dodomore
07.01.10,17:07
Planujem preobyt byt,potrebujem mat 3 izby...
Jedna sa o 1 poschodovy rod.dom,ja by som ho chcel prerobyt na prizemi.
Jeden statik sa mi k tomu uz vyjadril,vraj mozem vsetky priecky co som chcel,vyburat...ale vraj na to potrebujem 500 eur,pre statika,pre staveb.dizajnera a na stavebne povolenie...
Ale,moja otazka znie,musim toto vsetko zaplatit?Potrebujem staveb.povolenie,ked to budem robit v dome rodicov,ktory byvaju na 1.poschodi?Cela prestavba spociva v tom,ze sa jedna priecka zrusi a posunie o 2 metre dalej,aby vznikla detska izba,a vybura sa miesto na nove okno...
Podla mna,staci zaplatit akurat statika,co vy na to,mate niekto podobnu skusenost?
Dakujem vam za info....
ciners
07.01.10,18:34
Priecky mozes posuvat len tak, ziadne povolenie netreba. Pre statika, dizajnera a povolenie by ti tych 500eur bolo malo :D
ciners
07.01.10,18:35
To nove okno ak je do ulice nahlaste...pre istotu :)
chandler
08.01.10,07:12
on to myslel tak, ze budes potrebovat posudok od statika a projekt od stavara - nejake pohlady a podorys - to kvoli tomu oknu. lebo ked robis okno potrebujes stavebne povolenie.

samozrejme ak myslis ze ta susedia neudaju tak to moze skusit aj bez povolenia.
dodomore
09.01.10,13:09
Cez net som komunikoval s nejakym dizajnerom,on mi vycislil 500 eur za vsetko...
Ale nepovedal mi ze to vsetko netreba,pokial premiestnim iba priecky..
Okno by bolo do boku,nie do ulice,a nemyslim si ze so susedom by bol ohladne toho nejaky problem...
Takze,ked to zosumarizujem,nemusim mat povolenie,nemusim nikoho platit...
A tie penize mozem investovat do okna...:)
dodomore
09.01.10,16:22
Ak je do ulice?Takze asi na to su predsa len nejake nahlasovacie povinnosti,vsak?Inak,to okno nebude do ulice,ono tam je teraz take male okienko,ale ja ho potrebujem vymenit za vecsie,asi tak 4 nasobne vecsie...