moniq81
08.01.10,09:32
Prosím povedzte mi ako to je! Už som z tej novely DPH k 01.01.2010 celá dopletená. Platca DPH prijme po 01.01.2010 tovar aj služby z inej členskej krajiny - len prijíma, nič do inej členskej krajiny nedodáva. Nepodáva súhrnný výkaz však? Len služby vykazuje tak ako doteraz tovar v DP - cez samozdanenie? Aký je rozdiel keď je služba realizovaná v SR a keď je realizovaná v inom členskom štáte?

Ďakujem.
moniq81
08.01.10,14:05
Prosíííím, nikto mi nepomôže?
marina8
08.01.10,14:27
Prosím povedzte mi ako to je! Už som z tej novely DPH k 01.01.2010 celá dopletená. Platca DPH prijme po 01.01.2010 tovar aj služby z inej členskej krajiny - len prijíma, nič do inej členskej krajiny nedodáva. Nepodáva súhrnný výkaz však? Len služby vykazuje tak ako doteraz tovar v DP - cez samozdanenie? Aký je rozdiel keď je služba realizovaná v SR a keď je realizovaná v inom členskom štáte?

Ďakujem.

pri prijati sluzby nepodavas SV, teba sa vlastne zmena netyka;)
pravdepodobne prijimas sluzby " byvalej 15/7,8", takze to samozdanujes v DP
iba ak by si nebola platca DPH tak pred prijatim sluzby z EU by si sa musela registrovat za platcu DPH bud podla par.7a alebo radsej podla par.4
saskia26
08.01.10,17:26
Viete mi, prosím, poradiť:
Firma je registrovaná podľa § 7a, dodávame služby do ČŠ a tiež prijímame.
Kde do DP sa uvedie dodanie služby a kde prijatie služby?
Prijatie služby z ČŠ od registrovanej osoby sa bude musieť odviesť DPH 19?
Ďakujem