Tipinko
07.01.10,21:00
* Dobrý večer
Pondelok ma zastavili policajti za telefonovanie za volantom. Nakoľko to bola moja prvá pokuta a nemal som predchádzajúce skúsenosti som ju podpísal a zistil , že sa voči nej nemôžem odvolať. A policajt mi do pokuty napísal namiesto telefonovania pásy , ktoré som mal zapnuté. Pokutu som si namieste neprečítal pretože vonku bolo -5 už ma tam dobru chvíľu nechali stáť a ponáhľal som sa pre mamku do roboty. A vlastne ani ten telefonát nebol uskutočnený len som ju prezvonil , že som na ceste. Ak prosím viete poradiť čo sa s tým dá robiť a či to vlastne ma zmysel riešiť tak vopred ďakujem za radu.
babi2
07.01.10,20:09
* Dobrý večer
Pondelok ma zastavili policajti za telefonovanie za volantom. Nakoľko to bola moja prvá pokuta a nemal som predchádzajúce skúsenosti som ju podpísal a zistil , že sa voči nej nemôžem odvolať. A policajt mi do pokuty napísal namiesto telefonovania pásy , ktoré som mal zapnuté. Pokutu som si namieste neprečítal pretože vonku bolo -5 už ma tam dobru chvíľu nechali stáť a ponáhľal som sa pre mamku do roboty. A vlastne ani ten telefonát nebol uskutočnený len som ju prezvonil , že som na ceste. Ak prosím viete poradiť čo sa s tým dá robiť a či to vlastne ma zmysel riešiť tak vopred ďakujem za radu.
Nuž, Ty si podpísal pokutu za pásy, aj keď mala byť za telefonovanie, či netelefonovanie podľa Teba, neviem či s tým niečo urobíš, ja keby som bola presvedčená o svojej nevine, tak by som určite nič nepodpisovala.
zdenka131
07.01.10,20:11
Teraz už je ťažko s tým niečo urobiť. Asi by si nemal ako dokázať, že si mal zapnuté pásy . Bolo by to tvrdenie proti tvrdeniu. Pre budúcnosť poučenie : Skôr než niečo podpíšeš, treba si prečítať, čo podpisuješ. Sorry.
Tipinko
12.01.10,19:30
Aj som si myslel :) No nic dakujem za radu.
petmar
13.01.10,07:38
Na pokutových lístkoch-ústrižkoch bývalo upozornenie, že po zaplatení nie je možné odvolať sa - pozri na ne
tiger111
01.02.10,21:39
naco to vobec riesis????ak si podpisal,tak si suhlasil s pokutou....v podstate pre teba je uplne jedno co tam bolo napisane....sam vravis ze si telefonoval,tak co?myslim to tak ze sa budes zbytocne stazovat...co by si povedal?ze si mal pas ,ale ty si len telefonoval??daju ti este vacsiu.....moj nazor
profesional
19.02.10,18:41
Policajtom na mieste spachania priestuplu nikdy nic nepodpisujte. Oni Vas sice budu strasit ze v spravnom konani mozte dostat vyssiu pokutu, ale nie ej to celkom tak, Zakon umoznuje aby v spravnom konani bola ulozena vacsia pokuta ako na mieste, avsak aj spravne konanie sariadi tym istym zakonom a procesnymi pravami ako konanie o priestupku na mieste. Takze ak clovek nie jepravidelny priestupca a nejde o obzvlast zavazny delikt, tak v spravnom konani dostane zvycajne minimalnu pokutu. A casto krat ju v spravnom konani nedostane vobec. Takze zasada ej na mieste im nic nepodpisovat.