marijko
08.01.10,21:28
Prosim o potvrdenie:
Obcasne nakupim tovar v Madarsku a predavam tu na SK. Niesom platca DPH a jediem JU.

Podla zakona v r. 2009 som sa nemusel registrovat na platenie DPH lebo moje nakupy mimo SK nedosiahly ani 2000€.

Predpokladam ze tohtorocne nakupy mimo SK tiez nepresiahnu 2000€ tj. a rad by som sa utvrdil v tom ci nahodou v novom zakone o DPH nieje nieco na zaklade coho by som sa musel stat platitelom DPH.

Odvolavam sa na
§ 7
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore)

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň

... len ci mu dobre rozumiem ...

dakujem
Dav
08.01.10,20:37
Správne.
Chcem len upozorniť, že ak budeš registrovaný podľa § 7, tovar samozdaňuješ na Slovensku, za príslušný mesiac podávaš DP aj odvedieš daň, ale nárok na odpočet DPH nemáš.
Povinnosti s evidenciu DPH budeš mať, myslím, že by si mohol pouvažovať aj o možnosti stať sa plátcom DPH a uplatňovať si odpočet zo vstupov.
marijko
08.01.10,20:58
Dakujem