deane7
07.01.10,10:49
Máte niekto skúsenosti s operáciou kŕčových žíl? Žena potrebuje riešiť tento problém, lekári jej doporučujú operáciu, no kolegyne ktoré podstúpili klasickú operáciu ju odhovárajú. Chcel by som vedieť v akom štádiu sa ešte dá použiť sklerotizácia a laser. Je tu aj rádiofrekvenčná metóda, tú ale robí u nás iba jedno pracovisko a tiež sa tým vraj nedajú odstrániť väčšie varixy (13mm)
Ďakujem za každú radu.
arizona
07.01.10,10:04
zdenka131
07.01.10,10:36
Medzi moderné chirurgické metódy odstránenia kŕčových žíl patria endoluminálne liečebné metódy, z ktorých najznámejšia je endovenózny laser. Je to vnútrocievny spôsob liečby, ktorý odstraňuje aj rozvinuté kŕčové žily. Cieva sa pri ňom tepelne zničí, spáli ju laserový lúč. Tento liečebný postup sa robí aj ambulantne. Výhodou je vysoký pooperačný komfort. Zákrok je preplácaný zdravotnou poisťovňou, rovnako aj sklerotizácia žíl. Celkom novou unikátnou metódou ako prví na Slovensku začali odstraňovať kŕčové žily lekári na chirurgickom oddelení nemocnice v Bojniciach. Ide o rádiofrekvenčne indukovanú termoterapiu varixov dolných končatín. Nová liečebná metóda predstavuje vnútrocievny spôsob liečby, pri ktorom sa do dutiny poškodenej cievy zavádza tenká sonda. Princípom rádiofrekvenčnej operácie je tvorba tepelnej energie bipolárnou elektródou na konci sondy, ktorá spôsobuje uzatvorenie poškodenej cievy bez porušenia okolia. Nefunkčná žila po čase zanikne. Kým pri laserovej operácii na stenu cievy pôsobí laserový lúč, ktorý vychádza z laserového vlákna smerom dopredu a spôsobuje tepelnú deštrukciu cievy, v prípade operácie rádiofrekvenčnou metódou energia pôsobiaca na stenu cievy vychádza z bipolárnej elektródy smerom do bokov a pôsobí na priľahlú stenu chorej žily, čo umožňuje presnejšie dávkovanie použitej energie. Keďže pri tejto metóde sa žila nevyberá, nie sú potrebné veľké rezy. Poškodí sa pri nej oveľa menej tkaniva, okolie žily ostane zachované. Výhodou novej metódy sú výborné estetické výsledky, vysoký pooperačný komfort a rýchly návrat k bežným aktivitám. Podstatne menšie ako po klasickom zákroku sú opuchy a modriny, práceneschopnosť je kratšia o tretinu až polovicu. Všetci operovaní si pochvaľujú celkový komfort, takmer žiadne bolesti a len nepatrné stopy, ktoré im ostali po zákroku. Navyše, na operáciu si nemuseli priplácať ani euro. V letnom teplom období sa sklerotizačná ani operačná liečba kŕčových žíl neodporúča.
pasuliatko
08.01.10,15:27
treba sa poradiť s lekárom ten môže posúdiť stav a aj následnú operačnú techniku
deane7
08.01.10,15:58
To už urobila, ale každý doktor má iný názor a poradí to, čo jemu niečo sypne.
pasuliatko
09.01.10,18:04
tak treba vyhľadať iného lekára..nie je 1
Taci
28.01.10,19:54
Moja priateľka má ísť v Nitre na operáciu, ale neviem akou metódou jej to budú robiť. Ďalší problém je ten, že ju strašia známi, že v Nitre to nerobia kvalitne.
Užíva aj lieky, ale operácia ju neminie.
Tiež zháňame informácie o tomto probléme.
veva..
28.01.10,20:39
Po operácií.
deane7
29.01.10,22:27
Ženu nakoniec operácia neminie, bola aj v Bojniciach (rádiofrekvenčná metóda)aj v Ba -(laser) a že sa to nedá, iba operácia. Objednala sa u jednoho súkromného chirurga, všetci ho chvália, je v okolí asi najlepší. Nikto sa na neho nesťažuje že by mu niečo urobil zle.
bea
14.07.10,11:49
Ako to nakoniec dopadlo? Moja dcéra by chcela isť na operáciu, ale nevieme akou metódou. Lekár jej odporúčal klasickú, ale čítala na nete hrôzostrašné príbehy a preto uvažuje, čo a ako.
uct2007
20.07.10,04:34
Ako to nakoniec dopadlo? Moja dcéra by chcela isť na operáciu, ale nevieme akou metódou. Lekár jej odporúčal klasickú, ale čítala na nete hrôzostrašné príbehy a preto uvažuje, čo a ako.


Ja som bola pred rokmi na operáciu jednej aj druhej nohy - nie je to nič strašné, modriny boli, aj nohy boleli,ale dá sa to prežiť. Lenže sa mi to vrátilo a tak idem v septembri znovu na operáciu. Nech sa dcéra nebojí :) Držím palce !!
SAIVI
09.09.11,07:15
Ženu nakoniec operácia neminie, bola aj v Bojniciach (rádiofrekvenčná metóda)aj v Ba -(laser) a že sa to nedá, iba operácia. Objednala sa u jednoho súkromného chirurga, všetci ho chvália, je v okolí asi najlepší. Nikto sa na neho nesťažuje že by mu niečo urobil zle.

..idem ešte len na vyšetrenie do Nitry ..tak by som sa chcela spýtať na nejaké doporučenie na lekára , ked s tým už máte skúsenosti..