julio7
08.01.10,03:25
chyba
julio7
16.01.10,02:00
chcel by som sa spytat ako je to s vrátením dph ak som nakupil mensie mnozstvo ako je spominanych 420 tis sk.pokial bol odber 7500 eur.co mam robit, kde kedy ako poziadat...?
A este jedna vec.pocita sa to potom pripadne ako prijem alebo....?

Vopred dakujem
Marianna01
20.01.10,16:06
v prvom rade skús napísať, čo si nakúpil, kde si nakúpil, či si podnikateľ, či si platca DPH, aké máš doklady o nákupe toho čohosi a potom skúsime odpovedať.
julio7
02.03.10,09:37
Som podnikateľ, živnostnik, niesom platca dph. Nakupujem zdobiaci material a bizuteriu za cca 6500 eur za rok 2009.Ako doklady mam fakturrovane vsetky nakupy. A okrem toho nejaky material v cechach ale pdstatne je Rakusko.Danove sa blizi a predpokladam ze poziadat si o toto bude tiez nejak do konca marca. Dakujem
Justina
07.04.10,18:48
o vratenie dph sa ziada najblizsie do 30.9.2010
doktor01
07.04.10,19:16
Podanie žiadosti o vrátenie dane v inom členskom štáte

§ 55f
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore#hore)

(1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 alebo 4b uplatňuje nárok na vrátenie dane v členskom štáte, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, podaním žiadosti o vrátenie dane elektronickými prostriedkami prostredníctvom elektronického portálu Daňového riaditeľstva Slovenskej republiky. Žiadosť o vrátenie dane môže platiteľ registrovaný podľa § 4 podať, ak v členskom štáte, v ktorom žiada vrátenie dane, nemá sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v ňom obvykle nezdržiava. Žiadosť o vrátenie dane sa podáva najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka, ktorý nasleduje po období, za ktoré sa uplatňuje nárok na vrátenie dane. Na obsah žiadosti o vrátenie dane sa primerane vzťahuje § 55b ods. 2 až 4; žiadosť o vrátenie dane sa nepovažuje za podanú, ak tieto údaje neobsahuje.

(2) Na spôsob podania žiadosti o vrátenie dane sa nevzťahuje osobitný predpis.27f)

§ 55g
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore#hore)

(1) Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky bezodkladne elektronickými prostriedkami odošle platiteľovi potvrdenie o prijatí žiadosti.

(2) Daňový úrad Bratislava I neodošle žiadosť o vrátenie dane členskému štátu, ktorému je žiadosť určená, ak v období, za ktoré sa žiada vrátenie dane, platiteľ nebol platiteľom alebo vykonával výlučne činnosti, pri ktorých nemôže odpočítať daň. Neodoslanie žiadosti oznámi Daňový úrad Bratislava I elektronickými prostriedkami platiteľovi.
Vivči
08.06.10,21:33
Pripojim sa k teme s otázkou, že ak nebudem žiadať vrátenie DPH zo záhraničia, bude to daňovo uznateľný náklad? Ak učtujem pokladnične bloky zo zahraničia cele do nákladov s tým že nebudem žiadať o vrátenie dane je to správne? Je tam nejaký limit od ktorého treba alebo je možne žiadať o vrátenie? Ďakujem za odpoveď.
certik
16.08.10,15:53
Ahojte, sme dopravcovia a tankovali sme v Polsku PHM. Teraz žiadame o vrátenie DPH z Poľska. Okrem faktúr sme pripojili aj bloky z tankovania. Odpísali, že máme priložiť faktúry k týmto nákupom. Tie samozrejme nie sú. Z blokov nám DPH nevrátia?
certik
17.08.10,19:18
Nikto neporadí?
alicacka
18.08.10,06:47
Ja mám podobný problém, šofér zaplatil za PHM v Nemecku. DPH je na doklade vyčíslené. Všetko je v Eur-ách. KeĎže DPH si nebudem uplatňovať celý ho dám do výdavkov ako nákup PHM.
certik
19.08.10,15:52
Áno dáš si doklad celý do nákladov.
Ale toto nie je náš prípad. Čerpáme do kamiónov veľké množstvá, teda aj DPH na blokoch je vysoká, chceme si ju žiadať. Poradí niekto, alebo nemáte skúsenosti.
domenico.office
20.08.10,08:42
Áno dáš si doklad celý do nákladov.
Ale toto nie je náš prípad. Čerpáme do kamiónov veľké množstvá, teda aj DPH na blokoch je vysoká, chceme si ju žiadať. Poradí niekto, alebo nemáte skúsenosti.

Je možné žiadať prostredníctvom DR vrátenie DPH zaplatenej v krajinách EU. Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis.
certik
23.08.10,17:46
áno toto všetko máme. DPH zo zahraničia sme si už niekoľkokrát žiadali. Ale vždy iba z faktúr. Teraz žiadame prvý krát z "obyčajných" blokov. A z Poľska nám prišla odpoved že k blokom máme pripojiť faktúry čo samozrejme nie je možné. A preto moja otázka bola, či je možné žiadať iba z blokov alebo nie.
domenico.office
23.08.10,19:25
Určite je možné požiadať i z blokov, naskenujte ich, priložte do žiadosti.
certik
24.08.10,06:13
Dakujem za odpoveď. Tak sme aj urobili a prišla odpoveď že žiadajú faktúry. Tak teraz naozaj neviem aký je ďalší postup.
Tweety
24.08.10,06:22
Dakujem za odpoveď. Tak sme aj urobili a prišla odpoveď že žiadajú faktúry. Tak teraz naozaj neviem aký je ďalší postup.
Za faktúru sa považuje aj doklad z ERP viď §71 Zákona o dph:
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
alicacka
24.08.10,06:31
Ak nevieš ako postupovať, zavolaj na príslušný daňový úrad - majú stránkové dni a niekedy aj radi poradia.
zuzach
29.09.10,06:02
chcem sa spýtať 50 eur je jednotlivý blok?
Rozalka
05.10.10,16:08
o vratenie dph sa ziada najblizsie do 30.9.2010

Prikladám Informáciu DRSR - preberanie žiadostí nie je pozastavené.
kiko85
09.11.10,09:02
Ahojte, sme dopravcovia a tankovali sme v Polsku PHM. Teraz žiadame o vrátenie DPH z Poľska. Okrem faktúr sme pripojili aj bloky z tankovania. Odpísali, že máme priložiť faktúry k týmto nákupom. Tie samozrejme nie sú. Z blokov nám DPH nevrátia?


Zdravím, vrátenie DPH z PHM neuznávajú všetky krajiny v Európe. Neviem ako je to v Poľsku, ale viem, že dph z PHM vracia napríklad Slovinsko, Taliansko, Belgicko. Jazdíme len južné krajiny takže ostatnými krajinami som sa moc nezaoberal. Bloky ako vratku DPH samozrejme daňový úrad v zahraničí uzná, ale pozor!!!!!! na danom bloku musí byť buď EČV alebo IČO aby to bolo jasne preukázateľné, že to tankoval Váš vodič. Inak by sa takto dalo veľmi jednoducho podvádzať s kupovaním blokov. Ja už momentálne tankujem cez Shell, kde mi vybavia vratku DPH zo všetkých faktúr a nemám s tým žiadne starosti. Aj keď je tam malé percento ako provízia ušetrí to veľa času. Takže vrelo odporúčam
kiko85
09.11.10,09:06
áno toto všetko máme. DPH zo zahraničia sme si už niekoľkokrát žiadali. Ale vždy iba z faktúr. Teraz žiadame prvý krát z "obyčajných" blokov. A z Poľska nám prišla odpoved že k blokom máme pripojiť faktúry čo samozrejme nie je možné. A preto moja otázka bola, či je možné žiadať iba z blokov alebo nie.

Vrátenie DPH z blokov je možné vo Všetkých krajinách, aj keď záleží na druhu tovaru, alebo služby. Niektoré krajiny neakceptujú vrátenie DPH z PHM. Uvediem príklad - Vodič tankuje v Slovinsku v hotovosti - a pred platením musí obsluhe uviesť, že má záujem o vrátenie DPH, čiže potrebuje faktúru, alebo uviesť na blok kontaktné údaje svojej spoločnosti. IČO, Názov fa., poprípade EČV ......
domenico.office
10.11.10,14:18
Ahojte, sme dopravcovia a tankovali sme v Polsku PHM. Teraz žiadame o vrátenie DPH z Poľska. Okrem faktúr sme pripojili aj bloky z tankovania. Odpísali, že máme priložiť faktúry k týmto nákupom. Tie samozrejme nie sú. Z blokov nám DPH nevrátia?

Poliaci naozaj nevracajú DPH z blokov.
blcha
11.11.10,15:06
Sme stavebná spoločnosť a realizujeme stavby v Belgicku. Môžeme požiadať o vrátenie DPH zo stavebného materiálu? Keď študujem kódy v žiadosti o vrátenie, nachádzajú sa tam vlastne iba nákupy, ktoré vznikajú pri pracovnej ceste. Ani služba, ani tovar....
Džudi
02.12.10,08:05
Prajem pekný deň, žiadame si vrátenie DPH z iných členských štátov prostredníctvom SHELL, ale nám prišla výzva na daňovú kontrolu podľa § 55g ods 2. Neviem mám si aj ja viesť nejakú evidenciu k týmto vratkám od SHELL ? V postate som to v evidencii DPH ani nemala, nakoľko do nášho DP to nevstupovalo. Mám len zaevidované prijaté dobropisy od SHELL ale neviem či to stačí ? Ak už má niekto skúsenosť s takouto kontrolou a poradí vopred vďaka.
zuzanna
05.12.10,18:44
neviete mi poradit chcem poziadat o vratenie DPH z nemecka na faktúrach sú uvedené ich IC DPH v tvare D... to nebude problem ale mam par blockov za parkovne alebo ked kupovali neico v hotovosti tak blocky z ich registracnej pokladne a tam neni toto cislo vobec uvedene co s takym blockom ??? zauctovat aj tu DPH z toho blocku priamo do nakladov a neziadat z nich DPH lebo pokial neuvediem v ziadosti ich cislo DPH tak mi to ani nezoberie do tej ziadosti ako to robite vy???
zuzanna
09.12.10,20:25
neviete mi poradit chcem poziadat o vratenie DPH z nemecka na faktúrach sú uvedené ich IC DPH v tvare D... to nebude problem ale mam par blockov za parkovne alebo ked kupovali neico v hotovosti tak blocky z ich registracnej pokladne a tam neni toto cislo vobec uvedene co s takym blockom ??? zauctovat aj tu DPH z toho blocku priamo do nakladov a neziadat z nich DPH lebo pokial neuvediem v ziadosti ich cislo DPH tak mi to ani nezoberie do tej ziadosti ako to robite vy???
nemate taky pripad
elcom@kremnicka.detronics
10.12.10,15:04
Hotovostné platby: Neakceptujú sa, pri hotovostnej platbe treba vyžiadať "Fakturu VAT", viac na info: www.cesmad.sk ako dopravcovia ak ste registrovaní v Česmade mali by ste mať prístupové heslo na stránku. My Poľsko nejazdíme, ale Taliansko a tankujeme v Slovinsku a Slovinci akceptujú bločky ale musí byť na nich celá adresa firmy, len tak vrátia DPH. A ak máte skúsenosti s týmito vratkami, neviete či po novom keď si môžeme žiadať vratku sami bez sprostredkovateľa sa posielajú bločky do Slovinska na DARS a oni pošlú komplexnú faktúru? Doteraz to tak bolo, lebo neviem si predstaviť nahadzovať všetky tie bločky do zoznamu. M.L.
toni
14.12.10,10:27
Pri nákupe v Nemecku a v Rakúsku musí byť na doklade z RP vyznačene ich IČ DPH a daň. Uznávajú len sumy do 150,- € s dph. na vyššiu sumu je už potrebná faktúra. V Čechách je tiež potrebná faktúra.
zuzanna
14.12.10,18:33
ja mam blocik z nemecka na sumu 247 EUR s DPH len tam neni IC DPH z nemecka takze si z neho DPH nebudem moct uplatniť tak ho zauctujem priamo do nákladov vrátane nemeckej DPH???? prosím
uctokrajan
14.12.10,19:12
tento rok to este mozes tak zauctovat, pokial to je danovy vydavok.
zuzanna
14.12.10,19:17
tento rok to este mozes tak zauctovat, pokial to je danovy vydavok.
su to popruhy na zaistenie prepravovaneho tovaru tak je to naklad a preco tento rok co sa zase menilo
uctokrajan
14.12.10,19:25
Meni sa danovy vydavok - zahranična DPH z pohladu dani z prijmu - v novelizovanom zakone o dani z prijmu. Teraz presne neviem v akom §. Doplnim.
zuzanna
14.12.10,19:29
to je az od 01.01.2011 ze? a podla stareho to je ktory § hladam len som nenasla nevies dat radu
lokok
31.01.11,21:32
Nevie mi náhodou niekto poradiť ako to je s vrátením DPH z Luxemburska? Ide o tankovanie PHM. je možné vrátit DPH z bložkov z tankovania alebo musí byť faktúra?

Dakujem
Rozalka
31.01.11,21:51
Od 1.1.2011 bude treba sledovať nákupy podľa štátov
ZDP § 19
(3) Daňovými výdavkami sú aj
...

k) daň z pridanej hodnoty
1. ktorú je platiteľ dane z pridanej hodnoty povinný odviesť pri zrušení registrácie podľa osobitného predpisu6) s výnimkou uvedenou v § 17 ods. 3 písm. d) druhom bode,
2. ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok, alebo pomerná časť dane z pridanej hodnoty, ak platiteľ dane uplatňuje nárok na odpočítanie dane koeficientom podľa osobitného predpisu, 6)
3. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b) spôsobom podľa osobitného predpisu1) a ak ide o daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo o daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo ods. 14, v tom zdaňovacom období, v ktorom uplatní nárok na jej vrátenie spôsobom podľa osobitného predpisu,90b)
4. ak platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, v ktorom mu boli dodané tovary a služby alebo do ktorého doviezol tovar, ak je daňovým výdavkom tovar a služba, ku ktorým sa daň vzťahuje, z dôvodu, že suma dane z pridanej hodnoty nedosahuje predpísanú výšku na jej vrátenie, v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade tovarov a služieb,


Prikladám Smernicu Rady + tabuľku
Danah12
08.02.11,07:50
Chcela by som sa len spýtať, či nie sú niekde vypísané limity na vrátenie dane z pridanej hodnoty zo zahraničia.
Na stránke DRSR v usmernení som našla informáciu, „že žiadosť o vrátenie dane za jeden rok musí byť najmenej na 50 EUR.“
Nemajú náhodou aj krajiny stanovené limity. Idem mi o Rakúsko.
Ďakujem za odpoveď.
Marta Žigová
09.02.11,10:58
Moja skúsenosť je, že nám vrátili DPH aj z bločkov z ERP, ale musia mať všetky údaje na indentifikáciu pre DPH .... ale mám zároveň otázku, ako účtujete o vátenej DPH? ....vie niekto poradiť? ....
alicacka
21.02.11,15:44
Ak dobre viem,tak DRSR vydalo usmernenie o účtovaní vratiek DPH tak, že pri platbe ide celá suma do výdavkov a pri vratkách DPH ide vratka DPH do príjmov ovplyvňujúcich základ dane.
Rozalka
21.02.11,18:09
Je pravda, že DRSR vydalo usmernenie (FS 4/2006), ale vtedy to bolo za iných okolností, žiadosti boli dobrovoľné.
optimistka
22.02.11,13:58
ahojte,
ked mám nákupy za rok 2010 v krajinách EU, účtujem v PU, mám nárok na vrátenie z každej krajiny, účtujem to naskôr do nákladov a urobím z sumy DPH pripočitateľnú položku k ZD za rok 2010, ak uplatním nárok na základe žiadosti až v roku 2011
Stefan2005
22.02.11,14:03
ahojte,
ked mám nákupy za rok 2010 v krajinách EU, účtujem v PU, mám nárok na vrátenie z každej krajiny, účtujem to naskôr do nákladov a urobím z sumy DPH pripočitateľnú položku k ZD za rok 2010, ak uplatním nárok na základe žiadosti až v roku 2011

Daňovými výdavkami sú aj ... daň z pridanej hodnoty...ak platiteľ dane z pridanej hodnoty má nárok na jej vrátenie v členskom štáte Európskej únie, ....v tom zdaňovacom období, v ktorom účtuje o nároku na jej vrátenie90b)
optimistka
22.02.11,16:38
účtovať o vrátení budem zrejme až v r. 2011, takže v 2010 nebude DPH daňovým výdavkom podľa § 19 ods.3 písm. k
je moja uvaha správna, že v r. 2010 vyčíslim dph a dám ju ako PP k ZD a v roku 2011 keď zaúčtujem 378/501 bude suma rovnajúca sa požadovanej dph OP od ZD ??
optimistka
22.02.11,19:07
nikto neúčtuje o vrátení dph zo zahraničia ??
Rozalka
22.02.11,19:33
účtovať o vrátení budem zrejme až v r. 2011, takže v 2010 nebude DPH daňovým výdavkom podľa § 19 ods.3 písm. k
je moja uvaha správna, že v r. 2010 vyčíslim dph a dám ju ako PP k ZD a v roku 2011 keď zaúčtujem 378/501 bude suma rovnajúca sa požadovanej dph OP od ZD ??

Nie je podstatné, kedy budeš účtovať o vrátení, ale kedy účtuješ o nároku na vrátenie ...
optimistka
23.02.11,10:54
mozem uctovat o ńároku na vrátenie do r. 2010 aj ked ziadost poslem napr. v aprili 2011 ?
alicacka
06.03.11,14:24
Toto by ma zaujímalo tiež. Hlavne čo sa týka roku 2011, keďže doteraz som účtovala podľa usmernenia DRSR tak, že všetky faktúry som dala v celej sume do výdavkov spolu s DPH a keď príde vratka, tak budem účtovať o príjme. Ale ako to bude od roku 2011? Účtujem v jú.
Didie
15.04.11,11:32
Hotovostné platby: Neakceptujú sa, pri hotovostnej platbe treba vyžiadať "Fakturu VAT", viac na info: www.cesmad.sk (http://www.cesmad.sk) ako dopravcovia ak ste registrovaní v Česmade mali by ste mať prístupové heslo na stránku. My Poľsko nejazdíme, ale Taliansko a tankujeme v Slovinsku a Slovinci akceptujú bločky ale musí byť na nich celá adresa firmy, len tak vrátia DPH. A ak máte skúsenosti s týmito vratkami, neviete či po novom keď si môžeme žiadať vratku sami bez sprostredkovateľa sa posielajú bločky do Slovinska na DARS a oni pošlú komplexnú faktúru? Doteraz to tak bolo, lebo neviem si predstaviť nahadzovať všetky tie bločky do zoznamu. M.L.

Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif. Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?
zuzanna
15.04.11,11:51
termín na vrátenie tejto DPH z iných štatov je do 30.06.2011 za rok 2010 prosííím je to tak???
Didie
21.04.11,06:39
Žiadosť o vrátenie dane sa podáva
najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka, ktorý nasleduje po období za ktoré
sa uplatňuje nárok na vrátenie dane
alušik
19.07.11,06:36
Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif. Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?
Skúste pozrieť napríklad podľa tejto stránky, či ste vôbec splnili podmienku na vrátenie DPH v danom štáte.;)
http://www.cesmad.sk/page.php?kat=115&stat_id=8
babi2
27.07.11,14:35
Skúste pozrieť napríklad podľa tejto stránky, či ste vôbec splnili podmienku na vrátenie DPH v danom štáte.;)
http://www.cesmad.sk/page.php?kat=115&stat_id=8
Prekročili sme hranicu 50 € DPH v AT, avšak je to z nákupu PHM do osobných MV, podľa priloženého linku mi vychádza, že tu nie je možné nárokovať si vrátenie tejto DPH, čiže ide to celé do daňového nákladu, pochopila som to spávne?
Výdaje, z ktorých nie je možné nárokovať navrátenie DPH:
*
PHM pre osobné vozidlá
*
reštaurácie (jedlo a pitie)
* zábava a suveníry
* vnútroštátna preprava ( vlaky, taxi,...)
* u výdavkov za ubytovanie (hotely) je nutné vysvetlenie, akýmspôsobom sa vzťahuje priamo k predmetu podnikania firmy – totovysvetlenie musí byť pripojené k faktúre. vráten
detektív
30.08.11,12:03
Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif. Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?

Prosím, pri tých hotovostných bločikoch-krajina AT -čerpacia stanica OMV Tankstelle-je vždy iné daňové číslo. Súvisí to asi s prenájmom čerpacích
staníc? Má sa to tak aj uviesť do žiadosti na vratku DPH?????
A pri mýtach? - prevažne ASFINAG-a OAMTC BETRIEBE GESMBH????
EPk
29.02.12,14:32
Na stranke Cesmad je informácia
Informácie o jednotlivých krajinách
Česko
Sadzba DPH: 19 %
Minimálna čiastka na vrátenie:
ročne: 100 EUR v DPH
štvrťročne: 400 EUR v DPH


Výdaje, z ktorých nemožno nárokovať vrátenie DPH:


zábava a suveníry
prenájom osobných vozidiel
PHM pre osobné vozidlá
ubytovanie (hotely)
vnútroštátna preprava (vlaky, taxi,...)


Nie je to stara informácia?
Ak to plati tak PHM pre osobne vozidla a ubytovanie idu cele do nakladov, alebo treba sledovat, ci mame narok na vratenie zahranicnej DPH?
Rozalka
29.02.12,14:48
Ak nie je nárok na vrátenie zo spomínaných dôvodov, DPH = VOZD
Johanka
12.05.12,12:33
Na školení bola podaná informácia, že napr. v CZ a v HU sa neakceptujú hotovostné platby a DPH sa vracia iba z faktúr ...
Má s týmto niekto skúsenosť ?
Existuje nejaký aktuálny zoznam nielen finančných limitov , ale hlavne "papierových" limitov - čo jednotlivé krajiny akceptujú - aké doklady ?
jana č.
21.06.12,07:25
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?
Economic
21.06.12,08:16
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?


Samozrejme že máme.
domenico.office
21.06.12,08:17
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?

Je to samozrejme možné, na základe plnej moci pre subjekt, ktorý vlastní ZEP, je možné vyžiadať DPH zaplatenú v inom členskom štáte EÚ.
emma01
07.08.12,12:25
Poradíte mi? Žiadame vrátenie DPH z Poľska. Máme doklady, ktoré sú zaplatené v zlotých, ale máme aj doklady, ktoré sme zaplatili v eurách, pretože tak boli vystavené doklady. Akým kurzom treba prerátať eurá na zloté, keďže musím daň pýtať v mene daného štátu?
Economic
07.08.12,18:12
Poradíte mi? Žiadame vrátenie DPH z Poľska. Máme doklady, ktoré sú zaplatené v zlotých, ale máme aj doklady, ktoré sme zaplatili v eurách, pretože tak boli vystavené doklady. Akým kurzom treba prerátať eurá na zloté, keďže musím daň pýtať v mene daného štátu?

Kurzom ECB ku dňu predchádzajúcemu dňu, ktorý je na doklade.