ROMBOR
07.01.10,10:18
zdravim

viem, ze diskusie okolo stresnych okien uz prebehli a najvhodnejsou variantou je im sa vyhnut, bohuzial, pri mojom RD tak nemozem urobit a preto idem vyberat vyrobcu stresnych okien a kedze viem, ake su problemy su s nimi, chce investovat do najkvalitnejsich okien, ake sa daju dnes namontovat

stale sa tocim okolo firiem VELUX, ROTO alebo FENESTRA

viete mi odporucit najlepsie riesenie/dodavatela ?

velka vdaka

roman
arizona
07.01.10,09:48
FAKRO
jojkoz
08.01.10,08:30
Znacku ti neviem odporucit mam skusenosti len s mojimi Veluxami - zatial bez problemov - ale verim ze pri spravnej montazi aj ostatne znacky.
U stresnych okien vela zavisi od spravnej a bezchybnej montaze.

Osobne odporucam plastove - aj pri pripadnym problemoch s vlhkom sa nenapachaju take skody. A takztiez nejake zateplene - vratane upevnovacej sady.
comodo
08.01.10,08:37
FAKRO
Skoda , ze som pre tyzdnom , pri tych mrazoch neodfotil to moje fakro omrznute sko zvnutra okolo ramika. Sklo je vraj U1.1 , ale neverim. Ani som nevedel ze frakro su polske. Teraz uz viem.
220870
08.01.10,10:23
Čo sa týka kvality materiálu jednoznačne Velux(Dánsko).Vyrábajú sa pri Partizánskom.Čo sa týka ceny ,tak plastové.
ROMBOR
10.01.10,11:29
Čo sa týka kvality materiálu jednoznačne Velux(Dánsko).Vyrábajú sa pri Partizánskom.Čo sa týka ceny ,tak plastové.
ak VELUX, taktyp GGU -poplastovane, uvazujem aj nad ROTO plastovymi ... ale niked som sa nedocital, ci robia plastove profili na strešné okná aj v inej, ako bielej farbe ... nemáte s tým niekto skúsenosti ?
r
pivko
13.04.10,02:53
ak VELUX, taktyp GGU -poplastovane, uvazujem aj nad ROTO plastovymi ... ale niked som sa nedocital, ci robia plastove profili na strešné okná aj v inej, ako bielej farbe ... nemáte s tým niekto skúsenosti ?
r
Aj ja budem za chvílu kupovať okná ,ake su tie poplastované?Je to naozaj najlepšie riešenie tie GGU?Ja som bol rozhodnutý pre okná GGL.
A ktoré lemovanie najlepšie?
inkamia
13.04.10,10:14
ja tiež doporučujem jednoznačne VELUX ), máme od nich aj klasické (drevené)-ale o to sa treba trocha starať, a aj s polyuretánovou úpravou (biele) a tie sú naozaj výborné. :)
pivko
14.04.10,03:03
Dávali ste niekto toto ostenie?
http://www.velux.tym.sk/?p=p_29&sName=montážní-doplňky
alebo stačí klasika sdk?