janica.sk
07.01.10,15:20
Prosim o radu.Zalozil som si teraz v januari zivnostensky list a zacal som pracovat u organizacie na tuto zivnost.Vyskytol sa ale problem.Pred dvoma rokmi si moja uz teraz byvala manzelka zobrala pozicku a ja som jej bol rucitel.Teraz som sa dozvedel z listu od exekutora,ze ju vobec nesplaca a bud ju mam spacat ako rucitel za nu,alebo bude exekucia.Vzhladom na to,ze po rozvode som jej nechal vsetko,aby som mal od nej pokoj,tak vlastne nemam nic,okrem prace a bytu v ktorom byvam v podnajme,stale mi ide po peniazoch a kedze v zivote poriadne nepracovala a ja ako inv.dochodca s tazkym postihnutim oboch oci som zivil pracou v zahranici ju a celu jej lenivu familiu,tak nechcel by som to za nu splacat,nech ide pracovat,ved je mlada a zdrava.Ale kedze prijem mi bude posielany na ucet,tak ked bude exekucia,tak mi zablokuju ucet.Akym sposobom by som si mal dat vyplacat mzdu?Organizacia trva na ucte,mozem dat aj ucet,ktory je vedeny na ine meno ako na moje?Alebo co mam robit.Dakujem za kazdu radu.
pavol54
07.01.10,19:57
živnostník a mzda?
treba si založiť sro, čo má sro spoločné s fyzickou osobou?
väčší problém je príjem za invaliditu
janica.sk
08.01.10,06:27
Dakujem za"odpoved".Neprosil som o otazky,ale o radu!Som predsa na porade?Alebo nie???
pavol54
08.01.10,14:29
tak ti poradím tvoju mzdu ako živnostníkovi môžu posielať na akýkoľvek účet ale nezabudni to nahlásiť na tú správnu inštitúciu potom ti vysvetlia čo je to živnosť a čo závislá práca pochopiteľne za to si zoberú odmenu.
Danila
08.01.10,18:14
Dakujem za"odpoved".Neprosil som o otazky,ale o radu!Som predsa na porade?Alebo nie???Ako živnostník nemôžeš poberať mzdu, a zrejme firma pre ktorú pracuješ s Tebou vybehla a posiela Ti úhradu, ktorú pravidelne budeš faktúrovať. Ale je to len hypotéza, lebo údaje sú nedostatočné. Keďže hrabošky poľné typu Tvojej exky k smrti neznášam, poradím Ti len to, aby si v deň pripísania Tvojho príjmu na účet utekal po výber. Záleží len na Tebe, aký účet firme poskytneš k úhrade odmeny.Lebo faktom je, že splácať pravdepodobne budeš. Ak nepreukážeš, že exka svojim konaním zámerne marí splácanie úveru.
pavol54
09.01.10,06:14
Ak je na RČ v centrálnom registri exekučný príkaz, tak peniaze sú preč v sekunde pripísania nech by to bolo v ktorejkoľvek banke akonáhle založíš účet je to ošetrené tak že z centrálneho registra ide automaticky na dlžnika ex príkaz ešte aj počiatočný vklad je hneď preč. Rady na porade sa môžu dať na presné otázky, nie na dohady preto som sa pýtal.
Danila
09.01.10,07:36
Ak je na RČ v centrálnom registri exekučný príkaz, tak peniaze sú preč v sekunde pripísania nech by to bolo v ktorejkoľvek banke akonáhle založíš účet je to ošetrené tak že z centrálneho registra ide automaticky na dlžnika ex príkaz ešte aj počiatočný vklad je hneď preč. Rady na porade sa môžu dať na presné otázky, nie na dohady preto som sa pýtal.Máš pravdu v tom, že veľa odpovedí môže byť len hypotetických. Preto som naznačila, že iný účet, možno na milenku, ale aj tak tam treba rýchlo utekať....;) Podaktoré sú rýchlejšie ako exekútori.:)
pavol54
09.01.10,11:22
Z milenky je osoh z exekútora nie. Vidíš my tu šantíme s odpoveďami a dopytujúci sa ešte neupresnil čo sme sa ho pýtali.
Danila
09.01.10,12:46
Z milenky je osoh z exekútora nie. Vidíš my tu šantíme s odpoveďami a dopytujúci sa ešte neupresnil čo sme sa ho pýtali.Dopytujúci sa ešte nespamätal zo šoku na druhej linke dôvery.....;)
profesional
10.01.10,11:16
Vybehni do Rakuska. Zaloz si ucet tam. Je dolezite aby si si ucet zalozil v zahranici kde je domanou menou Euro ako u nas. A Poziadas zamestnavatela ktory ti peniaze vyplaca prostrednictvom faktur na zivnost, aby ti ich posielal na zahranicny ucet. Nema dovod odmietnut, kedze prevody v EUR v ramci Europskej menovej unie su spoplatnene ako bezne vnustorstatne prevody cize pre neho to neznamena ziadne dodatocne vydavky.
Co sa tyka prijmov ktore dostavas ako invalidny dochodca, tak na tie to exekutor sice moze siahnut, avsak musi ti kazdy mesiac ponechat z tychto prijmov minimalne hodnotu zivotneho minima. Ak by tvoj prijem od socialnej poistovne neprevysoval zivotne minimum, nesmel by ti na tie peniaze siahnut vobec.
A hlavne by som na tvojom mieste zacal zistovat, ci tvoja ex nevlastni nejaky majetok na ktory by jej mohom exekutor siahnut. A nahlasil by som to exekutorovi.
Takze existuje moznostako vykyvat so systemom.