrisss
24.06.09,18:09
Neviem aky vztah mate k babskej medicine, ale ja na zapalove procesy na pokozke uz roky pouzivam jediny liek a to v domacej palenke - vinovici namocene cerstve kvety nechtika, teraz bude kvitnut, je to take zlte slniecko. Dam do flase co najviac kvetov a zalejem primerane palenkou, necham 2-3 tyzdne stat a zlejem cez sitko a este kvety aj vyzmykam, je to uz na pouzitie. Touto tekutinou skuste cistit pokozku. Este by som odporucala aj s rozumom uzivane solarium a trochu precistit organizmus.
pasuliatko
24.06.09,18:34
a aké sú to vyrážky?
sarasara
24.06.09,22:18
Skúste na vyrážky, rôzne malé poranenia natierať výťažok z kamiliek s názvom "Chamomilla". Dostať kúpiť v lekárni. Rokmi vyskúšané spoľahlivo funguje.
pomooc
25.06.09,10:46
velmi vela malych upchatych ciernych a bielych bodiek na dekolte :( ... a na ramenach zapalene hrcky, ktore bolia ... viete nejako poradit ? dakujem ....
pasuliatko
25.06.09,20:14
velmi vela malych upchatych ciernych a bielych bodiek na dekolte :( ... a na ramenach zapalene hrcky, ktore bolia ... viete nejako poradit ? dakujem ....

a vytláčať to ide?lebo niekedy to vie pomôcť. a ak nie treba ísť dermatológovi;)
Zrazeninka
03.11.09,19:28
No tak Kika16 :D mamicka to je pekne ((: No lenze mne nepomoze urcite ani ta Lekarka kozna...Pochibujem :( sak ja sa tam HAMBIM IST..normalne hambim ist za frajerkou vizliect sa pred nou a ist s nou do postele..alebo na kupalisko..a povedat jej pravdu???Nemam na to odvahu..nedokazem to..Sak je to troska lepsie... ale este to neni dobre...mam toho plne chrbat krista...a troska aj hrud..a fakt mi to leze tototalne na nervi..a tusim aj nejake jazvy na hrudy..ale t ocasom zmyzne pri opalovani a takom natierany..som pocul..ale sak co mam spravit..ja sa bojim..ja som 3x chcel sa zabit.. nerobim si srandu ludia...sak toot je premna moc..kazdy vecer sa pitam PRECO PRAVE JA..preco...? co som zle spravil... :( chcem sa toho zbavit..porad mi nejake veci z lekarne..co najdem... alebo kupim zacnem tim a do mesiaca ak to nepomoze pojdem tej koznej..volako to zvladnem..sak uz aj na rukach to mam pomaly..no tak na pleciach..ale tvar mam cisu..nechapem tomu..sak to iste maju ja 3 kamarati.. dufam ze som to od nich nechitil alebo co..chce sa toho zbavit dam aj 20 tisic..cely dom setko len abi som sa toho zbavil :(

Mr.BlendeR, mňa trápi rovnaký problém :( Začalo to z ničoho-nič niekedy v puberte. A aj ja sa za to strašne hanbím, ale už som sa rozhodla, že sa dám dokopy, tak som plná odhodlania. Dúfam, že mi to vydrží :) Ako pozerám, príspevky sú už dosť staré, ale by ma zaujímalo - zabralo ti niečo? Vďaka za odpoveď :)
numerouno
19.02.11,19:23
Vsetko je to len vonkajsi prejav nezdraveho zivotneho stylu, bud dlhodobeho alebo kratkodobeho ak by ste chceli vediet viac a pozant definityvne riesenie tak mi napiste na vladimirkontul ZAVINAC gmail.com sam som tento problem mal niekolko rokov a nezaberali ani antibiotika predpisane dermatologickou.
gabriska
19.02.11,19:31
Podla mna to moze mat aj hormonalnu pricinu, mozno by boli vhodne aj nejake specialne vysetrenia...
lujza.j
20.02.11,09:16
Vsetko je to len vonkajsi prejav nezdraveho zivotneho stylu, bud dlhodobeho alebo kratkodobeho ak by ste chceli vediet viac a pozant definityvne riesenie tak mi napiste na vladimirkontul ZAVINAC gmail.com sam som tento problem mal niekolko rokov a nezaberali ani antibiotika predpisane dermatologickou.

reagoval si na tému, ktorá bola "aktívna" 11/2009, a to čo je reklama, neviem či vieš, ale tu si radíme verejne.
numerouno
20.02.11,11:52
Jedna sa o to, ze cely traviaci system, predovsetkym creva su nadmieru zanesene toxinmi a telo to nevie vylucit beznym sposobom tak to vylucuje cez pokozku co sposobuje neprijemne zapalene vyrazky. Viem odporucit produkty, ktore nechcem reklamovat na fore tak ak niekto chce definityvne riesenie tak paci sa moj mail. vladimirkontul zavinac gmail.com
numerouno
20.02.11,11:54
Pomozu aj cistiace caje a ine detox pripravky, avsak s velkym mnozstvom vody. Najskor nastane zhorsenie, co je prva faza liecenia lebo roxiny sa zacinajun uvolnovat a odplavovat. Bezne dostupne produkty sa vsak kvalitativne nedotahuju na produkty, s ktorymi pracujem. Je to na vas, drzim palce