zaphira
07.01.10,19:56
Dobry den, prosim o radu. Podnikateľ SZČO, učtujúci v JÚ v roku 2003 kupil auto, ktore ma v podnikani. 31.12.2009 ho predal. Auto je uz davno odpisane. Ako sa tento predaj odrazi v uctovnictve? Ma sa o tom vobec uctovat, ked uz je auto odpisane? Co s DPH kedze je platitelom? A ako je to s danou s prijmu? Dakujem za rychlu odpoved.
babi2
07.01.10,19:05
Dobry den, prosim o radu. Podnikateľ SZČO, učtujúci v JÚ v roku 2003 kupil auto, ktore ma v podnikani. 31.12.2009 ho predal. Auto je uz davno odpisane. Ako sa tento predaj odrazi v uctovnictve? Ma sa o tom vobec uctovat, ked uz je auto odpisane? Co s DPH kedze je platitelom? A ako je to s danou s prijmu? Dakujem za rychlu odpoved.
Cena, za ktorú auto predá bude zdaniteľným príjmom, ak pri kúpe auta mal nárok na odpočet DPH, auto predá s DPH, ak nemal nárok na odpočet, tak predaj bude bez DPH
zaphira
07.01.10,19:11
Takze to ze auto je uz odpisane nie je dôlezite, kedze ho stale podnikatel pouziva na podnikatelske ucely, musi predaj zauctovat. Spravne som to pochopila?
Johanka
07.01.10,19:11
Dobry den, prosim o radu. Podnikateľ SZČO, učtujúci v JÚ v roku 2003 kupil auto, ktore ma v podnikani. 31.12.2009 ho predal. Auto je uz davno odpisane. Ako sa tento predaj odrazi v uctovnictve? Ma sa o tom vobec uctovat, ked uz je auto odpisane? Co s DPH kedze je platitelom? A ako je to s danou s prijmu? Dakujem za rychlu odpoved.
Príjem z predaja DM je príjem ovplyvňujúci základ dane. Vyplýva to zo znenia § 6 ods.5 písm.a/ Zákona o dani z príjmov .
Výdavkom je zostatková cena predaného DM, v Tvojom prípade je to nula .
K DPH - ide o osobné MV ?
babi2
07.01.10,19:24
Takze to ze auto je uz odpisane nie je dôlezite, kedze ho stale podnikatel pouziva na podnikatelske ucely, musi predaj zauctovat. Spravne som to pochopila?
Nie je dôležité, že je odpísané, dokonca aj keby ho vyradil z majetku a používal nie na podnikanie, ale ako fyzická osoba, tak je predaj oslobodený od dane až po piatich rokoch od vyradenia z obchodného majetku.
zaphira
07.01.10,19:25
je to kategoria M1
zaphira
07.01.10,19:36
Dakujem vam vsetkym za rady. Dobru noc.
babi2
07.01.10,19:43
je to kategoria M1
K tej DPH
§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň
Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7
Odpočítanie dane
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom

(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25
vanesik
10.01.10,17:56
dobrý večer prosím o radu. Kúpil som auto Škoda Octavia V piatok mi volali z kriminálky že auto je predmetom trestnej činnosti jeden z predchádzajúcich majitelov zobral požičku od ESSOXU a ručil týmto autom. Ja som po ňom asi 4 majiteľ doteraz sa auto prepisovalo u policajtov v pohode. Až teraz mi ho chcú zabaviť mám kúpno predajnú zmluvu s predchádzajúcim majiteľom. Ako mám pokračovať?
vanesik
11.01.10,08:53
dobrý večer prosím o radu. Kúpil som auto Škoda Octavia V piatok mi volali z kriminálky že auto je predmetom trestnej činnosti jeden z predchádzajúcich majitelov zobral požičku od ESSOXU a ručil týmto autom. Ja som po ňom asi 4 majiteľ doteraz sa auto prepisovalo u policajtov v pohode. Až teraz mi ho chcú zabaviť mám kúpno predajnú zmluvu s predchádzajúcim majiteľom. Ako mám pokračovať?


prosím.. mali ste niekto takýto problém? ako postupovať.. ďakujem..