Damián
06.01.10,22:25
Nevie mi náhodou niekto poradiť, som v strate 5000Eur a potrebujem sa dostať do zisku ale neviem ako, aby sa to nedotklo DPH. Ďakujem
Andyke
06.01.10,21:46
Prerušiť daňové odpisy, odpis starej pohľadávky
Damián
06.01.10,22:26
ja nemam žiadne odpisy, ani staré pohľadávky. Nedalo by sa to tak že si z nákupov uplatním len DPH a ostatok dám do nedaňových výdavkov?
holubička1
06.01.10,23:18
ja nemam žiadne odpisy, ani staré pohľadávky. Nedalo by sa to tak že si z nákupov uplatním len DPH a ostatok dám do nedaňových výdavkov?
:confused::confused::confused:no to asi ťažko....
marjankaj
06.01.10,23:24
ja nemam žiadne odpisy, ani staré pohľadávky. Nedalo by sa to tak že si z nákupov uplatním len DPH a ostatok dám do nedaňových výdavkov?

Ak si bol aspoň jeden deň v roku 2009 neplatca DPH, prejdi na paušálne výdavky.:confused:
Damián
07.01.10,12:05
a keby som vystavila fakturu za prenájom miestnosti bez DPH a tak si navýšila zisk?
marjankaj
07.01.10,12:40
a keby som vystavila fakturu za prenájom miestnosti bez DPH a tak si navýšila zisk? Faktúra ti nepomôže, musíš vystaviť príjmový pokladničný blok. Neviem, či ti niekto však zaplatí.
andreaS
07.01.10,12:47
vyhodit z uctovnictva vsetko, co je od neplatcov dph...

ak ich nemas vela, tak si musel mat hlavne nadmerne odpocty a to uz bol naznak toho, ze budes v strate...
Damián
07.01.10,19:37
no ja by som ten prenajom urobila že ni ho zaplatili ale môžem to fakturovať bez DPH?
veronikasad
07.01.10,19:39
no ja by som ten prenajom urobila že ni ho zaplatili ale môžem to fakturovať bez DPH?
Z akého dôvodu potrebuješ vykázať zisk ?
veronikasad
07.01.10,19:49
To by išlo. Ale v tom prípade budeš musieť odpočítanú daň za celý rok znížiť. Preštuduj si §50 zákona o dani z príjmov.
Pomerné odpočítanie dane. Myslím, že ti to urobí "radosť".
Práve na to som myslela, že ak chce fakturovať nájomné neplátcom DPH, môže ho fakturovať bez DPH. Len tento príjem vstupuje do koeficientu, ktorý si mal dať schváliť na DU - takže si vyrobí viac problémov ako je vhodné. Preto tá doplňujúca otázka - z akého dôvodu potrebuje vykázať zisk (zrejme kvoli úveru).
marjankaj
07.01.10,19:51
no ja by som ten prenajom urobila že ni ho zaplatili ale môžem to fakturovať bez DPH?

To by išlo. Ale v tom prípade budeš musieť odpočítanú daň za celý rok znížiť. Preštuduj si §50 zákona o DPH.
Pomerné odpočítanie dane. Myslím, že ti to urobí "radosť".
Damián
07.01.10,20:09
no nechcem byť v strate, už minulý rok som bola a tento rok by som sa rada dostala do zisku, samozrejme nie veľkého ale do zisku
marjankaj
07.01.10,20:14
no nechcem byť v strate, už minulý rok som bola a tento rok by som sa rada dostala do zisku, samozrejme nie veľkého ale do zisku

Ešte raz. Prečo musíš byť v zisku? Chceš úver? Alebo sa iba chváliť, že máš zisk?
Damián
07.01.10,20:20
no chcela by som v tomto roku požiadať o úver, a chcela by som aby na DU vydeli že som v zisku, aby mi neprišli na kontrolu
veronikasad
07.01.10,20:23
no chcela by som v tomto roku požiadať o úver, a chcela by som aby na DU vydeli že som v zisku, aby mi neprišli na kontrolu
no, neviem v čom je problém. Len neplatiť vysokú DPH-čku a súčasne vykazovať zisk bohužial nie je možné.
Paula
07.01.10,20:23
no chcela by som v tomto roku požiadať o úver, a chcela by som aby na DU vydeli že som v zisku, aby mi neprišli na kontrolu


DÚ je to "šumafuk", môžu prísť na kontrolu aj s každým ziskovým rokom;)