Vanka
07.01.10,07:31
Prosím o radu ako zaradiť prípadne nezaradiť šmykľavku. Je to vlastne ako domček vo výške na štyroch drevených nohách zabetónovaných do zeme a je s tým spojená šmykľavka. Teraz sa to po Slovensku dosť robí, nemáte s tým skúsenosť. Hodnota je nad 30 tis. Sk.
Sabadka
07.01.10,16:59
Prosím o radu ako zaradiť prípadne nezaradiť šmykľavku. Je to vlastne ako domček vo výške na štyroch drevených nohách zabetónovaných do zeme a je s tým spojená šmykľavka. Teraz sa to po Slovensku dosť robí, nemáte s tým skúsenosť. Hodnota je nad 30 tis. Sk.

Ak jeho hodnota nepresiahne 1700€, tak to eviduješ na podsúvahových účtoch, vedieš v evidencii majetku ale neodpisuješ, pretože jeho nadobúdacia cena nie je vyššia ako 1700€.
Vanka
07.01.10,17:25
Prepáč, som teraz na materskej a tieto sumy ma až tak nezaujímajú. Ide mi o princíp. Keby to bolo teda nad 1700 €, tak kde to zaradím. Chcela som s tým len pomôcť kolegyni, ale o nič nejde, ona tie sumy vie len ja to zatiaľ nepotrebujem vedieť.
susann2
07.01.10,18:17
Prepáč, som teraz na materskej a tieto sumy ma až tak nezaujímajú. Ide mi o princíp. Keby to bolo teda nad 1700 €, tak kde to zaradím. Chcela som s tým len pomôcť kolegyni, ale o nič nejde, ona tie sumy vie len ja to zatiaľ nepotrebujem vedieť.

Je problém pre kolegyňu zaregistrovať sa na porade a požiadať o radu a naformulovať presne čo potrebuje ?
Vanka
08.01.10,12:58
Prepáčte, že vás takto otravujem a dokonca neviem ani sumy, ale s kolegyňou sme prechádzali čo všetko jej treba k ukončeniu roka a tieto veci si mala zistiť sama, ale mi to nedalo a preto som si myslela, že vy ako skúsené účtovníčky pochopíte že myslím hranicu predtým 30 tis. Sk a teraz som si nebola istá ale už viem že nad 1 700 €. Ale poviem jej nech si to zistí sama.