elis33
07.01.10,09:14
Ako treba postupovať pri zmene trvalého pobytu konateľa s.r.o. v súvislosti so zmenou spoločenskej zmluvy? Treba to potom nahladovať aj na živnostenský úrad?
Economic
07.01.10,11:04
Ako treba postupovať pri zmene trvalého pobytu konateľa s.r.o. v súvislosti so zmenou spoločenskej zmluvy? Treba to potom nahladovať aj na živnostenský úrad?

Do 15 dní od zmeny trvalého pobytu takako máš v OP musíš ohlásiť na živnostenský úrad. Inak hrozí pokuta. Aj do OR to treba zapísať, len treba počítať so súdnym poplatkom. Lepšia správa je, že môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
elis33
08.01.10,09:30
poradí ešte niekto?
Danila
08.01.10,10:03
poradí ešte niekto?A v čom?
Economic
09.01.10,04:55
poradí ešte niekto?

Nestačí príspevok č. 2 ? Tak potom nerozumiem.....
lc3
27.01.10,19:24
"Lepšia správa je, že môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku"

Ako prosim ta ?
Evanka
27.01.10,19:27
Pri podávaní Návrhu na zmenu elektronicky.
Economic
27.01.10,19:30
"Lepšia správa je, že môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku"

Ako prosim ta ?

Do OR Ti to musí podať niekto, kto má ZEP. Stačí k tomu veľmi málo, iba takému človeku dať plnú moc a je to.
Evanka
27.01.10,19:34
"Lepšia správa je, že môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku"

Ako prosim ta ?
Kuk aj sem
http://www.porada.sk/t120100-zalozenie-s-r-o-prostrednictvom-elektronickeho-podania.html
lc3
27.01.10,19:48
dakujem za rychle odpoevde,
aky je vlastne poplatok pri zmene trvaleho bydliska konatela firmy v OR ?

economic, na tvojej stranke v cenniku, vidim ze za zmeny v s.r.o - standartne podanie - sa plati 232,- € co sa mi zda aj celkom dost... to je ono ? mam pocit ze som niekde cital o 2000 v starej mene ....
Economic
27.01.10,19:51
dakujem za rychle odpoevde,
aky je vlastne poplatok pri zmene trvaleho bydliska konatela firmy v OR ?

economic, na tvojej stranke v cenniku, vidim ze za zmeny v s.r.o - standartne podanie - sa plati 232,- € co sa mi zda aj celkom dost... to je ono ? mam pocit ze som niekde cital o 2000 v starej mene ....

Keď si urobíš všetky papiere sám, do OR Ti to viem podať elektronicky a budeš to mať za 50.- Eur aj vrátane súdneho poplatku. Tých 232.- Eur by bolo pri papierovom podaní.
lc3
27.01.10,19:57
jasne len budes musiet mat so mnou trpezlivost, ake papiere ? :-)

a ktym 232, to myslia vazne ? obycajna zmena trvaleho bydliska stoji len na OR takmer minimalnu mzdu ? :)
Economic
27.01.10,20:04
jasne len budes musiet mat so mnou trpezlivost, ake papiere ? :-)

a ktym 232, to myslia vazne ? obycajna zmena trvaleho bydliska stoji len na OR takmer minimalnu mzdu ? :)

To je cena štandardná kompletná a v nej je 66.- Eur súdny poplatok v kolkoch, ostatné za službu no pri zmene napríklad keď je prevod obchodných podielov, zmena konateľov, zmena sídla atď... teda rozsiahla zmena a maximálna cena. Cena je vždy podľa náročnosti vyhotovovania dokumentov.

K tvojmu podaniu ak meníš iba trvalý pobyt musí byť vyhlásenie konateľa o zmene TP a dokladáš úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakl. lisitny, ak si sám. Nezabudni do 15 dní od zmeny TP nahlásiť na živnostenské, tam hrozia pokutami.... A potom ohlásiť aj na DÚ
lc3
27.01.10,20:38
aha tak, potom je ta cena vporiadku, som myslel ze samotny OR si pyta cez 200Eur. Nakoniec je to tych 2000skk( 66eur) .

Cize ak by to islo cez teba je potrebne cestne prehlasenie,zakladatelska zmluva + ten formular ( č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) ?
to je vsetko ? nazaciatku bolo este spomenute splnomocnenie....
akym sposobom sa to posiela tebe ?
vdaka
Economic
28.01.10,05:01
aha tak, potom je ta cena vporiadku, som myslel ze samotny OR si pyta cez 200Eur. Nakoniec je to tych 2000skk( 66eur) .

Cize ak by to islo cez teba je potrebne cestne prehlasenie,zakladatelska zmluva + ten formular ( č. 8 (návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným) ?
to je vsetko ? nazaciatku bolo este spomenute splnomocnenie....
akym sposobom sa to posiela tebe ?
vdaka

Len plná moc je pre Teba navyše, /tú Ti pošlem mailom/ keď by to išlo cezo mňa. Ty si urobíš Vyhlásenie konateľa

podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.
a úplné znenie. Ja robím Návrh do OR s tým sa trápiť nemusíš. Buď mi to pošleš poštou, alebo oskenuješ presne vo formáte a spôsobom ako Ti poviem. No to môžeme už cez mail, nemusíme tu.