rozika38
07.01.10,14:17
ahojte, chcem sa spytat, ci spada do remeselnych cinnosti ako je murarstvo aj sluzba ako je zateplovanie budovy, nakolko som sa dopocula ze pri vykone tejto cinnosti dotycnemu staci na tuto cinnost volna zivnost, na ktoru sa potom vztahuju iba 40% vydavky a nie 60% ako pri remeselnych

dakujem za odpoved
ekopo
07.01.10,13:21
do murárskych prác patrí aj rekonštrukcia....t.j. aj "zateplovanie", do volnej živnosti patrí podobná činnosť: obkladanie stien suchým spôsobom...
Gabhus
07.01.10,14:42
Poprosím Ťa, kde sú rozpísané tieto živnosti - je to príloha k zákonu, alebo nejaká vyhláška? Mám v ruke živnostenský list, je to na vykonávanie ohlasovacej živnosti - demolácie a zemné práce, tenkostenné omietky stierkovaním, obkladanie stien suchým spôsobom, betonárske práce, kladenie dlážkových krytín suchou cestou, lešenárske práce. Na toto sa vzťahuje 40 alebo 60 %? Ak by niekto vedel poradiť .... Ďakujeme.
Zuziana
07.01.10,15:09
remeselné živnosti:
http://zivnostensky.urad-online.sk/zivnostenske-urady/remeselne-zivnosti.php
voľné živnosti:
www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271
Gabhus
07.01.10,19:10
Ďakujeme.
beata.v
15.01.10,15:31
ekopo, prosím ťa si si istý, že zatepľovanie budov zostalo pod murárstvom? Pretože dnes sa vrátil jeden môj klient z kontroly zo živnostenského úradu a presviedčali ho, že zatepľovanie ako také je jednou z ďalších samostatných remeselných živností, na ktoré potrebuje mať ďalšie skúšky, príp. rekvalifikáciu, teda mu nestačí, že je vyučený murár. A ďalšia vec, že obkladačské práce sú voľná živnosť a teda všetky rekvalifikačné skúšky sú mu na nič. Ak máš o tom nejaké vedomosti, prosím ťa poraď, kde by som sa o tom dočítala. Ďakujem.
ekopo
15.01.10,16:15
v prílohe sú dokumenty s detailným popisom činnosti z r. 2007, 2008 a najnovší z 2009
beata.v
16.01.10,11:59
ďakujem za priložené dokumenty, ale podľa mňa sa v nich nezmenila fylozofia murárskych činností od r. 2007, teda poslednej veľkej novely, to znamená, že murár môže vykonávať zateplovanie fasád aj s konečnou úpravou. Asi sa musím opýtať "kompetentných úradníkov" z akej právnej normy vychádzali, keď tak informovali môjho klienta. Ešte raz ďakujem za ochotu.