balamar
08.01.10,18:32
Diagnozu stanovena neurologom - na zaklade RTG: menejvyznacene lordoticke zakrivenie. Bez struktu. a morfolog. zmien na stavcoch a medzistavcovc. priestoroch.Th3 rotovany dolava, Th4 rotovany doprava

Lekar predpisuje iniekcie a lieky. Iniekcie Ketanol 100, Apaurin 10mg, lieky Ketonal 150, Mydocalm 150, Novalgin 500.



Osobne by som chcel riesit odstranenie priciny. Existuje moznost nejakym sposobom mobilizovat stavce do spravnej polohy? ... napr. Chiropraktik? Zatial som len u neurologa ktory ma lieci liekmi. V minulosti som taktiez chodil k ortopedovi a nasledne na rehabilitacie.
Chcem zacat chodit do posilnovne a spevnit svalstvo, plus plavanie.




Uraz z r 1996, prechodeny, nelieceny.
Prve bolesti medzi lopatkami v zimnom obdobi v r 2001. V r 2002 a 2003 podobne problemi, riesene masazou, rehabilitaciou. Od r. 2004 je bolest intenzivnejsia (dlhsie pretrvavajuca). Taktiez dochadzalo castejsie k "bolkaciam" ale len v zimnom obdobi. Od r 2008 su problemi nasledovne:
bolast zacina medzi lopatkami, tuhnutie svalstva medzi lopatkami, sije a uz aj ramena, s bolestami ktore vyzaruju do ruky a medzi rebra. Dlzka rehabilitacie sa predlzuje na 2t, od septembra 09 som mal bloknuty krk, rameno 4x.

Dakujem za radu. Budem rad ak mi date tip na koho sa mozem s problemom obratit.
miramax1
09.01.10,05:38
Pomôcť by mohol ortopéd, rehabilitácia, vhodné cvičenie, akupunktúra, masáž...
balamar
09.01.10,11:17
ortopéd, rehabilitácia (bankovanie, masáž, kupele, sauna, parafinove zabaly, ...), vhodné cvičenie a liecba (lieky, iniekcie) mi uvolnuju svalove napetia (bolest) ale nenapriavia polohy stavcov (co je pricana opakovanych svalovych napati / blokacii).

Existuje moznost sposob ktorym sa daju stavce mobilizovat do spravnej polohy?

Dakujem
balamar
09.01.10,11:44
lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/manipulacni-terapie-mobilizace