janica.sk
08.01.10,15:58
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.
marjankaj
08.01.10,15:00
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.

Prepíš na ňu celý svoj majetok. Možno ju to presvedčí.
Melnick
08.01.10,15:05
Prepíš na ňu celý svoj majetok. Možno ju to presvedčí.
:D:D:D:D:D:D:D:D

Tie vysmiate smajlíky patria príspevku od marjankaj.

Vážne :
Jedine dohodnúť sa, aby si vzala späť svoje priezvisko " za slobodna "
buchač
08.01.10,15:08
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.

Dá sa aj inak ....zmeň si Ty to svoje na jej pôvodné , za slobodna ...

Budete fifty - fifty ....

Bóže ....Onasisove dedičstvo a také problémy mať .....:rolleyes:

Alebo sa dá ešte aj inak ...

Zmeň si pohlavie .....


Povolenie na zmenu priezviska nie je potrebné, ak ide o zmenu priezviska
po rozvode manželstva,
po nadobudnutí plnoletosti spočívajúcu v používaní len jedného z dvoch alebo viac priezvisk,
spočívajúcu v zápise ženského priezviska osoby inej ako slovenskej národnosti bez koncovky slovenského prechyľovania,
spočívajúcu v úprave priezviska v súlade so slovenským pravopisom,
dieťaťa po jeho právoplatnom osvojení,
z dôvodu zmeny pohlavia,
maloletého dieťaťa, ktorého rodičia uzavreli manželstvo po jeho narodení, na priezvisko určené pre ich ostatné deti,
maloletého dieťaťa, ktorého otec nie je známy, na priezvisko určené pre ostatné deti jeho matky a jej manžela.
ludex
08.01.10,15:10
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.

Skús jej nájsť,neakého kolíka a presvedč ju aby sa zaňho vydala a máš pokoj! :eek: Čože? :eek:
janica.sk
08.01.10,15:14
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.
marjankaj
08.01.10,15:17
Skús jej nájsť,neakého kolíka a presvedč ju aby sa zaňho vydala a máš pokoj! :eek: Čože? :eek:
A čo keď sa zaňho vydá a nechá si pôvodné meno(teda bývalého manžela). Prečo by si mala meniť všetky doklady, zmluvy atď.
Halli
08.01.10,15:17
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.

No vidíš tak to asi z vďačnosti k tebe si nechala :o
janica.sk
08.01.10,15:18
A vyskierajte sa tu dalej dievcata,ked vasi muzickovia a partneri budu obrabat nejaku cig....ku,tak potom som zvedavy,ako sa budete smiat. Kazdej takej to prajem.
ludex
08.01.10,15:19
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.

Véééééélká chyba! Mal si jej nechať len toho cigána. :D
Paula
08.01.10,15:19
Mnoho žien sa po rozvode nevráti k priezvisku "pred" ani "dobrovoľne", tzn. bez priania bývalého . Kvôli deťom, kvôli vybavovaniu mnohých vážnych dokladov, kvôli oznamovaniu zmeny na mnohých inštitúciach....
marjankaj
08.01.10,15:19
A vyskierajte sa tu dalej dievcata,ked vasi muzickovia a partneri budu obrabat nejaku cig....ku,tak potom som zvedavy,ako sa budete smiat. Kazdej takej to prajem.

Buď rád, že si ho nevezme a nedá mu tvoje meno.:D
janica.sk
08.01.10,15:20
No,ked si vymenila chlapa, tak nech si zmeni aj doklady.
marjankaj
08.01.10,15:21
No,ked si vymenila chlapa, tak nech si zmeni aj doklady.

Tak si zmeň meno ty, a budeš mať pokoj.:D
janica.sk
08.01.10,15:23
Vies,ale ja mam s nou aj dieta,tak aj preto som jej vsetko nechal.
Halli
08.01.10,15:23
A vyskierajte sa tu dalej dievcata,ked vasi muzickovia a partneri budu obrabat nejaku cig....ku,tak potom som zvedavy,ako sa budete smiat. Kazdej takej to prajem.

Ale veď na nás si nevylievaj zlosť...a nepíšu ti len dievčatááá-ako vidíš...ten smejko za mojim posledným príspevkom sa v žiadnom prípade nevyškiera /:oznamená to bohužiaľ.../ , zas nebuď slepý...vieš ťažko na takú otázku odpovedať, možno ak sem často budeš chodiť aj zabudneš na tento tvoj problém a vyrieši sa sám....čas je najlepší lekár...je v tebe ešte veľa zlosti...tak sa aj ty usmej:):)
willma
08.01.10,15:23
bohužial, o zmenu priezviska , teda vráteniu sa k svojmu dievčenskému priezvisku je len a len na rozhodnutí tvojej ex a nenarobíš s tým nič.
buchač
08.01.10,15:25
A vyskierajte sa tu dalej dievcata,ked vasi muzickovia a partneri budu obrabat nejaku cig....ku,tak potom som zvedavy,ako sa budete smiat. Kazdej takej to prajem.

A vieš vôbec aký je rozdiel medzi bielou ženou a cigánskou .....

Cigánska ju má o 5 stupňov teplejšiu .....

Ale asi je slabá zima , alebo cigošovi bolo teplo , tak sa potreboval schladiť ....:D:D:D
Melnick
08.01.10,15:28
janica.sk , myslím, že Tebe sa dievčatá nesmiali. Ale ono je to tak. Ak si aj zmení priezvisko, všetci čo vás poznali budú vedieť, že je to Tvoja "bývalá" a ver mi, že neporiešiš nič. Veď koľkokrát má človek rovnaké priezvisko ako nejaký grázel a pritom nemajú nič spoločné - no čo už s tým potom. :)

Teba aj tak budú vnímať vždy takého aký si. Ale viem, že Ťa to štve a najradšej by si bol, aby do budúcna ak ju podobné chúťky neprejdú nedávali ju do súvisu s Tebou.
marjankaj
08.01.10,15:29
No,ked si vymenila chlapa, tak nech si zmeni aj doklady.

Neřeš to. Tohle nemá řešení.
Melnick
08.01.10,15:31
A vieš vôbec aký je rozdiel medzi bielou ženou a cigánskou .....

Cigánska ju má o 5 stupňov teplejšiu .....

Ale asi je slabá zima , alebo cigošovi bolo teplo , tak sa potreboval schladiť ....:D:D:D

Juraj, Juraj....
Halli
08.01.10,15:33
Vies,ale ja mam s nou aj dieta,tak aj preto som jej vsetko nechal.


O dieťa sa kto stará? Zostalo u nej , alebo u teba? ak smiem...
Petra Nová
08.01.10,15:33
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.
Neviem teda, ako to je! Ale bývalej manželke priezvisko nechceš nechať, ale jej nick používaš veselo ďalej:). Asi:rolleyes:.
http://www.porada.sk/t117828-opatrovatelka-v-rakusku-ciastocne-invalidna.html#post1124994
http://www.porada.sk/t107000-amslico-global-invest.html#post990051
Melnick
08.01.10,15:34
Slávka u manželky- preto jej nechal všetko.
Halli
08.01.10,15:36
Slávka u manželky- preto jej nechal všetko.

No neviem Majka, možno je nechal všetko, aby mu nechala dieťa...aj tak sa dá...ale možno máš pravdu :confused:
riccado
08.01.10,15:42
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.

no ked si jej nechal vsetko, tak zrejme to tak berie, ze si jej nechal aj "obchodnu znacku" = priezvisko, a teda obchoduje pod touto znackou veselo dalej...;)
ludex
08.01.10,15:43
Vies,ale ja mam s nou aj dieta,tak aj preto som jej vsetko nechal.

Predpokladám že aj dieťa si jej nechal. Veď, keď všetko tak všetko!
Tým pádom,keď si zmení meno,má ho zmeniť aj dieťaťu. Potom budeš spokojný? :eek:
Flinstone
08.01.10,15:47
Predpokladám že aj dieťa si jej nechal. Veď, keď všetko tak všetko!
Tým pádom,keď si zmení meno,má ho zmeniť aj dieťaťu. Potom budeš spokojný? :eek:
ktovie či by dal súhlas na zmenu priezviska dieťaťa.... a potom akoby platil na cudzie...
janica.sk
08.01.10,15:50
To nie je jej nick, to je nick mojej sestry a cez nu sa pytaju aj jej zname,ked nieco potrebuju.Ved ked sa niekto chce raz nieco opytat,tak si hned nemusi vsade osobitne nieco zakladat,alebo ti to vadi??
marjankaj
08.01.10,15:51
To mi trochu pripomína vtip.

Muž príde k lekárovi.
"Pán doktor, Minulý týždeň prídem domov a nájdem svoju ženu v posteli s cudzím chlapom. Opýtal som sa, čo to má znamenať a žena ma poslala do kuchyne, aby som si dal kávu. A to sa opakovalo viackrát".
Lekár: " A prečo s týmto idete za mnou"?
Muž: "Ja iba, či mi neuškodí toľko kávy"?
ludex
08.01.10,15:56
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.


Teraz už trocha vážne. Myslím,že s tým nespravíš vôbec nič,pokial ona s tým nebude súhlasiť. Povznes sa nad to,myslím že máš aj dôležitejšie starosti ako je meno tvojej ex. Meno nerobí človeka človekom. ;)
Petra Nová
08.01.10,15:57
To nie je jej nick, to je nick mojej sestry a cez nu sa pytaju aj jej zname,ked nieco potrebuju.Ved ked sa niekto chce raz nieco opytat,tak si hned nemusi vsade osobitne nieco zakladat,alebo ti to vadi??
Mne to nevadí;), ale je to proti ETIKETE. A mám jednu osobnú skúsenosť. Keby niekto z Vás, pričlenených, napísal niečo nevhodné, takpovediac zrelé na vylúčenie, potom to opatrenie by schytal nevinný.;):eek:
janica.sk
08.01.10,16:00
Nechal som jej vsetko,lebo sa mi vyhrazala,prave koli dietatu.Ale aj tak som nepochodil,dieta mi neda ani len k telefonu,a ked si pridem vyhradeny den pon, tak chodi za mnou 10 metrov s ci... bandou.No ale ako sa vravi,za dobrotu na zobrotu.Uz som sa zmieril s tym,ze to takto bude. PS.Na pocitac ona nikdy nechodila ani s nim nevie narabat,ani nemala zaujem,ze to vraj nema dobry vplyv na cloveka,atd.Takze tak.
janica.sk
08.01.10,16:06
Ja sa neskryvam za cudzi nick,ale predsa ked tu nediskutujem ani nechodim vobec,tak preco by som sa mal tu evidovat nejakym sposobom koli otazke,ved to je pre tych ludi,ktori to zneuzivaju,nadavaju tu a vobec sa nejako nevhodne spravaju.Ked budem vulgarny a nebudem sa tu vhodne spravat,tak potom sa trap nad tym!Ved ti to moze byt jedno,ci som Jano alebo Fero.Ked nechces,nerad.
Halli
08.01.10,16:09
Ja sa neskryvam za cudzi nick,ale predsa ked tu nediskutujem ani nechodim vobec,tak preco by som sa mal tu evidovat nejakym sposobom koli otazke,ved to je pre tych ludi,ktori to zneuzivaju,nadavaju tu a vobec sa nejako nevhodne spravaju.Ked budem vulgarny a nebudem sa tu vhodne spravat,tak potom sa trap nad tym!Ved ti to moze byt jedno,ci som Jano alebo Fero.Ked nechces,nerad.

Nie nebudem, vymazala som svoj príspevok, Petra odpovedala za mňa..aj tak si neodpovedal na to čo som sa pýtala, až teraz nakoniec.... tak máš pravdu je jedno či si ten, lebo ten ;) čas to vyrieši...
janica.sk
08.01.10,16:12
A okrem toho,tie nicky...Ked sa zaevidujem,ze som Zuza z Detvy,alebo Juro Janosik, tak aj tak nebude nikto vediet,co som zac,ci som ta alebo ten.Vzhladom na to ohanat sa tu nejakym nickom je fakt trapne.Ja tiez neviem,kto sa za tym tvojim skryva.
Petra Nová
08.01.10,16:19
A okrem toho,tie nicky...Ked sa zaevidujem,ze som Zuza z Detvy,alebo Juro Janosik, tak aj tak nebude nikto vediet,co som zac,ci som ta alebo ten.Vzhladom na to ohanat sa tu nejakym nickom je fakt trapne.Ja tiez neviem,kto sa za tym tvojim skryva.

A chcel by si vedieť?:) No skrýva sa Petra Nová.;):) A čo napíšem, za tým si stojím. Kto moje príspevky číta, nemusí rozmýšľať, či som Ďuro alebo Truľo, alebo Marka z Hornej Dolnej.
Prepáčte Jurkovia a všetky Marienky.
ludex
08.01.10,16:23
A okrem toho,tie nicky...Ked sa zaevidujem,ze som Zuza z Detvy,alebo Juro Janosik, tak aj tak nebude nikto vediet,co som zac,ci som ta alebo ten.Vzhladom na to ohanat sa tu nejakym nickom je fakt trapne.Ja tiez neviem,kto sa za tym tvojim skryva.


A čo je s tvojou bývalou,už si zmenila priezvisko??? :cool:
janica.sk
08.01.10,17:24
Mozes byt aj Petra Stara,Mlada,Krasna a ja neviem aka.Podla toho,co tu pises,by si sa mala volat Petra Dolezita.Aj tak je to jedno.Aj keby si tu mala kopiu svojho obcianskeho,tak nik nevie,ci to pises ty.Tak tu nestruhaj zo seba dolezitu.Ale napriek tomu ti dakujem,ze si mi venovala par minut.Ale prosim ta,uz mi nepis,setri svojou energiou a nemarni mnou cas.Dakujem Ti este raz.
Melnick
08.01.10,17:43
A čo je s tvojou bývalou,už si zmenila priezvisko??? :cool:

A to má ako vedieť,:eek: veď iba dnes založil tému. Ja zvyknem byť niekedy tiež dobre protivná, ale teraz s vami mnohými nesúhlasím. Namiesto toho aby sme poradili a trochu sa báli ako spoluobčania o vývin jeho dieťaťa tak tu doň rýpeme. Nepáči sa mi vývoj tejto diskusie.
Mne keby partner zobral dieťa a vychovával ho v prostredí, ktoré nám všetkým je dobre známe, neviem.... neviem......
Petra Nová
08.01.10,17:45
Mozes byt aj Petra Stara,Mlada,Krasna a ja neviem aka.Podla toho,co tu pises,by si sa mala volat Petra Dolezita.Aj tak je to jedno.Aj keby si tu mala kopiu svojho obcianskeho,tak nik nevie,ci to pises ty.Tak tu nestruhaj zo seba dolezitu.Ale napriek tomu ti dakujem,ze si mi venovala par minut.Ale prosim ta,uz mi nepis,setri svojou energiou a nemarni mnou cas.Dakujem Ti este raz.
Ej ha!:):):) Nepočúvnem Ťa celkom a napíšem ešte raz. A k téme. Aj keby si mal tie najdôležitejšie a vážnejšie dôvody, ako to, že sa Ti ex vláči s Rómom, jej priezvisko nedokážeš zmeniť, ak sama nebude chcieť.
P.S. Poznám, a mám neďalekých susedov Rómov, ktorých mám v úcte a vždy sa s nimi rada porozprávam. A máš pravdu, že s Tebou sa nemusím, keď nechceš.;)
Melnick
08.01.10,17:50
A chcel by si vedieť?:) No skrýva sa Petra Nová.;):) A čo napíšem, za tým si stojím. Kto moje príspevky číta, nemusí rozmýšľať, či som Ďuro alebo Truľo, alebo Marka z Hornej Dolnej.
Prepáčte Jurkovia a všetky Marienky.
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ????? :D:D:D:D
Dav
08.01.10,17:55
A okrem toho,tie nicky...Ked sa zaevidujem,ze som Zuza z Detvy,alebo Juro Janosik, tak aj tak nebude nikto vediet,co som zac,ci som ta alebo ten.Vzhladom na to ohanat sa tu nejakym nickom je fakt trapne.Ja tiez neviem,kto sa za tym tvojim skryva.

Ak žiadaš od ľudí radu, je slušné si dať aspoň námahu a vytvoriť si vlastný nick, alebo vysvetliť hneď v úvode, že používaš nick svojej sestry. Ten, kto ti odpovedá, ti venuje svoj čas a vedomosti, aby ti poradil. Odpoveď , teda nejakú činnosť od iných v tvoj prospech očakávaš, ale vytvoriť si vlastný nick je podľa teba zbytočné.

Zároveň ako moderátorka upozorňujem na Etiketu Porady .
Petra Nová
08.01.10,17:57
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ????? :D:D:D:D
Joj nie! :) Boli to však prvé mená, ktoré mi prišli na jazyk. To asi preto, že som mala otca Juraja a mám sestru Máriu.:) Čiže z rodiny. Ale nie Tvojej. :D:D:D
ludex
08.01.10,18:08
A to má ako vedieť,:eek: veď iba dnes založil tému. Ja zvyknem byť niekedy tiež dobre protivná, ale teraz s vami mnohými nesúhlasím. Namiesto toho aby sme poradili a trochu sa báli ako spoluobčania o vývin jeho dieťaťa tak tu doň rýpeme. Nepáči sa mi vývoj tejto diskusie.
Mne keby partner zobral dieťa a vychovával ho v prostredí, ktoré nám všetkým je dobre známe, neviem.... neviem......

Nie som protivný,len som chcel upriamiť pozornosť na podstatu tejto diskusie, lebo začali sme zmenou mena a skončili sme pri .... Kde sme to vlastne skončili? :cool:
Dav
08.01.10,18:25
A to má ako vedieť,:eek: veď iba dnes založil tému. Ja zvyknem byť niekedy tiež dobre protivná, ale teraz s vami mnohými nesúhlasím. Namiesto toho aby sme poradili a trochu sa báli ako spoluobčania o vývin jeho dieťaťa tak tu doň rýpeme. Nepáči sa mi vývoj tejto diskusie.
Mne keby partner zobral dieťa a vychovával ho v prostredí, ktoré nám všetkým je dobre známe, neviem.... neviem......
Sčasti s Tebou nesúhlasím...nie všetci spoluobčania sú rovnakí, ani nežijú všetci rovnako,...k problému sa vyjadrila len jedna strana...
Zmena priezviska ex je výlučne na jej dobrej vôli.
Ofélia
08.01.10,19:10
janica.sk

Po rozvode vám prišli papiere, máte cca 15 dní od doručenia rozvodových papierov na odvolanie, keď sa nikto neodvolá, dávate si na súde potvrdiť rozvodové papiere a až vtedy je rozsdudok rozvodu právoplatný a potom má vaša bývalá žena možnosť do cca 10? dní požiadať príslušný matričný úrad, podľa trvalého pobytu o zmenu priezviska na svoje predošlé t.j. rodné. Ak to neurobí, po tomto termíne je to spoplatnené cca 60€. V prípade, že nechcete aby vaša ex mala vaše priezvisko, bohužial na to legislaatíva nemyslela. Skúste zmierniť svoju zlosť na nedostatky v komunikáccii s ex či legislatívou. Som rada že kvôli dieťatku ste obetoval spoloční majetok, ktorý bol aj Váš, ale majetok nieje všetko. Venujte sa svojej psychickej pohode, nevrčte, a berte všetko čo sa deje vo vašom živote ako vašu životnú lekciu a dajte si otázku: Čo som urobil zle, nepočúvol som hlas srdca, keď to dopaadlo aako to dopadlo? Choval som sa dobre? Nedával som veľa jej a sebe málo?
Potom by som sa zamerala na to, aby Vám dávala vaše dieťatko tak ako rozhodol súd. V prípade, že to stále porušuje, neváhajte zavolajte na Nadáciu, je ich dosť, zaoberajú sa aj ochranou otca, kde ženy používajú svoje deti ako nástroj proti mužovi.
Na každej bezplatnej linke vám dajú nielen radu. Mladý muž nekazte si život pesimizmom a negatívnym myslením, nečaká Vás na ružach ustlané ale s pozitívnym myslením urobíte viac a vaša, žena obrazne padne na kolená a zistí koho vlastne stratila. Do roka a dňa sa to vyplní ak neurobíte hlúposť ktorú máte v hlave, "bitka?"
ickom
08.01.10,19:14
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.


Pozri si TOTO, snáď Ti to pomôže:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=112
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=358

Inak, kolegyňa sa rozvádzala asi pred 4 rokmi a keď si chcela dať opäť priezvisko ako mala za slobodna, tak to musela stihnúť do 3 mesiacov po rozvode, aby to mala bez poplatkov, ale obehala sa kvôli dokladom a to sa nie každému chce...
Ofélia
08.01.10,19:22
ickom;
kolegyňa sa rozvádzala asi pred 4 rokmi a keď si chcela dať opäť priezvisko ako mala za slobodna, tak to musela stihnúť do 3 mesiacov po rozvode, aby to mala bez poplatkov, = sudkyňa ma 30 dní aby to napísala, potom to 3 dni cestuje poštou + 15 dní na odvolanie - vyznačí sa až potom právoplatnosť a potom žiada o zmenu priezviska. Vždy na poslednej strane rozvodových papierov je napísané do koľkých dní si musí zmeniť priezvisko a to zadarmo.
ale obehala sa kvôli dokladom a to sa nie každému chce.. inak Absolútne súhlasím, čo píšete :)
kyblik
08.01.10,19:38
janica.sk nepotrebuje poradit ale polutovat! Prisiel sem z "jesitnostou", ktoru neskor pretransformoval do zlosti az hluposti... sorry - je to len moj pohlad na celu temu.
sarasara
08.01.10,20:14
Kyblik, kyblik, skús sa vžiť do jeho situácie. Nie je to kľudná situácia, v ktorej sa zadávateľ ocitol. Rozvod, atmosféra, keď si príde po dieťa. Väčšina ľudí neodsudzuje ľudí pre farbu pleti, ale pre spôsob života, aký vedú. Jemu v tom "nejakom" prostredí žije dieťa a ex a - meno.
A rôznych "vtipných poznámok" si užije iste aj naživo. Takže má v sebe toľko zlosti, že asi ani nevie, čo s ňou.
Kybliček, nesúď ho tak tvrdo.
buchač
08.01.10,20:16
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ????? :D:D:D:D

Ale ja nie som Tvoj manžel ........;):rolleyes:.....či...????....:confused:
kyblik
08.01.10,20:25
Súhlasím sara...

Mnohí z nás denne prežívajú podobné trápenie a aj napriek tomu zakliknú poradu a snažia sa pomôcť.

A zrazu sa tu objaví niekto a povie: Namotkal som si pipinu mám s ňou dieťa a keď sa vyspala s cigánom bol som ešte taký hlúpy, že som je dal všetko. Teraz mi poraďte čo mám robiť, no opovážte sa formovať svoje odpovede inak ako jemne a citlivo, a uvidíte!!!

Milá Sara, ja ho nesúdim... Možno som mu iba nastavil zrkadlo.
janica.sk
08.01.10,21:31
Pre kyblik: Ja neviem,ale mne to ako jesitnost nepripada, ak porodi nahodou cig...na, a bude nosit moje priezvisko, lebo si nahodou zmysli,ze cig...e priezvisko pre dieta nechce a ze teda nech ho ma po mame.
marjankaj
08.01.10,21:37
Pre kyblik: Ja neviem,ale mne to ako jesitnost nepripada, ak porodi nahodou cig...na, a bude nosit moje priezvisko, lebo si nahodou zmysli,ze cig...e priezvisko pre dieta nechce a ze teda nech ho ma po mame.

No naozaj neviem, ako ti to vysvetliť. Ty nemáš vôbec žiadne právo zasahovať do jej práv. Ak sa rozhodne pre akékoľvek meno, tak ty jej do toho nemáš, čo zasahovať. A ani ona tebe.


http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=373716

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=pravidla-pouzivania-mena-a-priezviska-sa-upravili-od-1-februara-tohto-roka

Alebo si to vygoogli sám a čítaj a čítaj a čítaj....
janica.sk
08.01.10,22:11
Dakujem vsetkym.
ludmilla
08.01.10,22:16
Myslel si aj na vaše spoločné dieťa? Čo ak manželka nechce mať iné priezvisko kvôli dieťaťu, priznám sa, že by to bolo pre mňa ako matku tiež dôležité - chcem mať priezvisko zhodné s mojimi deťmi.
jarecko
09.01.10,06:39
janica.sk nepotrebuje poradit ale polutovat! Prisiel sem z "jesitnostou", ktoru neskor pretransformoval do zlosti az hluposti... sorry - je to len moj pohlad na celu temu.
Moj pohlad je taky, ze hned zo zaciatku sa zacal jeho problem ironizovat a zosmiesnovat. Potom dalej uz niektori zacali aj polovazne radit, samozrejme voci akcii protiakcia a tak to pokracovalo az kdesi na piatej strane som a konecne docital od ,, Ofelie ,, pravny postup po rozvode ako by to malo byt, keby exmanzelka chcela stihnut lehoty a dobrovolne si zmenit priezvisko bez poplatkov. To mala byt dobrovolna cesta.

Ked by to malo byt nedobrovolnym sposobom asi jedine podanim zaloby na sud a dosiahnutim uspesneho rozsudku o zmenu priezviska exmanzelky (nemam predstavu ako by sa realizoval vykon sudneho rozhodnutia, keby exmanzelka nechcela rozsudok v prospech exmazela vykonat, ci by to bolo pod hrozbou pokuty alebo by to vykonal exekutor atd. Ako ste niektori pisali je s tym spojenych pre exmanzelku vela uradnych ukonov, ktore jej nemusia byt po voli a naklady, ktore bude treba uhradit), ale to by asi bolo na dlhsie a neviem ci by to zadavatelovi temy stalo za to. To je uz na jeho rozhodnuti.
Danila
09.01.10,07:51
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.Milý janica, vieš, ako sa hovrí, kto má škodu, o posmech nech sa nestará.....:rolleyes:
Danila
09.01.10,08:11
Mne to nevadí;), ale je to proti ETIKETE. A mám jednu osobnú skúsenosť. Keby niekto z Vás, pričlenených, napísal niečo nevhodné, takpovediac zrelé na vylúčenie, potom to opatrenie by schytal nevinný.;):eek:Že Ty sa odvolávaš na Etiketu, milá moja Petra, ktorú mám v úcte. Ty? Etiketa je pre vyvolených.
P.S. Je všeobecne známe a tolerované používanie jedného nicku viacerými / vyvolenými? /. Pekný deň, na dnes radšej pôjdem do úzadia.;):)
buchač
09.01.10,08:35
Ešte nik nejak nenavrhol nasledovné....ak som si ovšem dobre pozrel , dúfam .

Zadávateľ témy sa sťažuje na to , alebo ono ...

- jeho polovička mu zahla , dokonca s rómom / cigánom / - medzi tými dvoma je síce rozdiel , ale to je už ina káva ..

- po rozvode , asi rozhodnutím súdu , zobrala aj dieťa - takže to potom znamená , že sa asi oň stará , alebo zadávateľ o svoje potomstvo patrične nebojoval ...

- zadávateľ sa sťažuje , že všetko nechal bývalke - asi by bola na mieste otázka , ...a prečo ?????
Dobre , možno mal pohnútky voči dieťaťu ...ale inak ?
Čudujem sa ....

- zadávateľ sa sťažuje na fakt , že pri stretnutí s dieťaťom ho sledujú bývalka a banda jej novej rodiny ...
Aj na to existuje riešenie , akurát je potrebné sa tomu venovať ....

Riešení - návrhov bolo habadej , vážnych a aj ironických ...aj ja som dal a za svojím si zásadne stojím ...;)

Čiže , tu sa už veľmi nepýtaj , ale :

- navštív najbližšiu matriku

- najbližšieho právnika

- najbližšieho psychiatra

- aj napriek tomu , že maš s nou dieta , tak zmena Tvojho priezviska Tvoje práva neohrozí ...

- ak ti tak zaleží na česti Tvojho mena , máš obavy z okolia so spájaním Tvojho mena s proťajškom , tak z čoho vôbec pramenia ?
Mám za to , že bývaš v nejakom , hm , zapadákove , kde každý každého pozná a Tebe to vadí ....

- Veď sa presťahuj , všetkého si sa predsa vzdal , čo Ťa tam drží ????
Dieťa aj tak len občas dostaneš na návštevu , aj to si vraj pod dohľadom CIA- cigános infos agentos ....

A ako viacerí podotkli , aj ja , sú oveľa väčšie , dôležitejšie , podstatnejšie problémy ako tie Tvoje ...
Nika
09.01.10,09:20
A ako viacerí podotkli , aj ja , sú oveľa väčšie , dôležitejšie , podstatnejšie problémy ako tie Tvoje ...

... čo je pre jedného malicherné, môže znamenať pre iného závažný problém ......a naopak...... každý sme nejaký
kyblik
09.01.10,09:21
Pre kyblik: Ja neviem,ale mne to ako jesitnost nepripada, ak porodi nahodou cig...na, a bude nosit moje priezvisko, lebo si nahodou zmysli,ze cig...e priezvisko pre dieta nechce a ze teda nech ho ma po mame.

Ver mi, že ak sa niekto zamotá s cigánom (predpokladám, že sú to normálni cigáni a nie Tí slušní), tak tam budú ešte iné prekvapenia. Hlavne pre Tvoju bývalú. Aby ešte neprišla späť, bez jedného centu a modrinami, prip. s dalším tmavším prírastkom.

Tvoje rozhorčenie a obavy o ďalší rozvoj tvojho dieťaťa je oprávnený ale ako matka má rovnaké práva ako Ty. Ak si s dieťaťom a nemáš súdom obmedzený pohyb, môžeš posadiť dieťa do auta, vlaku, autobusu a isť. Nemyslím, že budú mať výdrž chodiť stále za Tebou... Ak by Ti chcel niekto v tom zabrániť, máš právo privolať hliadku PZ. Úprimne Ti držím palce... hlavne v tom aby si neurobil nejakú blbosť.
kyblik
09.01.10,09:25
Moj pohlad je taky, ze hned zo zaciatku sa zacal jeho problem ironizovat a zosmiesnovat. Potom dalej uz niektori zacali aj polovazne radit, samozrejme voci akcii protiakcia a tak to pokracovalo az kdesi na piatej strane som a konecne docital...

Ahoj jarecko, nechcem sa tu z nikým hádať, no už v druhom príspevku od Melnick dostal síce stručnú no jasnú odpoveď...
Grillmann
09.01.10,12:13
Nie nebudem, vymazala som svoj príspevok, Petra odpovedala za mňa..aj tak si neodpovedal na to čo som sa pýtala, až teraz nakoniec.... tak máš pravdu je jedno či si ten, lebo ten ;) čas to vyrieši...

Slávka, som tu, ale prispievať nebudem . Išlo mi len o to zaregistrovať sa.
mimotemy prepáčte všetci, že využívam túto tému, ale ináč som príspevok určený Slávke nemohol poslať. Moja registrácia musí trvať 5 dní a musím mať 5 príspevkov, aby som jej mohol poslať ss.
Danila
09.01.10,12:51
Milý janica, vieš, ako sa hovrí, kto má škodu, o posmech nech sa nestará.....:rolleyes:
Milý a láskynaplnený červený palec.:)Že Ty nemáš ani poňatia o tom, čo je obsahom mnou napísaného starého porekadla? Nevadí, učiť sa, učiť sa, učiť sa ......aj od starých materí občas neuškodí ani Tebe, spravodlivému....;) Tebe je za monitorom tak krásne.....skús ma občas odcitovať, nech viem, ako hlboko Ti ležím v žalúdku.:rolleyes:
Danila
09.01.10,12:56
Ešte nik nejak nenavrhol nasledovné....ak som si ovšem dobre pozrel , dúfam .

Zadávateľ témy sa sťažuje na to , alebo ono ...

- jeho polovička mu zahla , dokonca s rómom / cigánom / - medzi tými dvoma je síce rozdiel , ale to je už ina káva ..

- po rozvode , asi rozhodnutím súdu , zobrala aj dieťa - takže to potom znamená , že sa asi oň stará , alebo zadávateľ o svoje potomstvo patrične nebojoval ...

- zadávateľ sa sťažuje , že všetko nechal bývalke - asi by bola na mieste otázka , ...a prečo ?????
Dobre , možno mal pohnútky voči dieťaťu ...ale inak ?
Čudujem sa ....

- zadávateľ sa sťažuje na fakt , že pri stretnutí s dieťaťom ho sledujú bývalka a banda jej novej rodiny ...
Aj na to existuje riešenie , akurát je potrebné sa tomu venovať ....

Riešení - návrhov bolo habadej , vážnych a aj ironických ...aj ja som dal a za svojím si zásadne stojím ...;)

Čiže , tu sa už veľmi nepýtaj , ale :

- navštív najbližšiu matriku

- najbližšieho právnika

- najbližšieho psychiatra

- aj napriek tomu , že maš s nou dieta , tak zmena Tvojho priezviska Tvoje práva neohrozí ...

- ak ti tak zaleží na česti Tvojho mena , máš obavy z okolia so spájaním Tvojho mena s proťajškom , tak z čoho vôbec pramenia ?
Mám za to , že bývaš v nejakom , hm , zapadákove , kde každý každého pozná a Tebe to vadí ....

- Veď sa presťahuj , všetkého si sa predsa vzdal , čo Ťa tam drží ????
Dieťa aj tak len občas dostaneš na návštevu , aj to si vraj pod dohľadom CIA- cigános infos agentos ....

A ako viacerí podotkli , aj ja , sú oveľa väčšie , dôležitejšie , podstatnejšie problémy ako tie Tvoje ...Milý Juraj, milý buchač. Nika to napísala správne. Každý vníma isté situácie odlišne. Spravodlivé by bolo, ak by nositeľka mena svojho manžela mala právo na jeho čestné miesto v OP do dňa, kedy je jeho. Dňom rozvodu by malo byť vyzmizíkované aj meno aj jeho nositeľ. To jediné by bolo spravodlivé. Ak už nemám Mrkvičku, ťažko môžem byť Mrkvičková.;) Toť môj názor, ktorý vyvoláva po dňoch rozchodu toľko emócií ak je nenaplnený.:)
marjankaj
09.01.10,13:13
Milý Juraj, milý buchač. Nika to napísala správne. Každý vníma isté situácie odlišne. Spravodlivé by bolo, ak by nositeľka mena svojho manžela mala právo na jeho čestné miesto v OP do dňa, kedy je jeho. Dňom rozvodu by malo byť vyzmizíkované aj meno aj jeho nositeľ. To jediné by bolo spravodlivé. Ak už nemám Mrkvičku, ťažko môžem byť Mrkvičková.;) Toť môj názor, ktorý vyvoláva po dňoch rozchodu toľko emócií ak je nenaplnený.:)

Neviem, čo by bolo spravodlivé. Asi pre každého zo zúčastnených(manžel, manželka, dieťa) niečo iné. Ale pomaly na všetko už máme zákon. Treba sa pozrieť do zákona a mene a priezvisku. Tam sú vymenované možnosti, ktoré by prichádzali do úvahy. Ak má niekto iné želania, nech skúsi napísať Ježiškovi, možno sa mu to splní.
buchač
09.01.10,13:13
Milý Juraj, milý buchač. Nika to napísala správne. Každý vníma isté situácie odlišne. Spravodlivé by bolo, ak by nositeľka mena svojho manžela mala právo na jeho čestné miesto v OP do dňa, kedy je jeho. Dňom rozvodu by malo byť vyzmizíkované aj meno aj jeho nositeľ. To jediné by bolo spravodlivé. Ak už nemám Mrkvičku, ťažko môžem byť Mrkvičková.;) Toť môj názor, ktorý vyvoláva po dňoch rozchodu toľko emócií ak je nenaplnený.:)

Milá Danila , spanilá ....

Ja sa nehádam , vyjadril som len svoj skromný názor , podotýkam slušnou formou ...bez urážok a aj narážok .
Čo je spravodlivé a čo nie , hm , toť otázka ?
Na to sú iní , spravodlivejší , vyššie sediaci ...tí , čo pravidelne vysoké odškodné v súdnych sporoch vyhrávajú ....
Ale ja ????
A spravodlivý ...to nech o mne rozhodnú " nezávislí " ....

Len tak , na záver ...táto téma vo mne rozhodne žiadne emócie nevyvoláva a ani nevyvolala ....
Ešte tak úsmev , iróniu priviedla na môj ksicht , ale inak ...?
Dav
09.01.10,13:19
Milý Juraj, milý buchač. Nika to napísala správne. Každý vníma isté situácie odlišne. Spravodlivé by bolo, ak by nositeľka mena svojho manžela mala právo na jeho čestné miesto v OP do dňa, kedy je jeho. Dňom rozvodu by malo byť vyzmizíkované aj meno aj jeho nositeľ. To jediné by bolo spravodlivé. Ak už nemám Mrkvičku, ťažko môžem byť Mrkvičková.;) Toť môj názor, ktorý vyvoláva po dňoch rozchodu toľko emócií ak je nenaplnený.:)
Danila, trochu nadnesene nazvem "rizikom podnikania" dohodu snúbencov o spoločnom priezvisku, ktoré budú používať po sobáši. Po rozvode je len možnosť, nie povinnosť, vrátiť sa ku svojmu predchádzajúcemu priezvisku. Či to je z hľadiska morálky a veľkého upratovania po rozvode správne, alebo nesprávne...či by mal byť zmenený zákon...:cool: Keď mám Mrkvičku a deti Mrkvičkové s ním, tak či ja budem Olinková, a deti Mrkvičkové...aj to je pri rozhodovaní dôležité. Oveľa dôležitejšie veci a súvislosti pri rozvodoch prekĺznu v dierach v zákonoch.
Ešte pár postrehov . Toho partnera sme si pre niečo vybrali pre spoločný život, a pre niečo s ním nechceme ten spoločný život žiť. Vo vzťahu sú dvaja zodpovední za vzťah a veľmi malé percento v rozchodoch je výlučne a iba jeden z partnerov na vine.
A ešte poznámka ku priezvisku po rozvode - čo si takto pozrieť telefónny zoznam Prahy a priezvisko Novák;)
Petra Nová
09.01.10,15:13
Že Ty sa odvolávaš na Etiketu, milá moja Petra, ktorú mám v úcte. Ty? Etiketa je pre vyvolených.
P.S. Je všeobecne známe a tolerované používanie jedného nicku viacerými / vyvolenými? /. Pekný deň, na dnes radšej pôjdem do úzadia.;):)
Danilka, vieš veľmi dobre, že ctím ETIKETU. Len sa stane, že niekedy s ňou nie som v jednej línii.:) Tak, ako mnohí z nás v tejto téme a celkovo aj na Porade. ;)

To, na čo sa zadávateľ pýtal v téme mu bolo radené . Už v prvých príspevkoch. Ak manželka si nechce zmeniť meno, nik s tým nič neurobí, ani prostredníctvom súdu. Je to výlučné právo ženy, ktorá ho v danej lehote po rozvode využije, alebo nie. To ostatné bol len balast, pojojkanie a porozprávanie sa. V tom mal kýblik pravdu. Ale mám pre to pochopenie a nevadí mi to. S čím mám problém, to je, že jednému nicku Porada raz radí ako žene, potom ako mužovi,sestre, priateľkám. A keby som napísala pýtajúcemu sa SS s tým, že je určená len pre neho, tak si môžem byť istá, že ju prečíta celé osadenstvo.:eek: A aké litánie sme vypisovali v jednej téme o ochrane súkromných správ! A tá ochrana sa týka tak odosielateľa, ako aj príjmateľa správy.
Danila
09.01.10,18:39
Neviem, čo by bolo spravodlivé. Asi pre každého zo zúčastnených(manžel, manželka, dieťa) niečo iné. Ale pomaly na všetko už máme zákon. Treba sa pozrieť do zákona a mene a priezvisku. Tam sú vymenované možnosti, ktoré by prichádzali do úvahy. Ak má niekto iné želania, nech skúsi napísať Ježiškovi, možno sa mu to splní.Spravodlivosť som podmienila. By bolo, keby... som ja robila zákony:). Vyjadrila som svoj názor a pohľad na porozvodový stav.:mee: To je snáď dovolené......;)
Danila
09.01.10,18:42
Danilka, vieš veľmi dobre, že ctím ETIKETU. Len sa stane, že niekedy s ňou nie som v jednej línii.:) Tak, ako mnohí z nás v tejto téme a celkovo aj na Porade. ;)

To, na čo sa zadávateľ pýtal v téme mu bolo radené . Už v prvých príspevkoch. Ak manželka si nechce zmeniť meno, nik s tým nič neurobí, ani prostredníctvom súdu. Je to výlučné právo ženy, ktorá ho v danej lehote po rozvode využije, alebo nie. To ostatné bol len balast, pojojkanie a porozprávanie sa. V tom mal kýblik pravdu. Ale mám pre to pochopenie a nevadí mi to. S čím mám problém, to je, že jednému nicku Porada raz radí ako žene, potom ako mužovi,sestre, priateľkám. A keby som napísala pýtajúcemu sa SS s tým, že je určená len pre neho, tak si môžem byť istá, že ju prečíta celé osadenstvo.:eek: A aké litánie sme vypisovali v jednej téme o ochrane súkromných správ! A tá ochrana sa týka tak odosielateľa, ako aj príjmateľa správy.Milá Petra, môj príspevok na margo Tvojho uctievania Etikety bol len mojim skromným uznaním veľkorysosti nicku Petra Nová.;)
P.S. Môj dovetok aj červeným palčekom.:)
Danila
09.01.10,18:51
Danila, trochu nadnesene nazvem "rizikom podnikania" dohodu snúbencov o spoločnom priezvisku, ktoré budú používať po sobáši. Po rozvode je len možnosť, nie povinnosť, vrátiť sa ku svojmu predchádzajúcemu priezvisku. Či to je z hľadiska morálky a veľkého upratovania po rozvode správne, alebo nesprávne...či by mal byť zmenený zákon...:cool: Keď mám Mrkvičku a deti Mrkvičkové s ním, tak či ja budem Olinková, a deti Mrkvičkové...aj to je pri rozhodovaní dôležité. Oveľa dôležitejšie veci a súvislosti pri rozvodoch prekĺznu v dierach v zákonoch.
Ešte pár postrehov . Toho partnera sme si pre niečo vybrali pre spoločný život, a pre niečo s ním nechceme ten spoločný život žiť. Vo vzťahu sú dvaja zodpovední za vzťah a veľmi malé percento v rozchodoch je výlučne a iba jeden z partnerov na vine.
A ešte poznámka ku priezvisku po rozvode - čo si takto pozrieť telefónny zoznam Prahy a priezvisko Novák;)Milá Dav, netráp sa Ty nad mojim názorom. Ja keď vyhadzujem splesnivené zaváraniny, vyhadzujem ich aj s pohárom... Pleseň je príšerná skaza, asi ako rozvod.:rolleyes:Tvoj názor rešpektujem ale ja v prípade rozvodovej katastrofy:) by som volila dievčenské meno. Náhradníčka by sa nemusela pajediť a ohŕňať nosom.....:). Ja v tom nevidím žiaden, ale ani minimálny problém. A napriek rôznorodosti našich názorov je svet rovnako čarovný.....;)
Danila
09.01.10,18:56
Milá Danila , spanilá ....

Ja sa nehádam , vyjadril som len svoj skromný názor , podotýkam slušnou formou ...bez urážok a aj narážok .
Čo je spravodlivé a čo nie , hm , toť otázka ?
Na to sú iní , spravodlivejší , vyššie sediaci ...tí , čo pravidelne vysoké odškodné v súdnych sporoch vyhrávajú ....
Ale ja ????
A spravodlivý ...to nech o mne rozhodnú " nezávislí " ....

Len tak , na záver ...táto téma vo mne rozhodne žiadne emócie nevyvoláva a ani nevyvolala ....
Ešte tak úsmev , iróniu priviedla na môj ksicht , ale inak ...?Ale veď to ja všetko viem.:) Ani ja neroním slzy smútku v tejto téme. Pobavila som sa, poučila som sa, vyjadrila som sa, začerveňala som sa, a len tak nostalgicky povzdychla v tento dnešný deň: Takého starosti na moju hlavu a svet je pre mňa gombička. ;)
ludex
09.01.10,19:03
Milá Dav, netráp sa Ty nad mojim názorom. Ja keď vyhadzujem splesnivené zaváraniny, vyhadzujem ich aj s pohárom... Pleseň je príšerná skaza, asi ako rozvod.:rolleyes:Tvoj názor rešpektujem ale ja v prípade rozvodovej katastrofy:) by som volila dievčenské meno. Náhradníčka by sa nemusela pajediť a ohŕňať nosom.....:). Ja v tom nevidím žiaden, ale ani minimálny problém. A napriek rôznorodosti našich názorov je svet rovnako čarovný.....;)

Možno že bývalá zadávatela témy má možno teraz zaujímavejšie a krajšie meno ako za slobodna. Nechcem uvádzať príklad. A na druhej strane,keby som bol žena,akože nie som,tak ja by som si meno nezmenil,kvôli deťom. Asi by bolo blbé,keby som prišiel na rodičovské žiakovi Miškovi Gulôčkovi a ja sa volám Anežka Čierna. A je veľa takýchto situácií,ktoré by určite nepriaznivo vplývali na dieťa. " Maminka prečo sa volám tak a Ty inak? " ;)
marjankaj
09.01.10,19:21
Spravodlivosť som podmienila. By bolo, keby... som ja robila zákony:). Vyjadrila som svoj názor a pohľad na porozvodový stav.:mee: To je snáď dovolené......;)

Danila, keby si každý robil zákony podľa seba, to by tu bolo veselo.:---
Melnick
09.01.10,20:05
Danila, keby si každý robil zákony podľa seba, to by tu bolo veselo.:---

Súhlasím :) Ale tie navrhnuté Danilou by som určite brala.
Dav
09.01.10,20:06
Milá Dav, netráp sa Ty nad mojim názorom. Ja keď vyhadzujem splesnivené zaváraniny, vyhadzujem ich aj s pohárom... Pleseň je príšerná skaza, asi ako rozvod.:rolleyes:Tvoj názor rešpektujem ale ja v prípade rozvodovej katastrofy:) by som volila dievčenské meno. Náhradníčka by sa nemusela pajediť a ohŕňať nosom.....:). Ja v tom nevidím žiaden, ale ani minimálny problém. A napriek rôznorodosti našich názorov je svet rovnako čarovný.....;)
mimotemylen mi tak napadlo, ako by pri likvidácii rozvodovej plesne v Tvojom podaní a podľa Tvojho metra dopadli deti, na ktorých má tá likvidovaná pleseň presne polovičný podiel:rolleyes:

(Prepáč, nedalo mi nerýpnuť si, už som si plesla;) )
Ofélia
10.01.10,17:38
Možno že bývalá zadávatela témy má možno teraz zaujímavejšie a krajšie meno ako za slobodna. Nechcem uvádzať príklad. A na druhej strane,keby som bol žena,akože nie som,tak ja by som si meno nezmenil,kvôli deťom. Asi by bolo blbé,keby som prišiel na rodičovské žiakovi Miškovi Gulôčkovi a ja sa volám Anežka Čierna. A je veľa takýchto situácií,ktoré by určite nepriaznivo vplývali na dieťa. " Maminka prečo sa volám tak a Ty inak? " ;)

Dnešným mladým ľuďom nieje divné prečo sa mama píše inak ako otec. Skúste zájsť na matriku a dozviete sa najnovšie veci, ako dnes ľudia uzatvarajú manželstvo.
1. bez obrúčok
2. bez kytice
3. v rifliach
4. veľa prípadov kde pri sobaši ostáva každému doterajšie priezvisko.

Moja rozvedena kamarátka keď sa opäť vydávala tak si zmenilyy meno obaja t.j. on nepoužíva svoje ona tiež. Podotýkam on bol rozvedení a jeho ex si ponechala jeho priezvisko, ona mala tiež po ex meno. Má tri deti s ex a keď sa vydala tak ani jeho ani jej školopovinné deti sa nepozastavovali nad tým prečo to urobily.
Ofélia
10.01.10,18:02
janica.sk

Ešte ste nič nepodstúpily a už mi pripadáte, že hádžete flintu do žita a to len preto že tu niesú odpovede aké by Vám prinaležali, aby ste sa dostali na správne chodníčky a dostali svoj život znovu do normálu.

Všimla som si u žien, ak im muž všetko zanechá, ponechajú si aj jeho meno.
Ak im všetko zoberie, tak si povedia, nech si to meno zožerie, doslova a dopísmena.

Nebol ste v živote uprímní sám k sebe, preto sa tým nemáte trápiť a máte hľadať cestu k dieťatku.

1. nepíšete koľko ste rozvedení, ak do troch rokov ste sstále v bezpodielovom vlastníctve. Ak už 3 roky boli tak ste stále v podieelovom vlastníctve. Nejakú dohodu "písomnú" budete potrebovať a ona zvlášť.
2. Nepíšete ako to je z bytom, bol váš, aalebo ste byvali niekde inde. Pretože treba počkať dokiaaľ Vám hlava vychladne a pekne krásne šup majetoček si vysporiadať. Či chcete alebo nie, budete to musieť urobiť. Máte nejakú pôžičku, bude to treba vysporiadať, nielen platiť.
3. Ak by sa vydala, tak nech sa vydá ak bude mať dieťa, zase nepíšete, alebo som sa nedočítala. Ak do 1 roka od rozvodu (alebo smrti) sa žena narodí dieťa, dieťa nesie meno exmanžela (mrtvej osoby). V prípade že by sa to do roka stalo, tak podávate na súd žiadosť, že dieťa nieje vaše a nahlasite VY alebo ex meno skutočného otca. Keby sa toto stalo janica.sk, že by dala inému dieťaťu ako vašemu, vaše meno, tak vašej žene by som ako nedopriala ani minútu ľahkého spánku. (Keby som bola muž, na vašom mieste) Tu by sa vyjasnila jej charakterová črta. A propo, skutočne je jej milenec róm? Mne sa to nezdá, nepoznám vás ani jeho ale jeho pleť nieje čierna. Takže pokiaľ tu niekto píše o cigánoch či rómoch a nemá zdroj overení, mali by sa krotiť vo vyjadrení, lebo viete ako sa hovorí "Nebuďte nemilosrdní k tomu, kto podlieha zdaniu, ale snažte sa ho utešiť tak, ako by ste chceli, aby utešili vás samých"

P.S, Neviete ešte, čo je starosť, kým si nesolíte svojou soľou....
marjankaj
10.01.10,18:30
Ofélia
Aby si bola v obraze, tak si prečítaj jeho príspevky napríklad č.6
hnedoočka
10.01.10,19:09
prekvapuje ma, dokedy sa táto téma bude ešte rozpitvávať, z dôvodu, že podľa mňa, posledné užitočné príspevky pre zadávateľa boli 59 a 62.

potom už nasleduje celý rad prezentovania subjektívnych postojov ,oponovaní....čo už predpokladám neosoží ani zadávateľovi, ani charakteru Porady.

prosím, nesúďte ma , vyjadrila som len svoj skromný názor.;)
Nicol00
10.01.10,19:18
Ahoj Janica....
Ja som síce žena, ale také s.ky nemám rada. Predpokladám, že niesi ci.áň, ale ak sa vychrápala s "našim čiernym utláčaným spoluobčanom", tak je v podstate taká istá aj keď nie je čierna.....Fuj .....Skús sa obrátiť na súd, že v akých podmienkach žije tvoje dieťa a že ty mu môžeš poskytnúť lepšie ( to už vieš sám, či môžeš) a uvidíš možno motyka vystrelí a podarí sa to...... A s tým menom asi nič neurobíš aj keď vieš, keby mala decko s nejakým spoluobčanom, tak možno by on chcel aby sa to decko volalo po ňom a aspoň to by si mal vyriešené...No držím palce aby ti to vyšlo. A ešte jedna vec pre niektorých ľudí čo sú tu......niektorý ste tu trápni, pretože asi neviete pochopiť čo je to prísť o dieťa......nakoniec ešte z neho urobíte blbca že sa vlastne v dobrom vysťažoval a chcel poradiť a možno sa len vyrozprávať cez PC ak nikoho okolo seba nemá.....Tak ešte raz držím palce :-):)
Petra Nová
10.01.10,19:49
prekvapuje ma, dokedy sa táto téma bude ešte rozpitvávať, z dôvodu, že podľa mňa, posledné užitočné príspevky pre zadávateľa boli 59 a 62.

potom už nasleduje celý rad prezentovania subjektívnych postojov ,oponovaní....čo už predpokladám neosoží ani zadávateľovi, ani charakteru Porady.

prosím, nesúďte ma , vyjadrila som len svoj skromný názor.;)

Nesúdim, ale vyjadrujem názor na Tvoj príspevok.

Prečo Ťa prekvapuje, že sa téma rozpitváva? A ktorá téma sa nerozpitváva, kde sa každý cíti byť odborníkom ? A samozrejme, že sa prezentujú subjektívne postoje a subjektívne oponuje. A či to osoží zadávateľovi a Porade ? Ťažko povedať. Je to tiež Tvoj subjektívny názor, bez ktorého by sa téma obišla. A tiež si si nenechala ujsť príležitosť, aby si aspoň v závere nepridala niečo k dobru. ;)

A skús sa pozrieť na čítanosť témy, zrejme príspevky neboli pre čitateľov až také nezaujímavé.:)
hnedoočka
10.01.10,20:00
Nesúdim, ale vyjadrujem názor na Tvoj príspevok.

Prečo Ťa prekvapuje, že sa téma rozpitváva? A ktorá téma sa nerozpitváva, kde sa každý cíti byť odborníkom ? A samozrejme, že sa prezentujú subjektívne postoje a subjektívne oponuje. A či to osoží zadávateľovi a Porade ? Ťažko povedať. aspoň v tomto sme zajedno. Je to tiež Tvoj subjektívny názor, bez ktorého by sa téma obišla. A tiež si si nenechala ujsť príležitosť, aby si aspoň v závere nepridala niečo k dobru. ;)áno, prvý a tento už posledný v tejto téme!

A skús sa pozrieť na čítanosť témy, zrejme príspevky neboli pre čitateľov až také nezaujímavé.:) podľa toho by som nesúdila, bulvár ma tiež vyššiu čitateľnosť než odborná literatúra...;)

odpovede v texte
Petra Nová
10.01.10,20:05
podľa toho by som nesúdila, bulvár ma tiež vyššiu čitateľnosť než odborná literatúra...;)
Prosím pekne, do citácie môjho príspevku nedopisuj poznámky. Nie sú moje a nemajú tam čo robiť.

Doplnenie:
Porada bez čítanosti by asi nemala zmysel. Alebo - príspevok, ktorý nikto neprečíta, nemôže nikomu poradiť.;)
arizona
12.01.10,07:04
Tému uzatváram, nakoľko sa už uberá iným smerom....:mee::rolleyes:

Ak budete chcieť poradiť zadávateľovi nejakou cennou radou, požiadajte prosím moderátorov o znovuotvorenie. Ďakujem