Lilka 1
07.01.10,12:07
Viete mi niekto poradiť dovolenku pri mori, kde sa dajú do 100 km podnikať výlety do hôr, alebo naopak, z hôr k moru?
Chobot
07.01.10,11:14
Viete mi niekto poradiť dovolenku pri mori, kde sa dajú do 100 km podnikať výlety do hôr, alebo naopak, z hôr k moru?

Chorvátsko, okolie Makarskej. Rovno z hôr ideš k pobrežiu, pohorie sa tiahne pozdĺž celého pobrežia.
Lilka 1
07.01.10,11:30
Myslela som niečo konkrétnejšie, aj nejaké skúsenosti, tipy.
Jara
07.01.10,12:00
Obdobne ako Makarská riviera aj Korzika. Stredom celého prekrásneho ostrova sa tiahnu hory...
Trip
28.01.10,19:28
podobna ako korzika je kreta - stredom ostrova, ktory je cca 160 km dlhy a 50 km siroky sa tiahne pohorie s najvyssim kopcom cez 2400 mnm - raj na zemi pre vysokohorskeho turistu, ktory si chce obcas aj nohy v mori omocit... batoh na plece a hor sa
alaya1
29.01.10,07:05
Chorvatsko, Dalmacia- Baska Voda - pohorie Biokovo. Ponuka viacero CK:
magnum
29.01.10,07:22
Turecko / Oludeniz okrem ineho sa tam vyborne lieta na paraglide http://www.youtube.com/watch?v=7c3zv8VD_WQ

na korzike som bol na jesen ale okrem bonifacia sa mi tam bohvieako nepacilo, bol tazky pristup k plazam a ludia neboli bohvieaky...
pe.pe
21.02.10,10:00
Viete mi niekto poradiť dovolenku pri mori, kde sa dajú do 100 km podnikať výlety do hôr, alebo naopak, z hôr k moru?

Ahoj, ja sa pridávam ku Kréte:) Lefka Ori (Biele hory) najmä na západe, s roklinou Samaria, skvelé ostrovčeky a pláže (Elafonissi a Falassarna). Preto skôr okolie Chanie, osobne sa mi zdá oveľa krajšia ako Heraklion (ísť pozrieť Knossos z Chanie nie je problém autom, či busom). Ale naj je ísť mimo hlavnej sezóny, pretože počasnej hlavnej je to "vychytené".
Ospravedlňujem sa, lobujem za Grécko, lebo to naozaj môžem :D
Pangur Ban
01.03.10,10:57
Viete mi niekto poradiť dovolenku pri mori, kde sa dajú do 100 km podnikať výlety do hôr, alebo naopak, z hôr k moru?
V tomto odporucam Tanzaniu, do 100 km od mora mas kopce nie prilis velke, ale niektore su celkom narocne, dalej od mora mas potom skutocne hory - Kilimanjaro a Mt. Meru. Odporucam hlavne Meru, Kili je predrazene. Hlavne si vystup zariadit na mieste, inak sa to predrazi.
Lilka 1
01.03.10,14:13
V tomto odporucam Tanzaniu, do 100 km od mora mas kopce nie prilis velke, ale niektore su celkom narocne, dalej od mora mas potom skutocne hory - Kilimanjaro a Mt. Meru. Odporucam hlavne Metu, Kili je predrazene. Hlavne si vystup zariadit na mieste, inak sa to predrazi. Tak to je pre mňa ďaleko. A ja nie som horolezkyňa :eek: :). Trochu si ma precenil.
mimika
01.03.10,14:38
Poslala som ti súkromnú správu.
Pangur Ban
02.03.10,05:26
Tak to je pre mňa ďaleko. A ja nie som horolezkyňa :eek: :). Trochu si ma precenil.
Daleko to sice je, ale horolezkyna nepotrebujes byt, vystup, hlavne na Kili, je relativne jednoduchy. Hlavne je sa vyrovnat s vyskovou chorobou, inak sa to da.
GABAZ
02.03.10,05:37
Myslím, že najbližšie by to mohlo byť v Chorvátsku - národný park Paklenica - mestečko Starigrad Paklenica. Na tejto stránke sa môžeš dobre zorientovať.

http://www.chorvatsko.cz/svdal/sgpakl.html

http://www.chorvatsko.cz/vylet/velebit.html
Lilka 1
02.03.10,06:07
Myslím, že najbližšie by to mohlo byť v Chorvátsku - národný park Paklenica - mestečko Starigrad Paklenica. Na tejto stránke sa môžeš dobre zorientovať.

http://www.chorvatsko.cz/svdal/sgpakl.html

http://www.chorvatsko.cz/vylet/velebit.html Toto ma potešilo, určite si tu niečo vyberiem. :)
GABAZ
02.03.10,06:24
To som rada. My chodíme do Chorvátska veľmi radi. Aj keď mnohí nadávajú, že v Chorvátsku je draho, stále mi to vychádza, že sa tam dá stráviť pohodová dovolenka za prijateľnú sumu. Vzdialenosť do oblasti Paklenice je zo Slovenska veľmi prijateľná a pokiaľ viem, nie je to tam pri mori také preľudnené ako na Makarskej. Byť na dovolenke autom má veľkú výhodu. My sme v roku 2006 dovolenkovali v chatkách v kempe Zaton - neďaleko mestečka Nin a Velebit tvoril veľmi peknú scenériu na pozadí. Kemp bol veľmi dobre vybavený, ale aj dosť drahý hlavne kvôli nemeckej, rakúskej, talianskej a holandskej klientele.Našim deťom sa tam páčilo, lebo sa tam dali podnikať cyklistické túry, alebo sa v kempe venovať aj iným športom.
Ak máte radi hory môžete ísť po starej ceste cez Plitvice a zastaviť sa na 1-2 dni aj tam. Je tam krásna príroda, ubytovanie nie je problém zohnať. Prípadne ísť cez Rakúsko, Slovinsko a urobiť si prestávku v horách tam. My sme doteraz chodili cez Maďarsko, ale radi by sme skúsili aj cestu cez Rakúsko - treba vidieť aj iné krajiny.
Lilka 1
03.03.10,12:21
To som rada. My chodíme do Chorvátska veľmi radi. Aj keď mnohí nadávajú, že v Chorvátsku je draho, stále mi to vychádza, že sa tam dá stráviť pohodová dovolenka za prijateľnú sumu. Vzdialenosť do oblasti Paklenice je zo Slovenska veľmi prijateľná a pokiaľ viem, nie je to tam pri mori také preľudnené ako na Makarskej. Byť na dovolenke autom má veľkú výhodu. My sme v roku 2006 dovolenkovali v chatkách v kempe Zaton - neďaleko mestečka Nin a Velebit tvoril veľmi peknú scenériu na pozadí. Kemp bol veľmi dobre vybavený, ale aj dosť drahý hlavne kvôli nemeckej, rakúskej, talianskej a holandskej klientele.Našim deťom sa tam páčilo, lebo sa tam dali podnikať cyklistické túry, alebo sa v kempe venovať aj iným športom.
Ak máte radi hory môžete ísť po starej ceste cez Plitvice a zastaviť sa na 1-2 dni aj tam. Je tam krásna príroda, ubytovanie nie je problém zohnať. Prípadne ísť cez Rakúsko, Slovinsko a urobiť si prestávku v horách tam. My sme doteraz chodili cez Maďarsko, ale radi by sme skúsili aj cestu cez Rakúsko - treba vidieť aj iné krajiny.
Určite by sme išli cez Rakúsko a v Slovinsku by som chcela skočiť do Julských Álp. Hory, to sú moja srdcovka, more by bolo len taká čerešnička.:)
GABAZ
04.03.10,06:55
Keď máte dosť času, tak si to skúste naplánovať ako taký putovný výlet. Moja kolegyňa tak minulý rok prešla s priateľom vlakom a autobusom postupne Split, Brač, Hvar, Omiš, Dubrovnik a zašli aj do Bosny.
Beulka
05.03.10,06:45
Ahoj Lilka 1,

prečítaj si moje 2 príspevky v téme "Pred letom", je tam tip na kombináciu more a hory.
Lilka 1
05.03.10,10:51
Ahoj Lilka 1,

prečítaj si moje 2 príspevky v téme "Pred letom", je tam tip na kombináciu more a hory. Ďakujem, popozerám.
Beulka
07.03.10,11:55
Ďakujem, popozerám.


Na ukážku pridávam ešte 1 fotku z Gradacu 2009 :
iv@n
10.03.10,15:20
Ahoj, ja sa pridávam ku Kréte:) Lefka Ori (Biele hory) najmä na západe, s roklinou Samaria, skvelé ostrovčeky a pláže (Elafonissi a Falassarna). Preto skôr okolie Chanie, osobne sa mi zdá oveľa krajšia ako Heraklion (ísť pozrieť Knossos z Chanie nie je problém autom, či busom). Ale naj je ísť mimo hlavnej sezóny, pretože počasnej hlavnej je to "vychytené".
Ospravedlňujem sa, lobujem za Grécko, lebo to naozaj môžem :D
Elafonisi sa ti páčia? ja som tam bol a sklamanie veľké, asi tam treba ísť mimo sezóny, lebo počas to tam vyzerá ako na poľskom trhu.
iv@n
10.03.10,15:24
To som rada. My chodíme do Chorvátska veľmi radi. Aj keď mnohí nadávajú, že v Chorvátsku je draho, stále mi to vychádza, že sa tam dá stráviť pohodová dovolenka za prijateľnú sumu.
to nadávajú hlavne tí čo sú zvyknutí doma na pivo pod euro a všetko nad je drahé.
Bionda
10.03.10,17:13
ale kombinácia hory, more je aj Taliansko - napr. sever , alebo rovnako na Sicilii, event. Alba Adriatica
buchač
10.03.10,18:44
to nadávajú hlavne tí čo sú zvyknutí doma na pivo pod euro a všetko nad je drahé.

možno mimotemy možno nie ....

Osobne nejak more nemám rád , neznášam horúčavy a aj lekár mi neodporúča , ale nie o tom som chcel ....

Minulý rok som bol v Dubline , na výlet ...ako brat vravel , na pivo sme vybehli ...

No ale položiť za kávu vyše 2 € / viď foto v mojom profile / , podotýkam , dva glgy a malé tiež nie veľká sláva ...

Stará známa skutočnosť , ktorú mi nikto nevezme je tá , že príjmy máme tie naše a ceny minimálne európske...

O tom to je ...a nie o lakomstve ....lakomí sú bratia česi / prepáčia / , ale je to fakt ...ved ešte nedavno boli problémy s konzervami , samé pi..y...
iv@n
10.03.10,20:00
tak káva nie je o veľkosti šálky, ak si fajnšmeker tak otestuj FR alebo ITA kaviarničky, ak ti ide o objem tak si mal skočiť do Starbucksu na politrák kapučínka. A na ceny sa dá sťažovať tak možno v Nórsku, tam si sadneš v Osle na promenádku a malé pivko ťa vyjde na dvacku.
Češi a Slováci sú rovnakí škrobi, akurát o čechoch to každý hovorí, lebo sú rozcestovaný všade (stretol som ich v aussie, zélande, kanade,.. všade prosto aj za polárnym kruhom, čo sa o slovákoch povedať nedá, radšej budú šomrať doma).
Pangur Ban
11.03.10,05:47
možno mimotemy možno nie ....

Osobne nejak more nemám rád , neznášam horúčavy a aj lekár mi neodporúča , ale nie o tom som chcel ....

Minulý rok som bol v Dubline , na výlet ...ako brat vravel , na pivo sme vybehli ...

No ale položiť za kávu vyše 2 € / viď foto v mojom profile / , podotýkam , dva glgy a malé tiež nie veľká sláva ...

Stará známa skutočnosť , ktorú mi nikto nevezme je tá , že príjmy máme tie naše a ceny minimálne európske...

O tom to je ...a nie o lakomstve ....lakomí sú bratia česi / prepáčia / , ale je to fakt ...ved ešte nedavno boli problémy s konzervami , samé pi..y...

mimotemy
Tak ja neviem, kvoli par Slovakom v Dubline kavu zlacnovat nebudu, hlavne ked Dublin je skutocne svetove mesto a jeho obyvatelia tie dve eura maju. A samozrejme, kvalita kavy nie je zavisla od objemu. To potom treba treba ostat doma na zadku a urobit si liter Nescafe. Inak, Slovaci su na tom s lakomostou (setrnostou) tak isto ako Ceski bratia. Jedine s tymi prijamami je to pravda, ale ako som napisal, kvoli tomu v Dubline, Londyne ci v NY kavu pre Slovakov zlacnovat nebudu :)
Lilka 1
11.03.10,06:18
ale kombinácia hory, more je aj Taliansko - napr. sever , alebo rovnako na Sicilii, event. Alba Adriatica
Ja by som išla aj na sever, pozreť Dolomity, keby ste niekto mali nejaké tipy.
buchač
11.03.10,07:00
tak káva nie je o veľkosti šálky, ak si fajnšmeker tak otestuj FR alebo ITA kaviarničky,
To teda som , to mi ver ....a najlepšiu si urobím doma
ak ti ide o objem tak si mal skočiť do Starbucksu na politrák kapučínka. A na ceny sa dá sťažovať tak možno v Nórsku, tam si sadneš v Osle na promenádku a malé pivko ťa vyjde na dvacku.
Češi a Slováci sú rovnakí škrobi, akurát o čechoch to každý hovorí, lebo sú rozcestovaný všade (stretol som ich v aussie, zélande, kanade,
.. všade prosto aj za polárnym kruhom
Predpokladám , že si pred Tebou aj pes už sadá .....či ...?
A ako si na tom s poznávaním Slovenska ???.....toto mám zasa ja pobehané a aj Čechy ....podľa jednotlivých krajov a lokalít by som vedel vravieť ....
, čo sa o slovákoch povedať nedá, radšej budú šomrať doma).


mimotemy
Tak ja neviem, kvoli par Slovakom v Dubline kavu zlacnovat nebudu, hlavne ked Dublin je skutocne svetove mesto a jeho obyvatelia tie dve eura maju.
Aj ja , neboj ....o inom bola reč ...;)
A samozrejme, kvalita kavy nie je zavisla od objemu. To potom treba treba ostat doma na zadku a urobit si liter Nescafe.
Z tej mám časté štarty s rýchlimi odpichmi ...
Inak, Slovaci su na tom s lakomostou (setrnostou) tak isto ako Ceski bratia. Jedine s tymi prijamami je to pravda, ale ako som napisal, kvoli tomu v Dubline, Londyne ci v NY kavu pre Slovakov zlacnovat nebudu :)
Na kávu sa môžem ....nie o tú išlo ...:rolleyes:


....mimotemy....

Ak môžem požiadať , bolo by dobré čítať vždy v mojich príspevkoch to , čo tam nie je napísané , respektíve nie je zvýraznené ....


som bol v Dubline , na výlet ...ako brat vravel , na pivo sme vybehli ...
Toto si hocikto nedovolí .....;)
iv@n
11.03.10,11:03
To teda som , to mi ver ....a najlepšiu si urobím doma
tak ja zas radšej skočím na kafčo za 2€ raz za čas, ako kupovať domov profimašinku za €10k aby som si spravil rovnako dobré kafčo.


Predpokladám , že si pred Tebou aj pes už sadá .....či ...?
A ako si na tom s poznávaním Slovenska ???.....toto mám zasa ja pobehané a aj Čechy ....podľa jednotlivých krajov a lokalít by som vedel vravieť ....
predstav si, že dobre, pobehal som slovensko od medzilaboriec po skalicu a nad kávou za 2€ sa nečudujem, lebo je to cena bežná aj u nás, ak zrovna nechceš turka v horčičáku alebo nemáš v ruksaku fašírky a termosku so sebou.
inak na obed si v tom Dubline nebol? lebo ak sa ti nezdá káva za 2€, tak neviem čo potom hovoríš nad obedom za 20€. a ak máš teda pobehané aj FR a ITA kaviarničky, tak nechápem prečo sa čuduješ nad tou cenou, 2€ je minimum čo chcú za náprstok kávy. a fotiť to so starými primkami, aby som doma ukázal, že aké malé kávy robia za 2€ dokáže fakt asi len svetaznalý našinec :)
buchač
11.03.10,11:30
...nechaj tak ...:rolleyes:
jojom
11.03.10,11:32
Pred rokom som bol v Dubline, a zbehol som do českej reštiky ( či čo je to) mne sa páčilo.
Prikladám vám fotku čo som si dal kávu v Salzio Magiore ( blízko Parmy). Bolo to v jednej športovej hale, stála asi 1,5 €, sme sa narehotali na tom, ešte že som si mohol doliať mlieko. Presne ako píšete vyššie ono to nie je o tom aký veľký hrniec kávy to je, ale aká kvalitka. (To pivo na fotke je 0,3 l ).
Bionda
11.03.10,18:31
Ja by som išla aj na sever, pozreť Dolomity, keby ste niekto mali nejaké tipy.

kuk tu : http://www.visittrentino.it/en/dolomites-italy máš tam aj český jazyk
Lilka 1
12.03.10,09:59
kuk tu : http://www.visittrentino.it/en/dolomites-italy máš tam aj český jazyk Kuk potešil. :)