plastikár
08.01.10,12:10
Zdravím všetkých. Ospravedlňujem sa , podobná téma tu už bola, ale aj tak by som potreboval poradiť. Moja mamka ho už 2 x prekonala , nebudem tu popisovať aké sú to hrozné bolesti. Tie našťastie už pominuli, no zostali jej trvalé "vedľajšie príznaky" neustále má na tej postihnutej tvári tiky. Nie je to stále, ale napr. pri hovorení, alebo pri nejakom inom podnete to začne. ( v intervaloch 1x za sec. Je to už pre ňu dosť nepríjemné. Zatvára jej oko, miká kútikom úst,. Lekárka ( neurologička) jej navrhla podať injekčne do toho nervu butuloxoxín. Aby sa ten nerv oslabil.Priznám sa že mám trocha obavu, aby sa nevyskytli nejaké vedľajšie účinky. Trvalé ochrnutie časti tváre, alebo niečo iné. Preto by som uvítal, radu, alebo skúsenosť niekoho kto to "vyskúšal" Má sa ísť 12.1.2010 objednať . Má 70 rokov.
Všetkým vopred ďakujem.
Lieky kroré jej na to predpísala lekárka majú u nej nepríjemné vedľajšie účinky. Takže liekmi to nejde ovplivniť.
Ahojte.
Blankake
08.01.10,11:18
Absolvovala mamka nejaké rehabilitácie (masáže tváre, nahrievanie...?)
zdenka131
08.01.10,11:20
plastikár
08.01.10,16:12
Ahoj.
rehabilitácie ani nahrievanie neskúšala. Čítal som tu niečo o suchom teple, ale neskúšala to. No keď pohne nejakým svalom na tvári, vtedy to začne najviac mykať. No skúsim si o tom niečo vyhľadať.
plastikár
08.01.10,16:13
Vďaka, pozriem si to.