brezňanka
07.01.10,10:44
Dobrý deň, konateľ našej spoločnosti si pre svoju bezpečnosť zakúpil strelnú zbraň. Nakoľko som vo vyhľadávači nenašla ani jeden takýto dopyt, vytvorila som novú tému. Podľa ceny je to drobný majetok, správne ho naúčtujem na účet 501? Riešil niekto podobnú dilemu, prosím Vás o pomoc.

Dopredu veľmi pekne ďakujem.
Tina855
19.02.12,18:39
ahojte, no to by zaujímalo aj mňa, aktuálne mám ten istý prípad, je to vlastne daňovo uznaný náklad???? je možné si z neho odpočítať dph?
buchač
19.02.12,18:57
Dobrý deň, konateľ našej spoločnosti si pre svoju bezpečnosť zakúpil strelnú zbraň. Nakoľko som vo vyhľadávači nenašla ani jeden takýto dopyt, vytvorila som novú tému. Podľa ceny je to drobný majetok, správne ho naúčtujem na účet 501? Riešil niekto podobnú dilemu, prosím Vás o pomoc.

Dopredu veľmi pekne ďakujem.


ahojte, no to by zaujímalo aj mňa, aktuálne mám ten istý prípad, je to vlastne daňovo uznaný náklad???? je možné si z neho odpočítať dph?

...ceny alebo dane neriešim ...............

Ale pán konateľ si kúpil zbraň na vlastné triko - meno a nie pre účely firmy ......nech si preštuduje aj zákon o zbraniach .

Ten vraví veľa .........

- zbrane na firmu možu kupovať akurát sbs-ky , aj to s licenciou pre svojich zamestnancou s C-ckom.
- do uctovnictva/nakladov si platca môže odpočítat DPH iba to, co kupujes "na firmu", teda to, co sa dostava do majetku spolocnosti.
Pokiaľ daná právnicka osoba nemá zbrojnu licenciu (a je sum a fuk, ci je to SBS alebo nie) , nemoze do majetku nadobudnut zbran.

.....a mám za to , že pán konateľ nie je firmy zaoberajúcou sa činnosťou SBS ...
Takže pokiaľ spoločnost , ktorej konateľ nema zbrojnu licenciu , na podobné veci može zabudnúť.
...a cvakať pekne zo zdanenho..... a s DPH......he , že vydrbanec ...:---:D
Zita5
19.02.12,19:02
...ceny alebo dane neriešim ...............

Ale pán konateľ si kúpil zbraň na vlastné triko - meno a nie pre účely firmy ......nech si preštuduje aj zákon o zbraniach .

Ten vraví veľa .........

- zbrane na firmu možu kupovať akurát sbs-ky , aj to s licenciou pre svojich zamestnancou s C-ckom.
- do uctovnictva/nakladov si platca môže odpočítat DPH iba to, co kupujes "na firmu", teda to, co sa dostava do majetku spolocnosti.
Pokiaľ daná právnicka osoba nemá zbrojnu licenciu (a je sum a fuk, ci je to SBS alebo nie) , nemoze do majetku nadobudnut zbran.

.....a mám za to , že pán konateľ nie je firmy zaoberajúcou sa činnosťou SBS ...
Takže pokiaľ spoločnost , ktorej konateľ nema zbrojnu licenciu , na podobné veci može zabudnúť.
...a cvakať pekne zo zdanenho..... a s DPH......he , že vydrbanec ...:---:D

Za všetko ostatné som dala užitočné,lebo súhlasím.S prečiarknutým........k tomu sa nevyjadrujem ani nedávam za to užitočné:):D
Zita5
19.02.12,19:08
Dobrý deň, konateľ našej spoločnosti si pre svoju bezpečnosť zakúpil strelnú zbraň. Nakoľko som vo vyhľadávači nenašla ani jeden takýto dopyt, vytvorila som novú tému. Podľa ceny je to drobný majetok, správne ho naúčtujem na účet 501? Riešil niekto podobnú dilemu, prosím Vás o pomoc.

Dopredu veľmi pekne ďakujem.
§ 21
Na začiatok (http://www.porada.sk/t183727-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-12-2011-do-31-12-2011-a.html#hore)

(1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval, 1) výdavky (náklady), ktorých vynaloženie na daňové účely nie je dostatočne preukázané, a ďalej

i) výdavky na osobnú potrebu daňovníka vrátane výdavkov (nákladov) na ochranu osoby daňovníka a blízkych osôb daňovníka, na ochranu majetku daňovníka, ktorý nie je súčasťou obchodného majetku daňovníka, a majetku blízkych osôb daňovníka; toto ustanovenie sa nepoužije na výdavky (náklady) podľa § 19 ods. 2 písm. e) a p),
buchač
19.02.12,19:09
Za všetko ostatné som dala užitočné,lebo súhlasím.S prečiarknutým........k tomu sa nevyjadrujem ani nedávam za to užitočné:):D
mimotemy
Zituš .....a to som ešte slabý výraz použil ...........vieš , tak poviem ...veľa vecí sa dá využiť ( aj JA by som sa neokúňal , ak by som možnosť mal ) , no odtiaľ - potiaľ ....

...len dúfam , že si pán konateľ nekúpil zlatého Desert Eagle.......horko by potom zaplakal , že skôr konal ako dumal ....;)