symona
14.09.05,15:51
Ahoj všetci, prosím poraďte mi, prehľadala som príspevky o stravovaní ale aj tak si neviem rady:
Zamestnávateľ začiatkom mesiaca vždy dáva stravné poukážky svojim zamestnancom na mesiac dopredu. Jeden zamestnanec bol týždeň na pracovnej ceste (dostane za to cestovné náhrady vrátane stravného). Komplikácia je však v tom, že pracovník k poslednému dňu skončil v zamestnaní. Stravné poukážky samozrejme minul a ja ich nemám ako s ním vysporiadať. Mám mu tie stravné poukážky, na ktoré nemal právny nárok, nejakým spôsobom zdaniť (dať to ako nedaňový príjem), resp. môže to ovplyvniť aj odvody do poisťovní?

Ďakujem

Gabika
Denda
14.09.05,14:04
My sme to riešili tak, že sme mu v poslednej mzde za lístky zrazili plnú sumu bez príspevkov. Ak bola hodnota stravného lístka napr. 70,- Sk, tak počet lístkov navyše x 70,- Sk.:)
Zita4
14.09.05,21:45
Ahoj všetci, prosím poraďte mi, prehľadala som príspevky o stravovaní ale aj tak si neviem rady:
Zamestnávateľ začiatkom mesiaca vždy dáva stravné poukážky svojim zamestnancom na mesiac dopredu. Jeden zamestnanec bol týždeň na pracovnej ceste (dostane za to cestovné náhrady vrátane stravného). Komplikácia je však v tom, že pracovník k poslednému dňu skončil v zamestnaní. Stravné poukážky samozrejme minul a ja ich nemám ako s ním vysporiadať. Mám mu tie stravné poukážky, na ktoré nemal právny nárok, nejakým spôsobom zdaniť (dať to ako nedaňový príjem), resp. môže to ovplyvniť aj odvody do poisťovní?

Ďakujem

Gabika Ak za tie stravné lístky už zaplatil, v poslednej výplate mu zraz tú sumu, ktorú zamestnávateľ za neho uhradil. Počet stravných lístkov, na ktoré už nemal nárok * 55% z ceny lístka, čo hradí zamestnávateľ. (Celú sumu už nemôžeš zraziť, pretože on už za tie lístky zaplatil svojich 45 %.)
symona
16.09.05,06:17
Ďakujem za odpovede.

Gabika
gita
10.01.06,11:40
Majú nárok na stravné lístky aj dohodári, ak pracujú dlhšie ako 5 hod..
Beba
10.01.06,12:41
Majú nárok na stravné lístky aj dohodári, ak pracujú dlhšie ako 5 hod..To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici
Tweety
10.01.06,12:45
To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici
Ak to máte ošetrené v Kolektívnej zmluve,alebo v dohode so zástupcami zamestnancov tak áno, ináč dohodár nemá nárok na stravenku.;)
Jura
10.01.06,12:45
To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici
Alebo v kolektívnej zmluve.
AGRO
10.01.06,16:39
Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.
ajobs
10.01.06,16:41
Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.

Je to len na rozhodnutí zamestnávateľa.;)
Tweety
10.01.06,16:42
Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.
V januári môže dať do nákladov až 55% z 89.-, teda mali by ste lístok lacnejší, alebo kúpi vo vyššej hodnote, logicky zaplatíte viac(ak neprispeje zo SF)2. keď sa dá prestravovať v tejto terajšej hodnote, tak je to OK. ;)