Ska
07.01.10,15:32
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci v pripade ak som k 1.8.2009 uzavrela PZ so zamestnavatelom na plat 1100 Eur, avsak z rodinnych dovodov som zatial do prace nenastupila budem mat narok na matersku dovolenku. Planovany termin porodu je 6.7.2010. Zmluva mi zrusena nebola, pravdepobne na 1 alebo 2 mesiace este nastupim.

+ doplnujuca otazka, kde mozem zistit vysku pokuty, kt. zamestnavatel plati za nezahlasenie zemestnanca pri nastupe do prace?aka je max vyska?

vopred velmi pekne dakujem za odpoved!
UBIKA25
07.01.10,14:34
PRACUJETE ALEBO NIE?
UBIKA25
07.01.10,14:35
http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie715

TOTO VAM URčITE POMôžE JE TO TU KRASNE, čISTE A JASNé

TIE VIDEOšKOLENIA SU SKVELE, DAKUJEM
Ska
07.01.10,14:36
nie nepracujem
Ska
07.01.10,14:38
ale zmluvu mam
UBIKA25
07.01.10,14:41
MATE PRILOžENE VIDEOSKOLENIE MYSLIM SI žE TO BUDE STAčIT A VôBEC NECHáPEM PREčO MATE PODPíSANU ZMLUVU A NEPRACUJETE, NEMATE PRIJEM NIE SU ZA VAS ODVADZANE ODVODY, NIE STE ANI PRIHLASENA NA SOCIALNEJ POISTOVNI ATD
Zoltán Kovács
07.01.10,14:43
Podľa mňa z dôvodu nenastúpenia do práce nevznikol prac.pomer, aj keď prac. zmluva bola podpísaná. Viď

§ 46
Vznik pracovného pomeru

Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.

Nedošlo k nástupu, tak podľa mňa nevznikol ani prac.pomer.
Zoltán Kovács
07.01.10,14:45
MATE PRILOžENE VIDEOSKOLENIE MYSLIM SI žE TO BUDE STAčIT A VôBEC NECHáPEM PREčO MATE PODPíSANU ZMLUVU A NEPRACUJETE, NEMATE PRIJEM NIE SU ZA VAS ODVADZANE ODVODY, NIE STE ANI PRIHLASENA NA SOCIALNEJ POISTOVNI ATD


Ja zase nechápem hrubo označené od teba UBIKA.

P.S. V internetovej komunikácii na fórach veľké písmo znamená kričanie. ;)
UBIKA25
07.01.10,14:52
ja som myslela ohladom tej materskej, že to pomôže a vysvetlí určité pojmy asi to nebol dobry pokus hm...

a že sa veľkým nepatrí, tak to vôbec neviem, ak to niekoho urazilo prepáčte a viac sa to nestane, teda budem si dávať pozor aby som nebola hlučná :)
Zoltán Kovács
07.01.10,14:57
ja som myslela ohladom tej materskej, že to pomôže a vysvetlí určité pojmy asi to nebol dobry pokus hm...

a že sa veľkým nepatrí, tak to vôbec neviem, ak to niekoho urazilo prepáčte a viac sa to nestane, teda budem si dávať pozor aby som nebola hlučná :)

Videoškolenie funguje iba tým, ktorý si to predplatia....

Veľké písmo nikoho neurazilo (myslím si), len sa zle číta...
UBIKA25
07.01.10,15:00
to školenie je na tejto stránke zadarmo, teda dufam, lebo mne funguje a musim uznať, že mi aj pomohlo ako cela porada
Zoltán Kovács
07.01.10,15:06
to školenie je na tejto stránke zadarmo, teda dufam, lebo mne funguje a musim uznať, že mi aj pomohlo ako cela porada

Ukážka áno, ale nie celé školenie. ;)
UBIKA25
07.01.10,15:19
no pozeram je tam "trošku" rozdiel v minútach xi..
Ska
07.01.10,15:39
a keby teoreticky som hned po podpise zmluvy nastupila spatne na rodicovsku, na ktorej momentalne som?
Ska
07.01.10,15:42
cize bola som na rodicovskej, hladala som si pracu, nasla, uzavrela som zmluvu ale nemohla nastupit. Zamestnavatel nechce so mnou zmluvu skoncit, lebo je predpoklad, ze raz nastupim (Ubika, dufam, ze je to teraz zrozumitelnejsie...) a hned ako som sa zamestnala som isla spatne na rodicovsku...mam narok v tomto pripade na matersku?