Ifco01
08.01.10,07:47
Ahojte,
rad by som sa vas opytal, ci ste sa uz niekedy stretli s tym ze by obchodny register (registrovy sud) nestihol vykonat zapis resp. zamietnut zapis v zakonom stanovenej lehote?
Vcera uplynula lehota kedy sme si mali prist pre vypis z obchodneho registra avsak tetuska nam oznamila ze sud je enormne vytazeny a ze musime pocitat este s dalsimi "desiatimi" pracovnymi dnami :mad:. Uprimne si neviem predstavit ze nam po troch tyzdnoch oznamia ze nam tam nieco chyba a zamietnu nam to zapisat. Dost nam to naburalo casovy harmonogram a navyse sa na registrovom sude nechcem hrat na mudreho aby nam to schvalne nepozastavili :mee:.
Neviete mi prosim poradit ako dalej resp. ako je mozne dopracovat sa k vypisu skor?
Velka vdaka ;).
Ivo
Economic
08.01.10,06:58
Bohužiaľ treba iba dobrú trpezlivosť. Majú toho naozaj veeeeeľmi veľa. To je obraz nášho súdnictva. Pre nás obyčajných občanov veru lehoty platia, no pre nich bohužiaľ nie.... Toto my asi ťažko ale zmeníme.
Ifco01
08.01.10,09:52
Vdaka ;), nevies ci je nejaka pravdepodobnost ze by som ich prehovoril na skorsie vybavenie nasej ziadosti? Problem je totiz v tom ze v pripade ze budu robit zapis 15 pracovnych dni a nedajboze by nam nasli nejaku nezrovnalost v dokumentacii tak to nestihneme ani do konca januara a to by znamenalo ze nebudeme moct podpisat najomnu zmluvu na adrese ktoru sme uviedli ako sidlo spolocnosti a tym padom dalsie komplikacie s dodatkom k spolocenskej zmluve a pod. ... no ani si to neviem predstavit :(.
Economic
09.01.10,04:59
Vdaka ;), nevies ci je nejaka pravdepodobnost ze by som ich prehovoril na skorsie vybavenie nasej ziadosti? Problem je totiz v tom ze v pripade ze budu robit zapis 15 pracovnych dni a nedajboze by nam nasli nejaku nezrovnalost v dokumentacii tak to nestihneme ani do konca januara a to by znamenalo ze nebudeme moct podpisat najomnu zmluvu na adrese ktoru sme uviedli ako sidlo spolocnosti a tym padom dalsie komplikacie s dodatkom k spolocenskej zmluve a pod. ... no ani si to neviem predstavit :(.

Skús normálne písomne napísať "nejakú žiadosť" resp. urgenciu, tam napíš dôvody pre ktoré to súri a upozorni ich, že sú po zákonnej lehote, malo by to zabrať alebo telefonicky, ak budú ochotní Ti povedať komu to bolo pridelené, /ak nemáš v ruke potvrdenku o podaní, kde to uvedené je/ Moje heslo : Keď sa chce všetko sa dá...
profesional
10.01.10,11:20
Ja osobne by som ich listom upozornil, ze v pripade nedodrzania lehoty hrozi padnutie obchodneho kontaktu, kde bude predpokladana vyska skofy 1.000.000 Eur. A nic viac.
Vies, oni dobre vedia ze ak zmeskaju lehotu a sposobia tym skodu, tak zodpovedaju za tuto skodu. A vedia ze by si ich mohla zalovat o nahradu skody sposobenu nespravnym uradnym postupom, za ktory sa povazuje aj nekonanie resp. prietahy v konani. To uvidis ten frmol ako ti to potom rychlo zapisu. Okamzite pojdes v poradi na vrch. A hlavne budu vediet ze ak ti odmietnu zapis len koli nejakej banalite pre ktoru nemozu zapis odmietnut, tak ich budes zalovat. A ti poviem ze takych nemaju radi a radej vyhoveju a to rychlo.
Economic
10.01.10,11:25
Ja osobne by som ich listom upozornil, ze v pripade nedodrzania lehoty hrozi padnutie obchodneho kontaktu, kde bude predpokladana vyska skofy 1.000.000 Eur. A nic viac.
Vies, oni dobre vedia ze ak zmeskaju lehotu a sposobia tym skodu, tak zodpovedaju za tuto skodu. A vedia ze by si ich mohla zalovat o nahradu skody sposobenu nespravnym uradnym postupom, za ktory sa povazuje aj nekonanie resp. prietahy v konani. To uvidis ten frmol ako ti to potom rychlo zapisu. Okamzite pojdes v poradi na vrch. A hlavne budu vediet ze ak ti odmietnu zapis len koli nejakej banalite pre ktoru nemozu zapis odmietnut, tak ich budes zalovat. A ti poviem ze takych nemaju radi a radej vyhoveju a to rychlo.

Súhlasím, niekto by ich už mal dokopať dodržiavať zákonné lehoty. Nám obyčajným ľudkom sa by sa neprepáčilo, keby sme neskoro podali Námietky alebo iné dôležité odvolanie.... A zákony platia pre každého rovnako.
ibrna
13.01.10,13:51
Vdaka za rady, skusil som tam v pondelok zbehnut, nahodil som najsmutnejsi a najzufalejsi pohlad (chcel som to vyskusat najprv po dobrom :) :) :) ) a vyzera to tak, ze to pomohlo. Bola tam tetuska, ktora sa tvarila ze chape v akej sklucujucej situacii sme a dnes uz mam vypis ;). Este raz vdaka, ze ste odpisali. V pripade ze by to nezabralo, vyrukoval by som s radou od profesionala.
Economic
13.01.10,13:56
Vdaka za rady, skusil som tam v pondelok zbehnut, nahodil som najsmutnejsi a najzufalejsi pohlad (chcel som to vyskusat najprv po dobrom :) :) :) ) a vyzera to tak, ze to pomohlo. Bola tam tetuska, ktora sa tvarila ze chape v akej sklucujucej situacii sme a dnes uz mam vypis ;). Este raz vdaka, ze ste odpisali. V pripade ze by to nezabralo, vyrukoval by som s radou od profesionala.

Super, teším sa aj ja....